Ocenenie pre Suzuki Swift Sport

Streda, 23 január 2013

Podľa britského motoristického magazínu renomovaného What Car? je Suzuki Swift Sport najlepší nákup roku 2013 vo svojej kategórii. V reči Angličana je to Best Buy. Swift Sport získal vo Veľkej Británii toto ocenenie už druhý rok za sebou.

Suzuki Swift Sport
Ako najlepší nákup v roku 2013 je podľa renomovaného What Car? Suzuki Swift Sport

Suzuki Swift Sport s motorom 1,6 litra a výkonom 136 koní je najlepší nákup roku 2013 vo Veľkej Británii v danej kategórii pri cenovom strope do 15 tisíc libier, čo je v prepočte približne 18 tisíc eur. Rozhodol o tom prestížny britský motoristický magazín What Car?, ktorý udelil hatchbacku Swift Sport v jeho kategórii titul Best Buy roku 2013. Rovnaké ocenenie dostal tento malý šprintér aj pred rokom.

Aj keď hraničná suma najlepšieho nákupu v kategórii, ktorej víťazom je Suzuki Swift Sport, je vo Veľkej Británii okolo 18 tisíc eur, na Slovensku sa tento model predáva za 14 100 eur. Nespornými devízami Swiftu Sport sú značne vysoký výkon motora, nízka spotrebe len 6,4 l/100 km v kombinovanej prevádzke, športový dizajn a celková agilita.

Výhodou Swiftu Sport je aj to, že zákazník si môže vyberať zo šiestich štandardne dodávaných metalických farieb. Tiež bohatá základná výbava s komplexnými bezpečnostnými prvkami vrátane siedmich airbagov. V základnej výbave je ďalej automatická klimatizácia, tempomat, Bluetooth a USB port, zadné tmavé sklá a 17palcové zliatinové disky kolies.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."