Ocenenie pre Kia Soul

Piatok, 27 marec 2009

Kia je prvou kórejskou automobilovou značkou a štýlový crossover Kia Soul v histórii prvým kórejským automobilom, ktorý získal prestížne dizajnérske ocenenie Honourable Mention v prestížnej súťaži Red Dot 2009 nemeckého dizajnérskeho centra Design Zentrum Nordrhein Westfalen.

Red Dot 2009

Porota pre udeľovanie ceny Red Dot 2009, ktorú tvorí 27 nezávislých dizajnérov a akademikov pôsobiacich v oblastiach kreativity, preskúmava každý prihlásený produkt na základe 9 základných kritérií – inovácia, funkcionalita, kvalita, ergonómia, odolnosť, emotívny vplyv, doplnky produktu, jednoduchosť používania a ekologická tolerancia.

Poslednú novinku Kia Soul vybrala porota spomedzi viac ako 3230 prihlásených produktov zo 49 krajín, ktoré súťažili v 17 rôznych kategóriách. Šéfdizajnér značky Kia Peter Schreyer k zisku ceny povedal, že dizajnérske tímy v Kórei, Kalifornii a Európe sú pyšné a cenia si prestížne uznanie získané Kiou Soul. Dizajnérska stratégia značky Kia je podľa neho správne zameraná na špecifické produktové riešenia a vývoj unikátneho vzhľadu značky. Cena je odmenou za rozhodnutie značky Kia povýšiť dizajn na jeden z kľúčových komponentov korporátnej DNA.

Red Dot 2009

Ľudia pracujúci pre značku Kia sú podľa jej šéfdizajnéra presvedčení, že človek, ktorý raz vyskúša model Soul, neostane len pri prvom zážitku, ale pôjde viac do hĺbky a nechá sa očariť štýlom, farbami a kvalitou nového mestského crossoveru Kia Soul. Spomenul tiež niekoľko unikátnych aspektov, ako napríklad jednoduché nastupovanie do vozidla, vyššiu polohu sedenia a celkové riešenie vnútorného priestoru v Kia Soul.

Tohtoročné odovzdávanie cien sa uskutoční 29. júna 2009 v priestoroch divadla Aalto-Theater v nemeckom Essene a vystavené budú v múzeu Red Dot v tomto nemeckom meste od 30. júna do 30. júla 2009.

Autor: J. Goldberger
Komentáre
Je to prekrásne auto, ktore si zaslúzi obdiv. Soul je predurčený pre ludí z fantáziou. Auto priam zvádza k tomu, aby si ho ktokoľvek prispôsobil svojim predstavám a mal s neho dvonásobnú radosť. Prajem veľa spokojných zákazníkov.
Pridal vlado v pondelok 06 apríla 2009 o 14:13
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.