Opel Adam odštartuje "24hodinovku"

Pondelok, 25 február 2013

Tradičná akcia "Opel 24 hodín" má začiatok 1. marca presne na pravé poludnie. Na záujemcov čakajú automobily Opel za zvýhodnené ceny, niektoré až o 10 000 eur. Veľkým lákadlom bude predovšetkým možnosť objednať si nový malý model Opel Adam za veľmi výhodnú cenu.

Opel Adam
Supermini Opel Adam odštartuje svoj predaj prijímaním objednávok už o niekoľko dní

O individualizácii bez hraníc hovorí Opel v prípade nového malého modelu Opel Adam. Od 1. marca si prví záujemcovia môžu objednávať modely Adam za cenu, ktorá sa začína od 9490 eur. Ide o štýlový mestský model, ktorý vyniká neskutočne bohatou flexibilitou pri voľbe vybavenia, doplnkov, farieb a čalúnenia. Adam môže ponúknuť viac ako 61 000 variácií exteriéru a takmer 82 000 kombinácií interiéru, čo žiadny iný automobil tejto triedy nemá.

Už základná verzia Opel Adam za spomínanú cenu 9490 eur ponúka štandardne čelné, bočné a hlavové airbagy, ABS a ESPPlus, posilňovač riadenia so špeciálnym režimom City, elektrické ovládanie okien a vonkajších spätných zrkadiel, autorádio, diaľkovo ovládané centrálne zamykanie, asistent rozjazdu do kopca alebo 15palcové kolesá.

Štvormiestny interiér novinky Opel Adam, ktorý je dlhý necelých 3,7 metra, vyniká štýlom, kvalitou použitých materiálov a precíznym vypracovaním každého detailu. Okrem toho Adam prináša do svojho segmentu technológie premium z vyšších automobilových segmentov, napríklad systém IntelliLink, ktorý integruje vodičov smartfón do vozidla a robí z modelu Adam v tejto oblasti najlepšie vybavený malý automobil. Onedlho bude k dispozícii aj inovatívny software pre hlasové ovládanie Apple SIRI Eyes Free.

K ďalším prvkom vybavenia na želanie patrí systém Park Assist, ktorý samočinne zaparkuje vozidlo do medzery pri chodníku, systém monitorovania mŕtveho uhla pomocou vonkajších spätných zrkadiel alebo elektrický posilňovač riadenia s mestským režimom City. Nechýba ani nosič bicyklov FlexFix plne integrovaný v zadnom nárazníku.

V ponuke motorov pre malý Adam budú spočiatku tri benzínové štvorvalce: 1,2/70 k, 1,4/87 k a 1,4/100 k. Všetky motory sa kombinujú s 5stupňovou manuálnou prevodovkou. Neskôr budú aj prepĺňované motory novej generácie s priamym vstrekovaním benzínu spriahnuté so 6stupňovou manuálnou prevodovkou. Vďaka svojmu agilnému podvozku a ovládateľnosti sa Adam pohybuje rovnako suverénne v mestskej džungli ako na voľných cestách a diaľniciach.

Supermini Opel Adam bol kompletne vyvinuli v Nemecku v technickom a vývojovom centre ITDC automobilky Opel v Rüsselsheime a v Nemecku sa aj vyrába. Opel je tak stal jedinou nemeckou značkou, ktorá automobil tejto triedy vyrába priamo v Nemecku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.