Ocenenie pre Ford S-Max a Galaxy

Štvrtok, 08 január 2009

Európsky Ford presvedčil o kvalitách svojich modelov nemeckú štátnu skúšobňu Dekra a jeho modely Ford S-Max a Galaxy získali vo svojej kategórii za spoľahlivosť a prakticky bezporuchovosť v kategórii hodnotenia do 50 tisíc kilometrov jednoznačné prvenstvo.

Ford S-Max

Súčasná generácia viacúčelových automobilov európskeho Fordu presvedčila o svojich kvalitách nemeckú spoločnosť Dekra, ktorá overuje technickú spoľahlivosť automobilov. Vo svojej správe o poruchovosti vyhodnotila Ford Galaxy a S-Max ako najspoľahlivejšie vo svojej kategórii. Víťazstvo im prisúdila nielen za ich spoľahlivosť, ale pre celkovo najnižšiu úroveň poruchovosti spomedzi automobilov certifikovaných v Nemecku. Výsledky ukázali, že 96,7 % všetkých preskúšaných Fordov S-Max a Galaxy nemali žiadnu poruchu.

Nový Ford S-Max i Galaxy boli uvedené na európsky trh v roku 2006. Zákazník si môže vybrať buď športový päťmiestny S-Max, alebo väčší sedemmiestny. Pre tých, ktorí túžia vlastniť väčší a priestrannejší rodinný viacúčelový automobil, je určený plnohodnotný sedemmiestny Ford Galaxy. Ford S-Max získal doteraz aj mnoho iných ocenení, vrátane trofejí európskeho aj slovenského auta roka 2007.

Ford Galaxy

Aj ďalšie modely portfólia európskeho Fordu dosiahli v hodnotení spoločnosti Dekra výborné výsledky. Modely Ford Focus a Ford C-Max sa umiestnili na druhom mieste vo svojej kategórii. Ďalšie dva modely, Fiesta a Fusion obsadili v hodnotení skúšobne Dekra tretie miesta medzi malými automobilmi v kategórii hodnotenia od 100 000 do 150 000 km.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.