Opel Adam odštartuje "24hodinovku"

Pondelok, 25 február 2013

Tradičná akcia "Opel 24 hodín" má začiatok 1. marca presne na pravé poludnie. Na záujemcov čakajú automobily Opel za zvýhodnené ceny, niektoré až o 10 000 eur. Veľkým lákadlom bude predovšetkým možnosť objednať si nový malý model Opel Adam za veľmi výhodnú cenu.

Opel Adam
Supermini Opel Adam odštartuje svoj predaj prijímaním objednávok už o niekoľko dní

O individualizácii bez hraníc hovorí Opel v prípade nového malého modelu Opel Adam. Od 1. marca si prví záujemcovia môžu objednávať modely Adam za cenu, ktorá sa začína od 9490 eur. Ide o štýlový mestský model, ktorý vyniká neskutočne bohatou flexibilitou pri voľbe vybavenia, doplnkov, farieb a čalúnenia. Adam môže ponúknuť viac ako 61 000 variácií exteriéru a takmer 82 000 kombinácií interiéru, čo žiadny iný automobil tejto triedy nemá.

Už základná verzia Opel Adam za spomínanú cenu 9490 eur ponúka štandardne čelné, bočné a hlavové airbagy, ABS a ESPPlus, posilňovač riadenia so špeciálnym režimom City, elektrické ovládanie okien a vonkajších spätných zrkadiel, autorádio, diaľkovo ovládané centrálne zamykanie, asistent rozjazdu do kopca alebo 15palcové kolesá.

Štvormiestny interiér novinky Opel Adam, ktorý je dlhý necelých 3,7 metra, vyniká štýlom, kvalitou použitých materiálov a precíznym vypracovaním každého detailu. Okrem toho Adam prináša do svojho segmentu technológie premium z vyšších automobilových segmentov, napríklad systém IntelliLink, ktorý integruje vodičov smartfón do vozidla a robí z modelu Adam v tejto oblasti najlepšie vybavený malý automobil. Onedlho bude k dispozícii aj inovatívny software pre hlasové ovládanie Apple SIRI Eyes Free.

K ďalším prvkom vybavenia na želanie patrí systém Park Assist, ktorý samočinne zaparkuje vozidlo do medzery pri chodníku, systém monitorovania mŕtveho uhla pomocou vonkajších spätných zrkadiel alebo elektrický posilňovač riadenia s mestským režimom City. Nechýba ani nosič bicyklov FlexFix plne integrovaný v zadnom nárazníku.

V ponuke motorov pre malý Adam budú spočiatku tri benzínové štvorvalce: 1,2/70 k, 1,4/87 k a 1,4/100 k. Všetky motory sa kombinujú s 5stupňovou manuálnou prevodovkou. Neskôr budú aj prepĺňované motory novej generácie s priamym vstrekovaním benzínu spriahnuté so 6stupňovou manuálnou prevodovkou. Vďaka svojmu agilnému podvozku a ovládateľnosti sa Adam pohybuje rovnako suverénne v mestskej džungli ako na voľných cestách a diaľniciach.

Supermini Opel Adam bol kompletne vyvinuli v Nemecku v technickom a vývojovom centre ITDC automobilky Opel v Rüsselsheime a v Nemecku sa aj vyrába. Opel je tak stal jedinou nemeckou značkou, ktorá automobil tejto triedy vyrába priamo v Nemecku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.