Nový Renault a Dacia v Malackách

Piatok, 30 apríl 2010

V Malackách otvorili pre značky Renault a Dacia nové predajné priestory, ktoré spĺňajú požiadavky unifikovaného interiérového zariadenia predajnej siete Renault podľa projektu AIR (Aménagement Intérieur Réseau). Nové predajno-servisné priestory vybudovala rodinná firma IDM – CAR (skratky krstných mien synov majiteľa), ktorá je dílerom značky Renault od roku 1998 a od tohto roku aj značky Dacia.

Renault a Dacia v Malackách

Spoločnosť IDM – CAR pôsobila od roku 1998 v prenajatých priestoroch autoservisu na Brnianskej ulici v Malackách, čo bolo z dlhodobého hľadiska nevyhovujúce. Preto sa firma rozhodla pre rozsiahle investície a stavbu nových priestorov, ktoré by spĺňali všetky parametre a interiérové požiadavky značky Renault.

S prácami začali začiatkom januára 2009 a už v novembri sa firma sťahovala do nových priestorov, kde sa pracovalo v skúšobnej prevádzke. Nové priestory skolaudovali v prvých januárových dňoch tohto roku. Celkové investície do stavby predstavovali čiastku milión tristotisíc eur. Zvýšili aj počet zamestnancov na sedemnásť. Nové priestory Renault a Dacia stoja na zastavanej ploche 1270 m², z čoho plocha showroomu je 550 m², plocha servisu činí 580 m² a 210 m² patrí skladu náhradných dielov.

Nové priestory sa nachádzajú v blízkosti priemyselnej zóny Eurovalley a z diaľnice D1 je viditeľné označenie značkami Renault a Dacia. Predajňa spoločnosti IDM – CAR je prvou novostavbou na Slovensku, ktorá spĺňa požiadavky projektu AIR značky Renault. Tento projekt zahŕňa najnovšie štandardy interiérového zariadenia vo farebnej kombinácii biela – zelená – šedá, ako napríklad nábytok, osvetlenie, dlažba a ďalšie.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.