Nový Ford Mustang na Empire State Building

Utorok, 15 apríl 2014

Veľmi originálny spôsob predstavenia verejnosti nového Fordu Mustang predvedie Ford v najbližších dvoch dňoch, keď na niekdajšej najvyššej budove sveta, na jej 86. poschodí, predvedie verejnosti úplne nový model kabrioletu Mustang. Nie je to nič nové, keďže Ford sa podobnou akciou už prezentoval práve pred 50. rokmi.

1 Ford Mustang 50 rokov
Ford si vystavením nového kabrioletu Mustang na 86. poschodí niekdajšej najvyššej budovy sveta Empire State Building pripomína veľmi originálnym spôsobom

Predvedenie nového Mustanga bude v dňoch 16. a 17. apríla. Automobilka Ford vystaví svoj úplne nový Mustang na vyhliadkovej plošine na 86. poschodí Empire State Building v New Yorku, ktorá bola od roku 1931 takmer 40 rokov najvyššou budovou sveta. Ford vystavením Mustanga v budove Empire State Building opakuje udalosť spred takmer 50 rokov a prebehne súčasne s globálnymi oslavami 50. výročia uvedenia Mustangu na Svetovej výstave v New Yorku v roku 1964.

Cesta nového Mustanga na 86. poschodie bola veľmi náročná. Pracovný tím, ktorý pripravil automobil na vyhliadku, začal svoju prácu počítačovým skúmaním možností na správne rozobratie vozidla, aby bolo možné všetky časti uložiť do stojanov, ktoré sa zmestia do výťahov a dopravia ho po častiach na určené miesto budovy na 86. poschodí.

Návštevníci vyhliadkovej plošiny na Empire State Building si budú môcť pozrieť nový kabriolet Ford Mustang 16. a 17. apríla od 8,00 do 14,00 hodiny.

1 Ford Mustang 50 rokov 2 Ford Mustang 3 Ford Mustang 4 Ford Mustang 5 Ford Mustang 6 Ford Mustang
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.