Nové Audi a Porsche centrum

Štvrtok, 19 jún 2008

Malé Slovensko sa už môže považovať za veľkého hráča v tíme Audi a Porsche, keďže v Bratislave otvorili najväčšie Porsche a Audi salóny v Európe, podobné ako sú v máji tohto roku otvorené podobné centrá v rakúskom Linzi.

Audi a Porsche centrum Audi a Porsche centrum

Odteraz má Audi a Porsche v Bratislave tri prevádzky, stoja na ploche 90 tisíc štvorcových metrov a pracuje v nich 600 zamestnancov, ktorí odvedú ročne 300 tisíc produktívnych hodín. Z nich najväčšie je na Dolnozemskej ceste v Bratislave, kde sa ročne predá okolo 2500 nových automobilov. Salón, predaj a servis na Vajnorskej je druhý najväčší v Bratislave i na Slovensku. Tu sa predá ročne približne dve tisíc nových áut. Nové centrum pri Zlatých pieskoch na okraji Bratislavy ráta s ročným predajom okolo tisíc nových automobilov Audi a salón Porsche by mal predať približne dvesto automobilov tejto výnimočnej značky.

Audi a Porsche centrum Audi a Porsche centrum

Nové centrum Audi a Porsche je postavené podľa najnovších štandardov. Audi má showroom pre 14 vystavených automobilov, čo predstavuje súčasný modelový rad značky. Servisná a opravárenská časť má dvanásť technicky moderne vybavených pracovných miest, z ktorých každé má vlastný zdvihák. V salóne Porsche je výstavných miest sedem, čo rovnako korešponduje s kompletným modelovým radom. V servise je šesť pracovných miest s najmodernejším technickým vybavením.

Takže jeden z dvoch najväčších Porsche a Audi salónov v Európe máme v Bratislave na Ceste na Senec 1/2a pri Zlatých Pieskoch. Otvorenie tohto luxusného výstavného centra pre značky Audi a Porsche je reakciou na zvyšujúci sa záujem o tieto značky. Prekvapujúcim počtom predaných automobilov by sa mohol zdať predaj modelov Porsche, ktorý za posledné dva roky vzrástol na Slovensku viac ako dvojnásobne. Práve rast záujmu o Porsche i Audi podmienil aj investíciu na výstavbu nového spoločného centra pre obe značky.

Audi a Porsche centrum Audi a Porsche centrum

"Vybudovaním nového moderného centra nám išlo aj o to, aby naši zákazníci, ktorým automobily Porsche a Audi poskytujú najvyššiu kvalitu a luxus, mali aj pocit štýlovosti a výnimočnosti", - dôvodil konateľ spoločnosti Porsche Inter Auto Slovakia Christian Reiter.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.