Nová generácia mazív Shell Helix

Štvrtok, 10 júl 2014

AutoMax Slovakia, oficiálny dovozca kompletného portfólia mazív a olejov Shell v spolupráci so spoločnosťou Shell predstavujú inovované portfólio mazív s dôrazom na úplne nové zloženie motorových olejov Shell Helix Ultra. Vo svojej najnovšej podobe obsahuje syntetické základové oleje vytvorené celkom novou patentovanou technológiou Shell PurePlus, ktorých základová zložka sa vyrába zo zemného plynu.

1 AutoMax Shell Helix
Shell prichádza na Slovensko s novým zložením motorových olejov Shell PurePlus

Nový základový olej je priezračne čistý a má vynikajúce funkčné vlastnosti. Základové oleje tvoria až 90 % objemu motorového oleja, a sú tak kľúčovou zložkou každého prémiového maziva. Majú stabilnú viskozitu, vysokú oxidačnú stabilitu a výnimočne nízku mieru odparovania sa. V spojení s osvedčenou a neustále zdokonaľovanou technológiou aktívneho čistenia (Active Cleansing Technology) umožňuje Shell Helix Ultra udržiavať čistotu motora porovnateľnú so stavom nového motora z výroby.(1)

Medzi hlavné prínosy mazív Shell Helix Ultra s technológiou Shell PurePlus patria:

Výnimočné teplotno - viskózne vlastnosti

Vďaka stabilnej viskozite vo veľmi širokom rozsahu teplôt zaisťuje olej vynikajúcu ochranu motora pri studenom štarte a zároveň dostatočnú silu mazacieho filmu pri extrémnych prevádzkových teplotách. Ideálna hodnota viskozity zároveň vedie k úspore paliva až o tri percentá.

Vysoká oxidačná stabilita

Vysoké prevádzkové teploty a dlhé výmenné intervaly podporujú tvorbu voľných radikálov v motorovom oleji. Tie spôsobujú oxidáciu molekúl oleja, vytvárajú nerozpustné častice (čierny kal) a korozívne kyseliny. Základový olej používaný v produktoch Shell Helix Ultra je schopný odolávať extrémnym teplotám bez toho, aby dochádzalo k jeho oxidácii. Najvyše sú do neho pridávané špeciálne antioxidanty, ktoré zachytávajú voľné radikály a neutralizujú ich, čím bránia oxidácii aj predčasnému starnutiu oleja.

2 AutoMax Shell Helix
Takto sa s jedným z nových produktov stretneme na čerpacích staniciach Shell

Zvýšená úroveň čistiacich schopností

Pri spaľovaní paliva a postupnom starnutí motorového oleja vznikajú časom usadeniny, ktoré znižujú výkon a môžu motor poškodiť. Špeciálne čistiace prísady v Shell Helix Ultra rozpúšťajú škodlivé nečistoty, a prispievajú tak k vyššiemu výkonu motora, jeho maximálnej ochrane a efektívnejšiemu využitiu paliva.

Vynikajúca strihová stabilita napomáhajúca predĺženiu životnosti motora

Kombinácia vysokých teplôt, intenzívneho mechanického namáhania a rýchlo sa pohybujúcich častí motora môže viesť k poškodeniu dlhých reťazcov molekúl a ich pretrhnutiu - takzvaný "strih". Tým sa vrstva oleja stenčí a nechráni motor zodpovedajúcim spôsobom. Vďaka až trikrát vyššej strihovej stabilite mazív Shell Helix Ultra je zachovaná správna úroveň viskozity, a teda aj ochrana motora po celú dobu trvania výmenného intervalu.

(1)Na základe výsledkov testu kalov Sequence VG pri použití olejov typu 0W-40.

Autor: PR
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.