Nový Opel Mokka-e ocenený za konektivitu

Štvrtok, 17 december 2020

Elektrický SUV Opel Mokka-e získal v ankete dvoch nemeckých motoristických magazínov cenu Connected Car Award za najlepšiu konektivitu vo svojom segmente.

Opel-Mokka-e

Nový čisto elektrický automobil nemeckého výrobcu zvíťazil v ankete nemeckých motoristických magazínov. Palmu víťazstva si odnáša vo vysoko exponovanej kategórii kompaktných vozidiel.

Marcus Lott, výkonný technický riaditeľ automobilky Opel povedal o modeli Mokka-e, že ponúka zákazníkom v balíku konektivity všetky potrebné informácie, a to prostredníctvom dvoch širokouhlých obrazoviek integrovaných v digitálnom paneli Pure Panel.

Portfólio informačno-zábavného systému poskytuje tiež špičkové možnosti pripojenia. Systémy sa používajú intuitívne a vďaka službám Opel Connect je jazda v modeli Mokka-e ešte príjemnejšie.

Nové modely Mokka a Mokka-e sú navrhnuté tak, aby vzbudzovali emócie a ukazovali smerovanie značky vpred. Zároveň sú prvými, ktoré dávajú značke celkom novú tvár nazvanú Opel Vizor. Platí to aj o prepracovanom logu s bleskom v znaku a centrálne umiestnenom názve modelu v zadnej časti auta.

Nová Mokka je zároveň prvým vozidlom Opel, ktorý je vybavený "čistým panelom" Pure Panel a plne digitálnou kabínou.

Nová Mokka vie zabávať i informovať vodiča a cestujúcich. To vďaka informačno-zábavnému systému Multimedia Radio. Tiež navigačnému systému Multimedia Navi so 7-palcovou farebnou dotykovou obrazovkou. Mokka má v ponuke aj špičkový systém Multimedia Navi Pro s 10-palcovou farebnou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením.

Displej informačného centra vodiča má uhlopriečku 12,0 palcov. Smartfóny si v odkladacej priehradke stredovej konzoly možno bezdrôtovo nabíjať.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.