Nový Ford Mustang na Empire State Building

Utorok, 15 apríl 2014

Veľmi originálny spôsob predstavenia verejnosti nového Fordu Mustang predvedie Ford v najbližších dvoch dňoch, keď na niekdajšej najvyššej budove sveta, na jej 86. poschodí, predvedie verejnosti úplne nový model kabrioletu Mustang. Nie je to nič nové, keďže Ford sa podobnou akciou už prezentoval práve pred 50. rokmi.

1 Ford Mustang 50 rokov
Ford si vystavením nového kabrioletu Mustang na 86. poschodí niekdajšej najvyššej budovy sveta Empire State Building pripomína veľmi originálnym spôsobom

Predvedenie nového Mustanga bude v dňoch 16. a 17. apríla. Automobilka Ford vystaví svoj úplne nový Mustang na vyhliadkovej plošine na 86. poschodí Empire State Building v New Yorku, ktorá bola od roku 1931 takmer 40 rokov najvyššou budovou sveta. Ford vystavením Mustanga v budove Empire State Building opakuje udalosť spred takmer 50 rokov a prebehne súčasne s globálnymi oslavami 50. výročia uvedenia Mustangu na Svetovej výstave v New Yorku v roku 1964.

Cesta nového Mustanga na 86. poschodie bola veľmi náročná. Pracovný tím, ktorý pripravil automobil na vyhliadku, začal svoju prácu počítačovým skúmaním možností na správne rozobratie vozidla, aby bolo možné všetky časti uložiť do stojanov, ktoré sa zmestia do výťahov a dopravia ho po častiach na určené miesto budovy na 86. poschodí.

Návštevníci vyhliadkovej plošiny na Empire State Building si budú môcť pozrieť nový kabriolet Ford Mustang 16. a 17. apríla od 8,00 do 14,00 hodiny.

1 Ford Mustang 50 rokov 2 Ford Mustang 3 Ford Mustang 4 Ford Mustang 5 Ford Mustang 6 Ford Mustang
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.