Ocenenie pre Ford S-Max a Galaxy

Štvrtok, 08 január 2009

Európsky Ford presvedčil o kvalitách svojich modelov nemeckú štátnu skúšobňu Dekra a jeho modely Ford S-Max a Galaxy získali vo svojej kategórii za spoľahlivosť a prakticky bezporuchovosť v kategórii hodnotenia do 50 tisíc kilometrov jednoznačné prvenstvo.

Ford S-Max

Súčasná generácia viacúčelových automobilov európskeho Fordu presvedčila o svojich kvalitách nemeckú spoločnosť Dekra, ktorá overuje technickú spoľahlivosť automobilov. Vo svojej správe o poruchovosti vyhodnotila Ford Galaxy a S-Max ako najspoľahlivejšie vo svojej kategórii. Víťazstvo im prisúdila nielen za ich spoľahlivosť, ale pre celkovo najnižšiu úroveň poruchovosti spomedzi automobilov certifikovaných v Nemecku. Výsledky ukázali, že 96,7 % všetkých preskúšaných Fordov S-Max a Galaxy nemali žiadnu poruchu.

Nový Ford S-Max i Galaxy boli uvedené na európsky trh v roku 2006. Zákazník si môže vybrať buď športový päťmiestny S-Max, alebo väčší sedemmiestny. Pre tých, ktorí túžia vlastniť väčší a priestrannejší rodinný viacúčelový automobil, je určený plnohodnotný sedemmiestny Ford Galaxy. Ford S-Max získal doteraz aj mnoho iných ocenení, vrátane trofejí európskeho aj slovenského auta roka 2007.

Ford Galaxy

Aj ďalšie modely portfólia európskeho Fordu dosiahli v hodnotení spoločnosti Dekra výborné výsledky. Modely Ford Focus a Ford C-Max sa umiestnili na druhom mieste vo svojej kategórii. Ďalšie dva modely, Fiesta a Fusion obsadili v hodnotení skúšobne Dekra tretie miesta medzi malými automobilmi v kategórii hodnotenia od 100 000 do 150 000 km.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.