Obchodu s jazdenými autami sa darí, aj keď ceny rastú

Sobota, 07 máj 2022

Tridsať rokov na trhu s jazdenými autami znamená mať dostatočné skúsenosti a veľký prehľad ako predávať a vykupovať autá, ktoré už niekto vlastnil. Práve tých spomínaných 30 rokov si pripomína spoločnosť AAA Auto patriaca do holdingu Aures.

Bratislava-01

Rok 1992 sa zapísal do rodného listu dnešného AAA Auto. Aby to pri vyslovovaní nepripadalo, že koktáme (a-a-a-a uto), verejnosť si to zjednodušila na tri-áčka. Takže keď sa známeho spýtame kde práve kúpil to svoje "nové" auto, tak pravdepodobne odpovie, že v "troch áčkach".

My sme si síce žiadne auto v AAA Auto nekúpili, ani sme im nič na odkúpenie neponúkli, zato sme si však vypočuli rozprávanie generálnej riaditeľky Karolíny Topolovej, ktorá v krátkosti zhrnula tri desaťročia činnosti najväčšej spoločnosti v Českej i Slovenskej republike, ale aj v Poľsku či Maďarsku, zaoberajúcej sa sprostredkovateľskou činnosťou s jazdenými autami.

Jako sme spomenuli, AAA Auto funguje v skupine Aures Holdings. V nej majú svoje miesto ešte aj Mototechna a Auto Diskont. Spolu tieto tri spoločnosti za prvé tri mesiace roku 2022 predali 21 787 jazdených áut, čo je najviac za jeden štvrťrok vo svojej tridsaťročnej histórii. Prispela k tomu aj nová spoločnosť Driverama, ktorá má už 11 pobočiek v Nemecku.

"V prvom štvrťroku 2022 sme predávali v priemere viac ako 245 vozidiel denne, a tak za prvé tri mesiace sme predali takmer 22 tisíc áut, čo je rekord za prvý štvrťrok počas celej našej existencie. V Českej republike to bolo 12 033 áut, v Poľsku 4924, na Slovensku 4544 a v Driverame, ktorá začala predávať vo februári, 286 vozidiel," - hovorí Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva Aures Holdings.

Dotkla sa aj problematiky, ktorá súčasnú situáciu na trhu s jazdenými autami komplikuje. Uviedla, že na trhu je nedostatok nových áut spôsobený nedostatkom niektorých komponentov v automobilkách. To následne vedie k zvýšenému dopytu po jazdených autách , ale aj k rastu ich cien, zhruba o 15 % ročne za posledné dva roky.

K trhu jazdených áut svoje skúsenosti tlmočil aj prevádzkový riaditeľ spoločnosti Aures Petr Vaněček. Zameral sa aj na nový smer rozvoja služieb – Cross-Border trading: "Pri každom vykúpenom vozidle robíme arbitráž medzi jednotlivými trhmi. Vozidlá ponúkame buď na inom trhu, ako na ktorom sme ich vykúpili, alebo ich ponúkame na viacerých trhoch naraz. Vďaka tomu môžeme na jednom mieste ponúknuť viac než 12 tisíc preverených vozidiel na predaj, či už ide o Slovensko, ČR alebo Poľsko."

Štvrtým v skupine Aures Holdings je spoločnosť Driverama založená na on-line obchodovanie s jazdenými autami v západnej Európe. Po necelom roku od založenia má Driverama 11 retailových pobočiek v Nemecku, a v ponuke mala viac než tisíc vozidiel, potom pribudlo ďalších viac ako 1600 áut.

Jednou z aktivít skupiny Aures je pomoc Ukrajine. "Situácia na Ukrajine sa ma osobne veľmi dotkla a okamžite sme začali pomáhať. Na konto neziskových organizácií sme poslali takmer 160 000 eur, týždenne posielame na Ukrajinu v priemere 800 lekárničiek. Pripravili sme ubytovanie pre ukrajinské matky a deti, zapožičali dve desiatky áut na prevoz ukrajinských rodín a naši zamestnanci sa zapojili do dobročinnej činnosti," uviedla Karolína Topolová.

Informovala tiež o založení Detskej dopravnej nadácie na Slovensku spolu so slovenským ÚAMK. Povedala, že ju teší pomoc konkrétnym deťom obetí dopravných nehôd, tak ako to Aures robí v ČR, kde Nadácia podporuje deti, ktoré prišli o jedného alebo oboch rodičov pri dopravnej nehode a ktorým pomáha po celý čas štúdia, až do veku 25 rokov.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Bulik-Jerez
V posledný víkend sa v španielskom Jereze konali prvé preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK 2022. 16-ročný slovenský pretekár Michal Búlik začal svoju druhú sezónu v triede Superstock 600 a obsadil 13. a 15.miesto. Po pretekoch takto ohodnotil svoje preteky: "Príliš mi to nešlo. Motocykel bol pripravený na sto percent, ale ja som zrýchľoval veľmi pomaly. Pred sezónou sme mali dva testy, oba však boli na vode, čo mi na rýchlosti nepridalo. Motocykle novej triedy NG (New Generation) sú výrazne rýchlejšie a ja sa budem musieť naučiť dostať sa dopredu rýchlejšie. Musím zapracovať na úvode jazdy a pridať viac agresivity na štarte. Druhé podujatie bude 22.-24. apríla vo Valencii, kde si musím dokázať, že do ESBK patrím.
klaus-zellner
Novým predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto bude od 1. júla 2022 Klaus Zellmer, ktorý v súčasnosti ako člen predstavenstva značky Volkswagen zodpovedá za oblasť predaja, marketingu a popredajných služieb. Doterajší predseda predstavenstva Škoda Auto Thomas Schäfer od 1. júlu 2022 prevezme funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, zároveň sa stane členom koncernového predstavenstva a bude riadiť skupinu objemových značiek.
stellantis1
Novinkami inovatívnych technológií nového Peugeota 308 sú doplnky vyrobené technológiou 3D tlače z úplne nového polyméru. Z neho je nový rad príslušenstva, ako sú držiak na slnečné okuliare, držiak na nápoje alebo na telefón. Nové príslušenstvo je výsledkom spoločnej práce tímov pre dizajn, produkt a výskum automobilky a spoločností HP Inc., Mäder a Erpro. Cieľom spolupráce je ponúkať inovatívne produkty, ktoré sú príjemné nielen na dotyk, ale sú aj ľahké, pevné a jednoducho využiteľné, a zlepšujú pohodu v interiéri už oceňovaného Peugeot i-Cockpitu.