Nové Audi a Porsche centrum

Štvrtok, 19 jún 2008

Malé Slovensko sa už môže považovať za veľkého hráča v tíme Audi a Porsche, keďže v Bratislave otvorili najväčšie Porsche a Audi salóny v Európe, podobné ako sú v máji tohto roku otvorené podobné centrá v rakúskom Linzi.

Audi a Porsche centrum Audi a Porsche centrum

Odteraz má Audi a Porsche v Bratislave tri prevádzky, stoja na ploche 90 tisíc štvorcových metrov a pracuje v nich 600 zamestnancov, ktorí odvedú ročne 300 tisíc produktívnych hodín. Z nich najväčšie je na Dolnozemskej ceste v Bratislave, kde sa ročne predá okolo 2500 nových automobilov. Salón, predaj a servis na Vajnorskej je druhý najväčší v Bratislave i na Slovensku. Tu sa predá ročne približne dve tisíc nových áut. Nové centrum pri Zlatých pieskoch na okraji Bratislavy ráta s ročným predajom okolo tisíc nových automobilov Audi a salón Porsche by mal predať približne dvesto automobilov tejto výnimočnej značky.

Audi a Porsche centrum Audi a Porsche centrum

Nové centrum Audi a Porsche je postavené podľa najnovších štandardov. Audi má showroom pre 14 vystavených automobilov, čo predstavuje súčasný modelový rad značky. Servisná a opravárenská časť má dvanásť technicky moderne vybavených pracovných miest, z ktorých každé má vlastný zdvihák. V salóne Porsche je výstavných miest sedem, čo rovnako korešponduje s kompletným modelovým radom. V servise je šesť pracovných miest s najmodernejším technickým vybavením.

Takže jeden z dvoch najväčších Porsche a Audi salónov v Európe máme v Bratislave na Ceste na Senec 1/2a pri Zlatých Pieskoch. Otvorenie tohto luxusného výstavného centra pre značky Audi a Porsche je reakciou na zvyšujúci sa záujem o tieto značky. Prekvapujúcim počtom predaných automobilov by sa mohol zdať predaj modelov Porsche, ktorý za posledné dva roky vzrástol na Slovensku viac ako dvojnásobne. Práve rast záujmu o Porsche i Audi podmienil aj investíciu na výstavbu nového spoločného centra pre obe značky.

Audi a Porsche centrum Audi a Porsche centrum

"Vybudovaním nového moderného centra nám išlo aj o to, aby naši zákazníci, ktorým automobily Porsche a Audi poskytujú najvyššiu kvalitu a luxus, mali aj pocit štýlovosti a výnimočnosti", - dôvodil konateľ spoločnosti Porsche Inter Auto Slovakia Christian Reiter.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.