Opel: Adam hľadá Evu

Streda, 08 máj 2013

Opel vyhlasuje medzinárodnú dizajnérsku súťaž zameranú na voľné skicovanie. Úlohou súťažiacich je nakresliť ideálnu automobilovú "partnerku" pre štýlový mini model Opel Adam.

Adam Sketch R
Takto alebo podobne môže vyzerať návrh budúceho nového modelu Opel Adam

Ceruzka, večné pero, fixky, tablet, kvalitný papier, alebo iba papierová servítka v reštaurácii - skicovať sa dá všetkým a všade. Tým najlepším stačí pár rýchlych ťahov a z papiera vystúpia pôsobivé línie nového modelu. Brilantné dizajnérske skice ukazujú automobilový dizajn v jeho najčistejšej podobe a vyvinuli sa takmer na samostatnú umeleckú disciplínu. Preto pre všetkých, ktorí majú spoločnú vášeň pre automobily a dizajn, pripravil Opel CS súťaž Adam hľadá Evu.

Úlohou účastníkov je nakresliť obraz/skicu ideálnej automobilovej"partnerky" modelu Opel Adam. Výsledkom by mala byť dokonalá skica auta inšpirovaného mladým a sviežim dizajnom modelu Adam. Opel Eva môže byť personalizovaná verzia súčasného modelu Adam, celkom samostatný model inšpirovaný mini modelom Adam, alebo aj jeho budúca generácia – záleží iba na kreativite a predstavivosti tvorcov. Víťazom súťaže sa stane autor vizuálne najatraktívnejšej dizajnérskej skice, ktorá originálne uchopí danú tému ideálneho partnera pre model Adam.

Na víťaza čaká okrem iného pozvanie na septembrovú konferenciu o automobilovom dizajne AutoDesign Prague, kde sa pravidelne stretávajú poprední svetoví dizajnéri. Najvydarenejšie projekty vyberie odborná porota zložená z profesionálnych dizajnérov a zástupcov usporiadateľov. Uzávierka súťaže je 20. mája 2013, účasť v súťaži nie je nijako obmedzená.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.