Nový Renault a Dacia v Malackách

Piatok, 30 apríl 2010

V Malackách otvorili pre značky Renault a Dacia nové predajné priestory, ktoré spĺňajú požiadavky unifikovaného interiérového zariadenia predajnej siete Renault podľa projektu AIR (Aménagement Intérieur Réseau). Nové predajno-servisné priestory vybudovala rodinná firma IDM – CAR (skratky krstných mien synov majiteľa), ktorá je dílerom značky Renault od roku 1998 a od tohto roku aj značky Dacia.

Renault a Dacia v Malackách

Spoločnosť IDM – CAR pôsobila od roku 1998 v prenajatých priestoroch autoservisu na Brnianskej ulici v Malackách, čo bolo z dlhodobého hľadiska nevyhovujúce. Preto sa firma rozhodla pre rozsiahle investície a stavbu nových priestorov, ktoré by spĺňali všetky parametre a interiérové požiadavky značky Renault.

S prácami začali začiatkom januára 2009 a už v novembri sa firma sťahovala do nových priestorov, kde sa pracovalo v skúšobnej prevádzke. Nové priestory skolaudovali v prvých januárových dňoch tohto roku. Celkové investície do stavby predstavovali čiastku milión tristotisíc eur. Zvýšili aj počet zamestnancov na sedemnásť. Nové priestory Renault a Dacia stoja na zastavanej ploche 1270 m², z čoho plocha showroomu je 550 m², plocha servisu činí 580 m² a 210 m² patrí skladu náhradných dielov.

Nové priestory sa nachádzajú v blízkosti priemyselnej zóny Eurovalley a z diaľnice D1 je viditeľné označenie značkami Renault a Dacia. Predajňa spoločnosti IDM – CAR je prvou novostavbou na Slovensku, ktorá spĺňa požiadavky projektu AIR značky Renault. Tento projekt zahŕňa najnovšie štandardy interiérového zariadenia vo farebnej kombinácii biela – zelená – šedá, ako napríklad nábytok, osvetlenie, dlažba a ďalšie.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.