Nové Audi a Porsche centrum

Štvrtok, 19 jún 2008

Malé Slovensko sa už môže považovať za veľkého hráča v tíme Audi a Porsche, keďže v Bratislave otvorili najväčšie Porsche a Audi salóny v Európe, podobné ako sú v máji tohto roku otvorené podobné centrá v rakúskom Linzi.

Audi a Porsche centrum Audi a Porsche centrum

Odteraz má Audi a Porsche v Bratislave tri prevádzky, stoja na ploche 90 tisíc štvorcových metrov a pracuje v nich 600 zamestnancov, ktorí odvedú ročne 300 tisíc produktívnych hodín. Z nich najväčšie je na Dolnozemskej ceste v Bratislave, kde sa ročne predá okolo 2500 nových automobilov. Salón, predaj a servis na Vajnorskej je druhý najväčší v Bratislave i na Slovensku. Tu sa predá ročne približne dve tisíc nových áut. Nové centrum pri Zlatých pieskoch na okraji Bratislavy ráta s ročným predajom okolo tisíc nových automobilov Audi a salón Porsche by mal predať približne dvesto automobilov tejto výnimočnej značky.

Audi a Porsche centrum Audi a Porsche centrum

Nové centrum Audi a Porsche je postavené podľa najnovších štandardov. Audi má showroom pre 14 vystavených automobilov, čo predstavuje súčasný modelový rad značky. Servisná a opravárenská časť má dvanásť technicky moderne vybavených pracovných miest, z ktorých každé má vlastný zdvihák. V salóne Porsche je výstavných miest sedem, čo rovnako korešponduje s kompletným modelovým radom. V servise je šesť pracovných miest s najmodernejším technickým vybavením.

Takže jeden z dvoch najväčších Porsche a Audi salónov v Európe máme v Bratislave na Ceste na Senec 1/2a pri Zlatých Pieskoch. Otvorenie tohto luxusného výstavného centra pre značky Audi a Porsche je reakciou na zvyšujúci sa záujem o tieto značky. Prekvapujúcim počtom predaných automobilov by sa mohol zdať predaj modelov Porsche, ktorý za posledné dva roky vzrástol na Slovensku viac ako dvojnásobne. Práve rast záujmu o Porsche i Audi podmienil aj investíciu na výstavbu nového spoločného centra pre obe značky.

Audi a Porsche centrum Audi a Porsche centrum

"Vybudovaním nového moderného centra nám išlo aj o to, aby naši zákazníci, ktorým automobily Porsche a Audi poskytujú najvyššiu kvalitu a luxus, mali aj pocit štýlovosti a výnimočnosti", - dôvodil konateľ spoločnosti Porsche Inter Auto Slovakia Christian Reiter.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring