Nová generácia mazív Shell Helix

Štvrtok, 10 júl 2014

AutoMax Slovakia, oficiálny dovozca kompletného portfólia mazív a olejov Shell v spolupráci so spoločnosťou Shell predstavujú inovované portfólio mazív s dôrazom na úplne nové zloženie motorových olejov Shell Helix Ultra. Vo svojej najnovšej podobe obsahuje syntetické základové oleje vytvorené celkom novou patentovanou technológiou Shell PurePlus, ktorých základová zložka sa vyrába zo zemného plynu.

1 AutoMax Shell Helix
Shell prichádza na Slovensko s novým zložením motorových olejov Shell PurePlus

Nový základový olej je priezračne čistý a má vynikajúce funkčné vlastnosti. Základové oleje tvoria až 90 % objemu motorového oleja, a sú tak kľúčovou zložkou každého prémiového maziva. Majú stabilnú viskozitu, vysokú oxidačnú stabilitu a výnimočne nízku mieru odparovania sa. V spojení s osvedčenou a neustále zdokonaľovanou technológiou aktívneho čistenia (Active Cleansing Technology) umožňuje Shell Helix Ultra udržiavať čistotu motora porovnateľnú so stavom nového motora z výroby.(1)

Medzi hlavné prínosy mazív Shell Helix Ultra s technológiou Shell PurePlus patria:

Výnimočné teplotno - viskózne vlastnosti

Vďaka stabilnej viskozite vo veľmi širokom rozsahu teplôt zaisťuje olej vynikajúcu ochranu motora pri studenom štarte a zároveň dostatočnú silu mazacieho filmu pri extrémnych prevádzkových teplotách. Ideálna hodnota viskozity zároveň vedie k úspore paliva až o tri percentá.

Vysoká oxidačná stabilita

Vysoké prevádzkové teploty a dlhé výmenné intervaly podporujú tvorbu voľných radikálov v motorovom oleji. Tie spôsobujú oxidáciu molekúl oleja, vytvárajú nerozpustné častice (čierny kal) a korozívne kyseliny. Základový olej používaný v produktoch Shell Helix Ultra je schopný odolávať extrémnym teplotám bez toho, aby dochádzalo k jeho oxidácii. Najvyše sú do neho pridávané špeciálne antioxidanty, ktoré zachytávajú voľné radikály a neutralizujú ich, čím bránia oxidácii aj predčasnému starnutiu oleja.

2 AutoMax Shell Helix
Takto sa s jedným z nových produktov stretneme na čerpacích staniciach Shell

Zvýšená úroveň čistiacich schopností

Pri spaľovaní paliva a postupnom starnutí motorového oleja vznikajú časom usadeniny, ktoré znižujú výkon a môžu motor poškodiť. Špeciálne čistiace prísady v Shell Helix Ultra rozpúšťajú škodlivé nečistoty, a prispievajú tak k vyššiemu výkonu motora, jeho maximálnej ochrane a efektívnejšiemu využitiu paliva.

Vynikajúca strihová stabilita napomáhajúca predĺženiu životnosti motora

Kombinácia vysokých teplôt, intenzívneho mechanického namáhania a rýchlo sa pohybujúcich častí motora môže viesť k poškodeniu dlhých reťazcov molekúl a ich pretrhnutiu - takzvaný "strih". Tým sa vrstva oleja stenčí a nechráni motor zodpovedajúcim spôsobom. Vďaka až trikrát vyššej strihovej stabilite mazív Shell Helix Ultra je zachovaná správna úroveň viskozity, a teda aj ochrana motora po celú dobu trvania výmenného intervalu.

(1)Na základe výsledkov testu kalov Sequence VG pri použití olejov typu 0W-40.

Autor: PR
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.