Nové BMW 5 na Slovensku s cenou od 58 500 eur

Streda, 31 máj 2023

Nová generácia BMW radu 5 obohatí slovenský trh v októbri tohto roku, objednávať u autorizovaných predajcov BMW je možné už odteraz.

bmw-5

Okrem čisto elektrického modelu BMW i5, zatiaľ jediný reálny model, v v ponuke sú aj varianty so spaľovacími motormi, ktoré slovenský trh obohatia neskôr.

Ceny novej generácie BMW radu 5 začínajú na sume 58 500 eur. Modely s plug-in hybridnými pohonmi sa do predaja dostanú na jar 2024.

Rovnako v roku 2024 sa predstaví aj dieselový BMW 540d vybavený radovým šesťvalcom a nové kombi BMW radu 5 Touring.

Prvá cena nového BMW radu 5, 58 500 eur, sa vzťahuje na model s benzínovým štvorvalcom 520i (140 kW/190 k). Model so vznetovým motorom, 520d (152 kW/207 k), má cenu 60 800 eur. Rovnaký model, ale s pohonom všetkých kolies sa bude predávať za 63 450 eur.

Čisto elektrický model BMW i5 eDrive40 (250 kW/340 k) má cenu 71 000 eur) a silnejší BMW i5 M60 xDrive (440 kW/598 k) vyjde na cenu tesne pod stotisíc, 99 950 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.