Ocenenie pre BMW X3 a X5

Utorok, 04 december 2007

BMW zabodovalo u amerického poisťovacieho inštitútu, keď modely X3 i X5 získali ocenenie Top Safety Pick 2008 ako najbezpečnejšie pri crash testoch.

BMW X3 a X5 BMW X3 a X5

Severoamerický Poisťovací inštitút pre bezpečnosť na diaľnici IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) udelil najvyššiu zo štyroch možných známok automobilom BMW X3 a BMW X5 modelového roku 2008 v troch rôznych typoch nárazových skúšok. Oba automobily zaznamenali totiž najvyššie možné hodnotenie pri nárazovom teste spredu, zboku aj zozadu.

Prestížne ocenenie Top Safety Pick sa udeľuje iba tým automobilom, ktoré získajú najvyššiu známku "dobrý" vo všetkých troch testovacích disciplínach, teda pri takzvanom "offset-crash" – teste spredu s čiastočným prekrytím čelnej plochy nárazu, ako aj pri nárazových testoch do bočnej a zadnej strany automobilu. K zisku prestížnej ceny Top Safety Pick prispeli aj viaceré technické vylepšenia oboch spomínaných BMW oproti modelovému roku 2007.

BMW X3 a X5

Toto ocenenie je ďalším príspevkom do bohatej zbierky úspechov BMW v hodnotení amerického poisťovacieho inštitútu. Jedným z prvých ocenení bola v roku 2001 cena Top Safety Pick pre model BMW X5, ktorý bol vtedy vyhodnotený nielen ako najlepšie SUV, ale aj ako absolútne najlepšie vozidlo v dovtedajšej histórii testov IIHS.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Komentáre
Raz darmo...BMW je BMW, nemci su nemci :-)
Pridal vlkes v piatok 07 decembra 2007 o 16:57
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.