Ocenenie pre Suzuki Swift Sport

Streda, 23 január 2013

Podľa britského motoristického magazínu renomovaného What Car? je Suzuki Swift Sport najlepší nákup roku 2013 vo svojej kategórii. V reči Angličana je to Best Buy. Swift Sport získal vo Veľkej Británii toto ocenenie už druhý rok za sebou.

Suzuki Swift Sport
Ako najlepší nákup v roku 2013 je podľa renomovaného What Car? Suzuki Swift Sport

Suzuki Swift Sport s motorom 1,6 litra a výkonom 136 koní je najlepší nákup roku 2013 vo Veľkej Británii v danej kategórii pri cenovom strope do 15 tisíc libier, čo je v prepočte približne 18 tisíc eur. Rozhodol o tom prestížny britský motoristický magazín What Car?, ktorý udelil hatchbacku Swift Sport v jeho kategórii titul Best Buy roku 2013. Rovnaké ocenenie dostal tento malý šprintér aj pred rokom.

Aj keď hraničná suma najlepšieho nákupu v kategórii, ktorej víťazom je Suzuki Swift Sport, je vo Veľkej Británii okolo 18 tisíc eur, na Slovensku sa tento model predáva za 14 100 eur. Nespornými devízami Swiftu Sport sú značne vysoký výkon motora, nízka spotrebe len 6,4 l/100 km v kombinovanej prevádzke, športový dizajn a celková agilita.

Výhodou Swiftu Sport je aj to, že zákazník si môže vyberať zo šiestich štandardne dodávaných metalických farieb. Tiež bohatá základná výbava s komplexnými bezpečnostnými prvkami vrátane siedmich airbagov. V základnej výbave je ďalej automatická klimatizácia, tempomat, Bluetooth a USB port, zadné tmavé sklá a 17palcové zliatinové disky kolies.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.