Opel: Adam hľadá Evu

Streda, 08 máj 2013

Opel vyhlasuje medzinárodnú dizajnérsku súťaž zameranú na voľné skicovanie. Úlohou súťažiacich je nakresliť ideálnu automobilovú "partnerku" pre štýlový mini model Opel Adam.

Adam Sketch R
Takto alebo podobne môže vyzerať návrh budúceho nového modelu Opel Adam

Ceruzka, večné pero, fixky, tablet, kvalitný papier, alebo iba papierová servítka v reštaurácii - skicovať sa dá všetkým a všade. Tým najlepším stačí pár rýchlych ťahov a z papiera vystúpia pôsobivé línie nového modelu. Brilantné dizajnérske skice ukazujú automobilový dizajn v jeho najčistejšej podobe a vyvinuli sa takmer na samostatnú umeleckú disciplínu. Preto pre všetkých, ktorí majú spoločnú vášeň pre automobily a dizajn, pripravil Opel CS súťaž Adam hľadá Evu.

Úlohou účastníkov je nakresliť obraz/skicu ideálnej automobilovej"partnerky" modelu Opel Adam. Výsledkom by mala byť dokonalá skica auta inšpirovaného mladým a sviežim dizajnom modelu Adam. Opel Eva môže byť personalizovaná verzia súčasného modelu Adam, celkom samostatný model inšpirovaný mini modelom Adam, alebo aj jeho budúca generácia – záleží iba na kreativite a predstavivosti tvorcov. Víťazom súťaže sa stane autor vizuálne najatraktívnejšej dizajnérskej skice, ktorá originálne uchopí danú tému ideálneho partnera pre model Adam.

Na víťaza čaká okrem iného pozvanie na septembrovú konferenciu o automobilovom dizajne AutoDesign Prague, kde sa pravidelne stretávajú poprední svetoví dizajnéri. Najvydarenejšie projekty vyberie odborná porota zložená z profesionálnych dizajnérov a zástupcov usporiadateľov. Uzávierka súťaže je 20. mája 2013, účasť v súťaži nie je nijako obmedzená.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.