Nový Renault a Dacia v Malackách

Piatok, 30 apríl 2010

V Malackách otvorili pre značky Renault a Dacia nové predajné priestory, ktoré spĺňajú požiadavky unifikovaného interiérového zariadenia predajnej siete Renault podľa projektu AIR (Aménagement Intérieur Réseau). Nové predajno-servisné priestory vybudovala rodinná firma IDM – CAR (skratky krstných mien synov majiteľa), ktorá je dílerom značky Renault od roku 1998 a od tohto roku aj značky Dacia.

Renault a Dacia v Malackách

Spoločnosť IDM – CAR pôsobila od roku 1998 v prenajatých priestoroch autoservisu na Brnianskej ulici v Malackách, čo bolo z dlhodobého hľadiska nevyhovujúce. Preto sa firma rozhodla pre rozsiahle investície a stavbu nových priestorov, ktoré by spĺňali všetky parametre a interiérové požiadavky značky Renault.

S prácami začali začiatkom januára 2009 a už v novembri sa firma sťahovala do nových priestorov, kde sa pracovalo v skúšobnej prevádzke. Nové priestory skolaudovali v prvých januárových dňoch tohto roku. Celkové investície do stavby predstavovali čiastku milión tristotisíc eur. Zvýšili aj počet zamestnancov na sedemnásť. Nové priestory Renault a Dacia stoja na zastavanej ploche 1270 m², z čoho plocha showroomu je 550 m², plocha servisu činí 580 m² a 210 m² patrí skladu náhradných dielov.

Nové priestory sa nachádzajú v blízkosti priemyselnej zóny Eurovalley a z diaľnice D1 je viditeľné označenie značkami Renault a Dacia. Predajňa spoločnosti IDM – CAR je prvou novostavbou na Slovensku, ktorá spĺňa požiadavky projektu AIR značky Renault. Tento projekt zahŕňa najnovšie štandardy interiérového zariadenia vo farebnej kombinácii biela – zelená – šedá, ako napríklad nábytok, osvetlenie, dlažba a ďalšie.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.