Obchvat Bratislavy slúži už rok

Streda, 31 august 2022

Nultý obchvat Bratislavy ako jeden z najväčších infraštruktúrnych projektov na Slovensku je už takmer rok kompletne otvorený. Vďaka nemu sa cesta zo smeru Šamorín až do centra Bratislavy skrátila až o polovicu.

1-D1-R7

Obchvat Bratislavy má celkovú dĺžku viac ako 59 km a zahŕňa 14 križovatiek a 122 mostných konštrukcii. Pracovalo na ňom viac ako 1500 ľudí a podieľalo sa na ňom 300 subdodávateľov. Výstavbu zastrešovalo konzorcium D4R7 Construction tvorené spoločnosťami zo Španielska a Rakúska.

Obchvat Bratislavy je najúspešnejší projekt výstavby ciest spĺňajúci tak slovenské ako aj európske štandardy. Vybudovaný bol za historicky najkratší čas v porovnaní s inými podobnými projektmi na Slovensku.

Bratislavský obchvat získal nedávno prestížne ocenenie Medzinárodnej federácie stavebného betónu za dizajn Lužného mosta vedúceho cez Dunaj.

Vďaka projektu D4R7 sa cesta zo smeru Šamorín do centra Bratislavy skrátila až o polovicu.

Benefitom obchvatu je nielen skrátenia jazdného času, ale zásadne sa zvýšil aj komfort a bezpečnosť cestovania a pomohol s odklonom dopravy obyvateľom Rovinky, Dunajskej Lužnej a Šamorína.

Projekt D4R7 nepriniesol len úľavu od tranzitnej dopravy, skrátenie cestovného času a nové a kvalitné cesty, ale aj jedno z najväčších súmostí v strednej Európe. Toto pozoruhodné inžinierske dielo premosťuje Dunaj medzi Rusovcami a Ketelcom ako šiesty bratislavský most. Vďaka nemu sa o polovicu odľahčila nákladná doprava na Prístavnom moste.

Projekt je momentálne v predbežnom užívaní, zatiaľ čo prebieha kolaudačné konanie, ktorého ukončenie sa očakáva do konca tohto roka.

1-D1-R7

2-D4 3-D4-2
(janGold)
Foto: (TG-AMI)
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.