Opel: Adam hľadá Evu

Streda, 08 máj 2013

Opel vyhlasuje medzinárodnú dizajnérsku súťaž zameranú na voľné skicovanie. Úlohou súťažiacich je nakresliť ideálnu automobilovú "partnerku" pre štýlový mini model Opel Adam.

Adam Sketch R
Takto alebo podobne môže vyzerať návrh budúceho nového modelu Opel Adam

Ceruzka, večné pero, fixky, tablet, kvalitný papier, alebo iba papierová servítka v reštaurácii - skicovať sa dá všetkým a všade. Tým najlepším stačí pár rýchlych ťahov a z papiera vystúpia pôsobivé línie nového modelu. Brilantné dizajnérske skice ukazujú automobilový dizajn v jeho najčistejšej podobe a vyvinuli sa takmer na samostatnú umeleckú disciplínu. Preto pre všetkých, ktorí majú spoločnú vášeň pre automobily a dizajn, pripravil Opel CS súťaž Adam hľadá Evu.

Úlohou účastníkov je nakresliť obraz/skicu ideálnej automobilovej"partnerky" modelu Opel Adam. Výsledkom by mala byť dokonalá skica auta inšpirovaného mladým a sviežim dizajnom modelu Adam. Opel Eva môže byť personalizovaná verzia súčasného modelu Adam, celkom samostatný model inšpirovaný mini modelom Adam, alebo aj jeho budúca generácia – záleží iba na kreativite a predstavivosti tvorcov. Víťazom súťaže sa stane autor vizuálne najatraktívnejšej dizajnérskej skice, ktorá originálne uchopí danú tému ideálneho partnera pre model Adam.

Na víťaza čaká okrem iného pozvanie na septembrovú konferenciu o automobilovom dizajne AutoDesign Prague, kde sa pravidelne stretávajú poprední svetoví dizajnéri. Najvydarenejšie projekty vyberie odborná porota zložená z profesionálnych dizajnérov a zástupcov usporiadateľov. Uzávierka súťaže je 20. mája 2013, účasť v súťaži nie je nijako obmedzená.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.