Ocenenie pre BMW X3 a X5

Utorok, 04 december 2007

BMW zabodovalo u amerického poisťovacieho inštitútu, keď modely X3 i X5 získali ocenenie Top Safety Pick 2008 ako najbezpečnejšie pri crash testoch.

BMW X3 a X5 BMW X3 a X5

Severoamerický Poisťovací inštitút pre bezpečnosť na diaľnici IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) udelil najvyššiu zo štyroch možných známok automobilom BMW X3 a BMW X5 modelového roku 2008 v troch rôznych typoch nárazových skúšok. Oba automobily zaznamenali totiž najvyššie možné hodnotenie pri nárazovom teste spredu, zboku aj zozadu.

Prestížne ocenenie Top Safety Pick sa udeľuje iba tým automobilom, ktoré získajú najvyššiu známku "dobrý" vo všetkých troch testovacích disciplínach, teda pri takzvanom "offset-crash" – teste spredu s čiastočným prekrytím čelnej plochy nárazu, ako aj pri nárazových testoch do bočnej a zadnej strany automobilu. K zisku prestížnej ceny Top Safety Pick prispeli aj viaceré technické vylepšenia oboch spomínaných BMW oproti modelovému roku 2007.

BMW X3 a X5

Toto ocenenie je ďalším príspevkom do bohatej zbierky úspechov BMW v hodnotení amerického poisťovacieho inštitútu. Jedným z prvých ocenení bola v roku 2001 cena Top Safety Pick pre model BMW X5, ktorý bol vtedy vyhodnotený nielen ako najlepšie SUV, ale aj ako absolútne najlepšie vozidlo v dovtedajšej histórii testov IIHS.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Komentáre
Raz darmo...BMW je BMW, nemci su nemci :-)
Pridal vlkes v piatok 07 decembra 2007 o 16:57
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.