Ocenenie pre Ford S-Max a Galaxy

Štvrtok, 08 január 2009

Európsky Ford presvedčil o kvalitách svojich modelov nemeckú štátnu skúšobňu Dekra a jeho modely Ford S-Max a Galaxy získali vo svojej kategórii za spoľahlivosť a prakticky bezporuchovosť v kategórii hodnotenia do 50 tisíc kilometrov jednoznačné prvenstvo.

Ford S-Max

Súčasná generácia viacúčelových automobilov európskeho Fordu presvedčila o svojich kvalitách nemeckú spoločnosť Dekra, ktorá overuje technickú spoľahlivosť automobilov. Vo svojej správe o poruchovosti vyhodnotila Ford Galaxy a S-Max ako najspoľahlivejšie vo svojej kategórii. Víťazstvo im prisúdila nielen za ich spoľahlivosť, ale pre celkovo najnižšiu úroveň poruchovosti spomedzi automobilov certifikovaných v Nemecku. Výsledky ukázali, že 96,7 % všetkých preskúšaných Fordov S-Max a Galaxy nemali žiadnu poruchu.

Nový Ford S-Max i Galaxy boli uvedené na európsky trh v roku 2006. Zákazník si môže vybrať buď športový päťmiestny S-Max, alebo väčší sedemmiestny. Pre tých, ktorí túžia vlastniť väčší a priestrannejší rodinný viacúčelový automobil, je určený plnohodnotný sedemmiestny Ford Galaxy. Ford S-Max získal doteraz aj mnoho iných ocenení, vrátane trofejí európskeho aj slovenského auta roka 2007.

Ford Galaxy

Aj ďalšie modely portfólia európskeho Fordu dosiahli v hodnotení spoločnosti Dekra výborné výsledky. Modely Ford Focus a Ford C-Max sa umiestnili na druhom mieste vo svojej kategórii. Ďalšie dva modely, Fiesta a Fusion obsadili v hodnotení skúšobne Dekra tretie miesta medzi malými automobilmi v kategórii hodnotenia od 100 000 do 150 000 km.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.