Ocenenie pre BMW X3 a X5

Utorok, 04 december 2007

BMW zabodovalo u amerického poisťovacieho inštitútu, keď modely X3 i X5 získali ocenenie Top Safety Pick 2008 ako najbezpečnejšie pri crash testoch.

BMW X3 a X5 BMW X3 a X5

Severoamerický Poisťovací inštitút pre bezpečnosť na diaľnici IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) udelil najvyššiu zo štyroch možných známok automobilom BMW X3 a BMW X5 modelového roku 2008 v troch rôznych typoch nárazových skúšok. Oba automobily zaznamenali totiž najvyššie možné hodnotenie pri nárazovom teste spredu, zboku aj zozadu.

Prestížne ocenenie Top Safety Pick sa udeľuje iba tým automobilom, ktoré získajú najvyššiu známku "dobrý" vo všetkých troch testovacích disciplínach, teda pri takzvanom "offset-crash" – teste spredu s čiastočným prekrytím čelnej plochy nárazu, ako aj pri nárazových testoch do bočnej a zadnej strany automobilu. K zisku prestížnej ceny Top Safety Pick prispeli aj viaceré technické vylepšenia oboch spomínaných BMW oproti modelovému roku 2007.

BMW X3 a X5

Toto ocenenie je ďalším príspevkom do bohatej zbierky úspechov BMW v hodnotení amerického poisťovacieho inštitútu. Jedným z prvých ocenení bola v roku 2001 cena Top Safety Pick pre model BMW X5, ktorý bol vtedy vyhodnotený nielen ako najlepšie SUV, ale aj ako absolútne najlepšie vozidlo v dovtedajšej histórii testov IIHS.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Komentáre
Raz darmo...BMW je BMW, nemci su nemci :-)
Pridal vlkes v piatok 07 decembra 2007 o 16:57
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.