Nový Superb v predaji

Sobota, 05 júl 2008

Čakatelia na nový Superb druhej generácie sa dočkali. Vlajková loď mladoboleslavskej automobilky sa už predáva, takže pre kúpychtivých zákazníkov sú dvere všetkých škodováckych showroomov otvorené.

Škoda Superb

Základná cena modelu Superb 1,4 TSI s výkonom 125 koní je 789 900 korún. Má okrem 7 airbagov aj elektronický protiblokovací systém ESP vrátane ABS, MSR, ASR a posilňovač bŕzd s funkciou brzdového asistenta Dual Rate. Najvýznamnejšiu technickú novinku predstavuje systém dvojitého otvárania piatych dverí TwinDoor, ktorý významne uľahčuje manipuláciu pri preprave objemnejších predmetov. Nový Superb môže mať pod kapotou jeden z trojice benzínových alebo troch vznetových motorov s výkonmi od 105 do 260 koní.

Superb vo výbave Ambition je v ponuke od 864 900 korún a súčasťou štandardného vybavenia je okrem iného dvojzónová klimatizácia Climatronic s elektrickou reguláciou a pachovým filtrom, vyhrievanie predných sedadiel, tempomat, Bi-xenónové natáčacie svetlomety s funkciou AFS, predné hmlové svetlomety s "Corner" funkciou, rádio s CD a MP3 prehrávačom a iné.

Verzia Elegance má oproti výbave Ambition 17palcové disky kolies z ľahkej zliatiny, elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča (s pamäťou) a spolujazdca, rádiom s dotykovým displejom a integrovaným CD meničom a MP3 prehrávačom, a parkovacím senzorom vpredu i vzadu. Verzia Škoda Superb Elegance je v ponuke od 929 900 korún.

Doplnková výbava ponúka napríklad parkovací asistent, navigačný systém s dotykovým displejom a pevným diskom s kapacitou 30 GB, ktorý umožňuje uloženie hudby a dátových informácií. Tento navigačný systém je možné objednať aj s televíznym tunerom tunerom.

Najvýkonnejší z ponúkaných motorov, vidlicový šesťvalec 3,6 FSI V6/260 k s priamym vstrekovaním v spojení s pohonom na všetky štyri kolesá a sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG sa dostane do predaja koncom roku 2008. V tom čase sa uvedie na trh aj model Superb GreenLine, jeden z prvých vo svojej triede s výhodou nízkej spotreby ( 5,1 l/100km) a emisií CO2 pod 136 g/km. Bude ho poháňať dieslový agregát 1,9 TDI PD 105 k s filtrom pevných častíc DPF. Vybavenie GreenLine vychádza z verzie Comfort a bude doplnená prístrojovým panelom s multifunkčným zobrazením vhodného prevodového stupňa, súpravou na opravu pneumatík a spojlermi pre zlepšenie aerodynamiky vozidla.

Pripomeňme si ešte ceny niektorých vybraných modelov. Najlacnejším je Superb Comfort 1,4 TSI 92/125 k sa predáva sa za 789 900 korún. Verzia Comfort 1,8 TSI/160 k stojí 834 900 korún. Naftový Superb Comfort 1,9 TDI PD/105 k má cenu 829 900 korún. Superb Comfort 2,0 TDI PD/140 k stojí 879 900 korún. Superb Comfort 2,0 TDI CR DPF/170 k má cenovku s číslom 909 900 korún.

Škoda Superb ponúka na slovenskom trhu bezplatný štvorročný servis a plnú záruku až do 120 000 km.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.