Nové Audi a Porsche centrum

Štvrtok, 19 jún 2008

Malé Slovensko sa už môže považovať za veľkého hráča v tíme Audi a Porsche, keďže v Bratislave otvorili najväčšie Porsche a Audi salóny v Európe, podobné ako sú v máji tohto roku otvorené podobné centrá v rakúskom Linzi.

Audi a Porsche centrum Audi a Porsche centrum

Odteraz má Audi a Porsche v Bratislave tri prevádzky, stoja na ploche 90 tisíc štvorcových metrov a pracuje v nich 600 zamestnancov, ktorí odvedú ročne 300 tisíc produktívnych hodín. Z nich najväčšie je na Dolnozemskej ceste v Bratislave, kde sa ročne predá okolo 2500 nových automobilov. Salón, predaj a servis na Vajnorskej je druhý najväčší v Bratislave i na Slovensku. Tu sa predá ročne približne dve tisíc nových áut. Nové centrum pri Zlatých pieskoch na okraji Bratislavy ráta s ročným predajom okolo tisíc nových automobilov Audi a salón Porsche by mal predať približne dvesto automobilov tejto výnimočnej značky.

Audi a Porsche centrum Audi a Porsche centrum

Nové centrum Audi a Porsche je postavené podľa najnovších štandardov. Audi má showroom pre 14 vystavených automobilov, čo predstavuje súčasný modelový rad značky. Servisná a opravárenská časť má dvanásť technicky moderne vybavených pracovných miest, z ktorých každé má vlastný zdvihák. V salóne Porsche je výstavných miest sedem, čo rovnako korešponduje s kompletným modelovým radom. V servise je šesť pracovných miest s najmodernejším technickým vybavením.

Takže jeden z dvoch najväčších Porsche a Audi salónov v Európe máme v Bratislave na Ceste na Senec 1/2a pri Zlatých Pieskoch. Otvorenie tohto luxusného výstavného centra pre značky Audi a Porsche je reakciou na zvyšujúci sa záujem o tieto značky. Prekvapujúcim počtom predaných automobilov by sa mohol zdať predaj modelov Porsche, ktorý za posledné dva roky vzrástol na Slovensku viac ako dvojnásobne. Práve rast záujmu o Porsche i Audi podmienil aj investíciu na výstavbu nového spoločného centra pre obe značky.

Audi a Porsche centrum Audi a Porsche centrum

"Vybudovaním nového moderného centra nám išlo aj o to, aby naši zákazníci, ktorým automobily Porsche a Audi poskytujú najvyššiu kvalitu a luxus, mali aj pocit štýlovosti a výnimočnosti", - dôvodil konateľ spoločnosti Porsche Inter Auto Slovakia Christian Reiter.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.