Novinka Honda CL500 už v predaji

Streda, 05 apríl 2023

Dlho očakávaná novinka Honda, model CL500, sa teraz dostáva k našim dílerom! Obdivovatelia retromodelov môžu zavítať do predajní značky a bližšie sa s novinkou zoznámiť! Model je dostupný na všetkých autorizovaných dílerstvách spoločnosti Honda. Je tu šanca prezrieť si motocykel do detailu a prediskutovať otázky s odborným personálom.

Honda-CL500
Honda CL500

Honda CL500 je príťažlivá motocyklová novinka pre rok 2023 zo súdka kategórie zábavných motocyklov. Modelovým označením CL500 sa tvorcovia inšpirovali modelmi CL z minulého storočia.

Novinka Honda CL500 poteší svojim vzhľadom tak mladú ako aj ostatné generácie vyznávačov jazdy na dvoch kolesách. Zábavný motocykel Honda CL500 je novinka, ktorá nadväzuje na modely LC zo 60. a 70. rokov minulého storočia.

Honda CL500 kombinuje retro štýl so šarmom, modernou výbavou a technológiami, čím vytvára úplne nový druh moderného mestského stroja v štýle "naháč". Sedlať tento motocykel môže aj držiteľ vodičského oprávnenia kategórie A2.

Stroj je zameraný na mladých jazdcov, svojou univerzálnosťou však poteší viacero generácií. Skonštruovaný bol tak, aby zapadol do životného štýlu majiteľa a zvládol každodenné dochádzanie jazdenie do práce, na dlhý víkendový výjazd a nezľakol sa ani ľahšieho terénu.

Hondu CL500 poháňa osvedčená pohonná jednotka, radový vodou chladený dvojvalec s objemom 471 cm3, ktorý poznáme napríklad z Rebela alebo CB500R. Má najvyšší výkon 35 kW/48 k pri 8500 ot./ min a krútiaci moment 43,3 Nm pri 6250 otáčkach.

Rám z oceľových rúrok nie je len štylistickým prvkom, ale aj základom a zárukou ľahkej ovládateľnosti. Odpruženie s dlhým zdvihom je tvorené 41 mm teleskopickou vidlicou a nastaviteľným zadným tlmičom. Kolesá vpredu sú rozmeru 19 palcov a 17 palcov vzadu.

Sedadlo je vo výške 790 mm a má zúženú prostrednú časť najmä preto, aby aj jazdec nižšej postavy ľahšie dosiahol na zem. Vyššie riadidlo je výhodné okrem toho, že dobre vyzerá aj preto, že motocykel sa takto dobre ovláda posediačky i v stoji.

Honda CL500 bude dostupná v štyroch farbách – atraktívnej oranžovej, matnej zelenej metalíze, modrej a matnej čiernej metalíze.

Nová Honda CL500 má na Slovensku cenu 6390 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.