Nový Superb v predaji

Sobota, 05 júl 2008

Čakatelia na nový Superb druhej generácie sa dočkali. Vlajková loď mladoboleslavskej automobilky sa už predáva, takže pre kúpychtivých zákazníkov sú dvere všetkých škodováckych showroomov otvorené.

Škoda Superb

Základná cena modelu Superb 1,4 TSI s výkonom 125 koní je 789 900 korún. Má okrem 7 airbagov aj elektronický protiblokovací systém ESP vrátane ABS, MSR, ASR a posilňovač bŕzd s funkciou brzdového asistenta Dual Rate. Najvýznamnejšiu technickú novinku predstavuje systém dvojitého otvárania piatych dverí TwinDoor, ktorý významne uľahčuje manipuláciu pri preprave objemnejších predmetov. Nový Superb môže mať pod kapotou jeden z trojice benzínových alebo troch vznetových motorov s výkonmi od 105 do 260 koní.

Superb vo výbave Ambition je v ponuke od 864 900 korún a súčasťou štandardného vybavenia je okrem iného dvojzónová klimatizácia Climatronic s elektrickou reguláciou a pachovým filtrom, vyhrievanie predných sedadiel, tempomat, Bi-xenónové natáčacie svetlomety s funkciou AFS, predné hmlové svetlomety s "Corner" funkciou, rádio s CD a MP3 prehrávačom a iné.

Verzia Elegance má oproti výbave Ambition 17palcové disky kolies z ľahkej zliatiny, elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča (s pamäťou) a spolujazdca, rádiom s dotykovým displejom a integrovaným CD meničom a MP3 prehrávačom, a parkovacím senzorom vpredu i vzadu. Verzia Škoda Superb Elegance je v ponuke od 929 900 korún.

Doplnková výbava ponúka napríklad parkovací asistent, navigačný systém s dotykovým displejom a pevným diskom s kapacitou 30 GB, ktorý umožňuje uloženie hudby a dátových informácií. Tento navigačný systém je možné objednať aj s televíznym tunerom tunerom.

Najvýkonnejší z ponúkaných motorov, vidlicový šesťvalec 3,6 FSI V6/260 k s priamym vstrekovaním v spojení s pohonom na všetky štyri kolesá a sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG sa dostane do predaja koncom roku 2008. V tom čase sa uvedie na trh aj model Superb GreenLine, jeden z prvých vo svojej triede s výhodou nízkej spotreby ( 5,1 l/100km) a emisií CO2 pod 136 g/km. Bude ho poháňať dieslový agregát 1,9 TDI PD 105 k s filtrom pevných častíc DPF. Vybavenie GreenLine vychádza z verzie Comfort a bude doplnená prístrojovým panelom s multifunkčným zobrazením vhodného prevodového stupňa, súpravou na opravu pneumatík a spojlermi pre zlepšenie aerodynamiky vozidla.

Pripomeňme si ešte ceny niektorých vybraných modelov. Najlacnejším je Superb Comfort 1,4 TSI 92/125 k sa predáva sa za 789 900 korún. Verzia Comfort 1,8 TSI/160 k stojí 834 900 korún. Naftový Superb Comfort 1,9 TDI PD/105 k má cenu 829 900 korún. Superb Comfort 2,0 TDI PD/140 k stojí 879 900 korún. Superb Comfort 2,0 TDI CR DPF/170 k má cenovku s číslom 909 900 korún.

Škoda Superb ponúka na slovenskom trhu bezplatný štvorročný servis a plnú záruku až do 120 000 km.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.