Ocenenie pre Ford S-Max a Galaxy

Štvrtok, 08 január 2009

Európsky Ford presvedčil o kvalitách svojich modelov nemeckú štátnu skúšobňu Dekra a jeho modely Ford S-Max a Galaxy získali vo svojej kategórii za spoľahlivosť a prakticky bezporuchovosť v kategórii hodnotenia do 50 tisíc kilometrov jednoznačné prvenstvo.

Ford S-Max

Súčasná generácia viacúčelových automobilov európskeho Fordu presvedčila o svojich kvalitách nemeckú spoločnosť Dekra, ktorá overuje technickú spoľahlivosť automobilov. Vo svojej správe o poruchovosti vyhodnotila Ford Galaxy a S-Max ako najspoľahlivejšie vo svojej kategórii. Víťazstvo im prisúdila nielen za ich spoľahlivosť, ale pre celkovo najnižšiu úroveň poruchovosti spomedzi automobilov certifikovaných v Nemecku. Výsledky ukázali, že 96,7 % všetkých preskúšaných Fordov S-Max a Galaxy nemali žiadnu poruchu.

Nový Ford S-Max i Galaxy boli uvedené na európsky trh v roku 2006. Zákazník si môže vybrať buď športový päťmiestny S-Max, alebo väčší sedemmiestny. Pre tých, ktorí túžia vlastniť väčší a priestrannejší rodinný viacúčelový automobil, je určený plnohodnotný sedemmiestny Ford Galaxy. Ford S-Max získal doteraz aj mnoho iných ocenení, vrátane trofejí európskeho aj slovenského auta roka 2007.

Ford Galaxy

Aj ďalšie modely portfólia európskeho Fordu dosiahli v hodnotení spoločnosti Dekra výborné výsledky. Modely Ford Focus a Ford C-Max sa umiestnili na druhom mieste vo svojej kategórii. Ďalšie dva modely, Fiesta a Fusion obsadili v hodnotení skúšobne Dekra tretie miesta medzi malými automobilmi v kategórii hodnotenia od 100 000 do 150 000 km.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."