Ocenenie pre Ford S-Max a Galaxy

Štvrtok, 08 január 2009

Európsky Ford presvedčil o kvalitách svojich modelov nemeckú štátnu skúšobňu Dekra a jeho modely Ford S-Max a Galaxy získali vo svojej kategórii za spoľahlivosť a prakticky bezporuchovosť v kategórii hodnotenia do 50 tisíc kilometrov jednoznačné prvenstvo.

Ford S-Max

Súčasná generácia viacúčelových automobilov európskeho Fordu presvedčila o svojich kvalitách nemeckú spoločnosť Dekra, ktorá overuje technickú spoľahlivosť automobilov. Vo svojej správe o poruchovosti vyhodnotila Ford Galaxy a S-Max ako najspoľahlivejšie vo svojej kategórii. Víťazstvo im prisúdila nielen za ich spoľahlivosť, ale pre celkovo najnižšiu úroveň poruchovosti spomedzi automobilov certifikovaných v Nemecku. Výsledky ukázali, že 96,7 % všetkých preskúšaných Fordov S-Max a Galaxy nemali žiadnu poruchu.

Nový Ford S-Max i Galaxy boli uvedené na európsky trh v roku 2006. Zákazník si môže vybrať buď športový päťmiestny S-Max, alebo väčší sedemmiestny. Pre tých, ktorí túžia vlastniť väčší a priestrannejší rodinný viacúčelový automobil, je určený plnohodnotný sedemmiestny Ford Galaxy. Ford S-Max získal doteraz aj mnoho iných ocenení, vrátane trofejí európskeho aj slovenského auta roka 2007.

Ford Galaxy

Aj ďalšie modely portfólia európskeho Fordu dosiahli v hodnotení spoločnosti Dekra výborné výsledky. Modely Ford Focus a Ford C-Max sa umiestnili na druhom mieste vo svojej kategórii. Ďalšie dva modely, Fiesta a Fusion obsadili v hodnotení skúšobne Dekra tretie miesta medzi malými automobilmi v kategórii hodnotenia od 100 000 do 150 000 km.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring