Ocenenie pre BMW X3 a X5

Utorok, 04 december 2007

BMW zabodovalo u amerického poisťovacieho inštitútu, keď modely X3 i X5 získali ocenenie Top Safety Pick 2008 ako najbezpečnejšie pri crash testoch.

BMW X3 a X5 BMW X3 a X5

Severoamerický Poisťovací inštitút pre bezpečnosť na diaľnici IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) udelil najvyššiu zo štyroch možných známok automobilom BMW X3 a BMW X5 modelového roku 2008 v troch rôznych typoch nárazových skúšok. Oba automobily zaznamenali totiž najvyššie možné hodnotenie pri nárazovom teste spredu, zboku aj zozadu.

Prestížne ocenenie Top Safety Pick sa udeľuje iba tým automobilom, ktoré získajú najvyššiu známku "dobrý" vo všetkých troch testovacích disciplínach, teda pri takzvanom "offset-crash" – teste spredu s čiastočným prekrytím čelnej plochy nárazu, ako aj pri nárazových testoch do bočnej a zadnej strany automobilu. K zisku prestížnej ceny Top Safety Pick prispeli aj viaceré technické vylepšenia oboch spomínaných BMW oproti modelovému roku 2007.

BMW X3 a X5

Toto ocenenie je ďalším príspevkom do bohatej zbierky úspechov BMW v hodnotení amerického poisťovacieho inštitútu. Jedným z prvých ocenení bola v roku 2001 cena Top Safety Pick pre model BMW X5, ktorý bol vtedy vyhodnotený nielen ako najlepšie SUV, ale aj ako absolútne najlepšie vozidlo v dovtedajšej histórii testov IIHS.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Komentáre
Raz darmo...BMW je BMW, nemci su nemci :-)
Pridal vlkes v piatok 07 decembra 2007 o 16:57
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.