Ocenenie pre Kia Soul

Piatok, 27 marec 2009

Kia je prvou kórejskou automobilovou značkou a štýlový crossover Kia Soul v histórii prvým kórejským automobilom, ktorý získal prestížne dizajnérske ocenenie Honourable Mention v prestížnej súťaži Red Dot 2009 nemeckého dizajnérskeho centra Design Zentrum Nordrhein Westfalen.

Red Dot 2009

Porota pre udeľovanie ceny Red Dot 2009, ktorú tvorí 27 nezávislých dizajnérov a akademikov pôsobiacich v oblastiach kreativity, preskúmava každý prihlásený produkt na základe 9 základných kritérií – inovácia, funkcionalita, kvalita, ergonómia, odolnosť, emotívny vplyv, doplnky produktu, jednoduchosť používania a ekologická tolerancia.

Poslednú novinku Kia Soul vybrala porota spomedzi viac ako 3230 prihlásených produktov zo 49 krajín, ktoré súťažili v 17 rôznych kategóriách. Šéfdizajnér značky Kia Peter Schreyer k zisku ceny povedal, že dizajnérske tímy v Kórei, Kalifornii a Európe sú pyšné a cenia si prestížne uznanie získané Kiou Soul. Dizajnérska stratégia značky Kia je podľa neho správne zameraná na špecifické produktové riešenia a vývoj unikátneho vzhľadu značky. Cena je odmenou za rozhodnutie značky Kia povýšiť dizajn na jeden z kľúčových komponentov korporátnej DNA.

Red Dot 2009

Ľudia pracujúci pre značku Kia sú podľa jej šéfdizajnéra presvedčení, že človek, ktorý raz vyskúša model Soul, neostane len pri prvom zážitku, ale pôjde viac do hĺbky a nechá sa očariť štýlom, farbami a kvalitou nového mestského crossoveru Kia Soul. Spomenul tiež niekoľko unikátnych aspektov, ako napríklad jednoduché nastupovanie do vozidla, vyššiu polohu sedenia a celkové riešenie vnútorného priestoru v Kia Soul.

Tohtoročné odovzdávanie cien sa uskutoční 29. júna 2009 v priestoroch divadla Aalto-Theater v nemeckom Essene a vystavené budú v múzeu Red Dot v tomto nemeckom meste od 30. júna do 30. júla 2009.

Autor: J. Goldberger
Komentáre
Je to prekrásne auto, ktore si zaslúzi obdiv. Soul je predurčený pre ludí z fantáziou. Auto priam zvádza k tomu, aby si ho ktokoľvek prispôsobil svojim predstavám a mal s neho dvonásobnú radosť. Prajem veľa spokojných zákazníkov.
Pridal vlado v pondelok 06 apríla 2009 o 14:13
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.