Obchvat Bratislavy slúži už rok

Streda, 31 august 2022

Nultý obchvat Bratislavy ako jeden z najväčších infraštruktúrnych projektov na Slovensku je už takmer rok kompletne otvorený. Vďaka nemu sa cesta zo smeru Šamorín až do centra Bratislavy skrátila až o polovicu.

1-D1-R7

Obchvat Bratislavy má celkovú dĺžku viac ako 59 km a zahŕňa 14 križovatiek a 122 mostných konštrukcii. Pracovalo na ňom viac ako 1500 ľudí a podieľalo sa na ňom 300 subdodávateľov. Výstavbu zastrešovalo konzorcium D4R7 Construction tvorené spoločnosťami zo Španielska a Rakúska.

Obchvat Bratislavy je najúspešnejší projekt výstavby ciest spĺňajúci tak slovenské ako aj európske štandardy. Vybudovaný bol za historicky najkratší čas v porovnaní s inými podobnými projektmi na Slovensku.

Bratislavský obchvat získal nedávno prestížne ocenenie Medzinárodnej federácie stavebného betónu za dizajn Lužného mosta vedúceho cez Dunaj.

Vďaka projektu D4R7 sa cesta zo smeru Šamorín do centra Bratislavy skrátila až o polovicu.

Benefitom obchvatu je nielen skrátenia jazdného času, ale zásadne sa zvýšil aj komfort a bezpečnosť cestovania a pomohol s odklonom dopravy obyvateľom Rovinky, Dunajskej Lužnej a Šamorína.

Projekt D4R7 nepriniesol len úľavu od tranzitnej dopravy, skrátenie cestovného času a nové a kvalitné cesty, ale aj jedno z najväčších súmostí v strednej Európe. Toto pozoruhodné inžinierske dielo premosťuje Dunaj medzi Rusovcami a Ketelcom ako šiesty bratislavský most. Vďaka nemu sa o polovicu odľahčila nákladná doprava na Prístavnom moste.

Projekt je momentálne v predbežnom užívaní, zatiaľ čo prebieha kolaudačné konanie, ktorého ukončenie sa očakáva do konca tohto roka.

1-D1-R7

2-D4 3-D4-2
(janGold)
Foto: (TG-AMI)
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.