Nová generácia mazív Shell Helix

Štvrtok, 10 júl 2014

AutoMax Slovakia, oficiálny dovozca kompletného portfólia mazív a olejov Shell v spolupráci so spoločnosťou Shell predstavujú inovované portfólio mazív s dôrazom na úplne nové zloženie motorových olejov Shell Helix Ultra. Vo svojej najnovšej podobe obsahuje syntetické základové oleje vytvorené celkom novou patentovanou technológiou Shell PurePlus, ktorých základová zložka sa vyrába zo zemného plynu.

1 AutoMax Shell Helix
Shell prichádza na Slovensko s novým zložením motorových olejov Shell PurePlus

Nový základový olej je priezračne čistý a má vynikajúce funkčné vlastnosti. Základové oleje tvoria až 90 % objemu motorového oleja, a sú tak kľúčovou zložkou každého prémiového maziva. Majú stabilnú viskozitu, vysokú oxidačnú stabilitu a výnimočne nízku mieru odparovania sa. V spojení s osvedčenou a neustále zdokonaľovanou technológiou aktívneho čistenia (Active Cleansing Technology) umožňuje Shell Helix Ultra udržiavať čistotu motora porovnateľnú so stavom nového motora z výroby.(1)

Medzi hlavné prínosy mazív Shell Helix Ultra s technológiou Shell PurePlus patria:

Výnimočné teplotno - viskózne vlastnosti

Vďaka stabilnej viskozite vo veľmi širokom rozsahu teplôt zaisťuje olej vynikajúcu ochranu motora pri studenom štarte a zároveň dostatočnú silu mazacieho filmu pri extrémnych prevádzkových teplotách. Ideálna hodnota viskozity zároveň vedie k úspore paliva až o tri percentá.

Vysoká oxidačná stabilita

Vysoké prevádzkové teploty a dlhé výmenné intervaly podporujú tvorbu voľných radikálov v motorovom oleji. Tie spôsobujú oxidáciu molekúl oleja, vytvárajú nerozpustné častice (čierny kal) a korozívne kyseliny. Základový olej používaný v produktoch Shell Helix Ultra je schopný odolávať extrémnym teplotám bez toho, aby dochádzalo k jeho oxidácii. Najvyše sú do neho pridávané špeciálne antioxidanty, ktoré zachytávajú voľné radikály a neutralizujú ich, čím bránia oxidácii aj predčasnému starnutiu oleja.

2 AutoMax Shell Helix
Takto sa s jedným z nových produktov stretneme na čerpacích staniciach Shell

Zvýšená úroveň čistiacich schopností

Pri spaľovaní paliva a postupnom starnutí motorového oleja vznikajú časom usadeniny, ktoré znižujú výkon a môžu motor poškodiť. Špeciálne čistiace prísady v Shell Helix Ultra rozpúšťajú škodlivé nečistoty, a prispievajú tak k vyššiemu výkonu motora, jeho maximálnej ochrane a efektívnejšiemu využitiu paliva.

Vynikajúca strihová stabilita napomáhajúca predĺženiu životnosti motora

Kombinácia vysokých teplôt, intenzívneho mechanického namáhania a rýchlo sa pohybujúcich častí motora môže viesť k poškodeniu dlhých reťazcov molekúl a ich pretrhnutiu - takzvaný "strih". Tým sa vrstva oleja stenčí a nechráni motor zodpovedajúcim spôsobom. Vďaka až trikrát vyššej strihovej stabilite mazív Shell Helix Ultra je zachovaná správna úroveň viskozity, a teda aj ochrana motora po celú dobu trvania výmenného intervalu.

(1)Na základe výsledkov testu kalov Sequence VG pri použití olejov typu 0W-40.

Autor: PR
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.