Nový Ford Mustang na Empire State Building

Utorok, 15 apríl 2014

Veľmi originálny spôsob predstavenia verejnosti nového Fordu Mustang predvedie Ford v najbližších dvoch dňoch, keď na niekdajšej najvyššej budove sveta, na jej 86. poschodí, predvedie verejnosti úplne nový model kabrioletu Mustang. Nie je to nič nové, keďže Ford sa podobnou akciou už prezentoval práve pred 50. rokmi.

1 Ford Mustang 50 rokov
Ford si vystavením nového kabrioletu Mustang na 86. poschodí niekdajšej najvyššej budovy sveta Empire State Building pripomína veľmi originálnym spôsobom

Predvedenie nového Mustanga bude v dňoch 16. a 17. apríla. Automobilka Ford vystaví svoj úplne nový Mustang na vyhliadkovej plošine na 86. poschodí Empire State Building v New Yorku, ktorá bola od roku 1931 takmer 40 rokov najvyššou budovou sveta. Ford vystavením Mustanga v budove Empire State Building opakuje udalosť spred takmer 50 rokov a prebehne súčasne s globálnymi oslavami 50. výročia uvedenia Mustangu na Svetovej výstave v New Yorku v roku 1964.

Cesta nového Mustanga na 86. poschodie bola veľmi náročná. Pracovný tím, ktorý pripravil automobil na vyhliadku, začal svoju prácu počítačovým skúmaním možností na správne rozobratie vozidla, aby bolo možné všetky časti uložiť do stojanov, ktoré sa zmestia do výťahov a dopravia ho po častiach na určené miesto budovy na 86. poschodí.

Návštevníci vyhliadkovej plošiny na Empire State Building si budú môcť pozrieť nový kabriolet Ford Mustang 16. a 17. apríla od 8,00 do 14,00 hodiny.

1 Ford Mustang 50 rokov 2 Ford Mustang 3 Ford Mustang 4 Ford Mustang 5 Ford Mustang 6 Ford Mustang
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.