Nový Opel Mokka-e ocenený za konektivitu

Štvrtok, 17 december 2020

Elektrický SUV Opel Mokka-e získal v ankete dvoch nemeckých motoristických magazínov cenu Connected Car Award za najlepšiu konektivitu vo svojom segmente.

Opel-Mokka-e

Nový čisto elektrický automobil nemeckého výrobcu zvíťazil v ankete nemeckých motoristických magazínov. Palmu víťazstva si odnáša vo vysoko exponovanej kategórii kompaktných vozidiel.

Marcus Lott, výkonný technický riaditeľ automobilky Opel povedal o modeli Mokka-e, že ponúka zákazníkom v balíku konektivity všetky potrebné informácie, a to prostredníctvom dvoch širokouhlých obrazoviek integrovaných v digitálnom paneli Pure Panel.

Portfólio informačno-zábavného systému poskytuje tiež špičkové možnosti pripojenia. Systémy sa používajú intuitívne a vďaka službám Opel Connect je jazda v modeli Mokka-e ešte príjemnejšie.

Nové modely Mokka a Mokka-e sú navrhnuté tak, aby vzbudzovali emócie a ukazovali smerovanie značky vpred. Zároveň sú prvými, ktoré dávajú značke celkom novú tvár nazvanú Opel Vizor. Platí to aj o prepracovanom logu s bleskom v znaku a centrálne umiestnenom názve modelu v zadnej časti auta.

Nová Mokka je zároveň prvým vozidlom Opel, ktorý je vybavený "čistým panelom" Pure Panel a plne digitálnou kabínou.

Nová Mokka vie zabávať i informovať vodiča a cestujúcich. To vďaka informačno-zábavnému systému Multimedia Radio. Tiež navigačnému systému Multimedia Navi so 7-palcovou farebnou dotykovou obrazovkou. Mokka má v ponuke aj špičkový systém Multimedia Navi Pro s 10-palcovou farebnou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením.

Displej informačného centra vodiča má uhlopriečku 12,0 palcov. Smartfóny si v odkladacej priehradke stredovej konzoly možno bezdrôtovo nabíjať.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.