Opel Adam odštartuje "24hodinovku"

Pondelok, 25 február 2013

Tradičná akcia "Opel 24 hodín" má začiatok 1. marca presne na pravé poludnie. Na záujemcov čakajú automobily Opel za zvýhodnené ceny, niektoré až o 10 000 eur. Veľkým lákadlom bude predovšetkým možnosť objednať si nový malý model Opel Adam za veľmi výhodnú cenu.

Opel Adam
Supermini Opel Adam odštartuje svoj predaj prijímaním objednávok už o niekoľko dní

O individualizácii bez hraníc hovorí Opel v prípade nového malého modelu Opel Adam. Od 1. marca si prví záujemcovia môžu objednávať modely Adam za cenu, ktorá sa začína od 9490 eur. Ide o štýlový mestský model, ktorý vyniká neskutočne bohatou flexibilitou pri voľbe vybavenia, doplnkov, farieb a čalúnenia. Adam môže ponúknuť viac ako 61 000 variácií exteriéru a takmer 82 000 kombinácií interiéru, čo žiadny iný automobil tejto triedy nemá.

Už základná verzia Opel Adam za spomínanú cenu 9490 eur ponúka štandardne čelné, bočné a hlavové airbagy, ABS a ESPPlus, posilňovač riadenia so špeciálnym režimom City, elektrické ovládanie okien a vonkajších spätných zrkadiel, autorádio, diaľkovo ovládané centrálne zamykanie, asistent rozjazdu do kopca alebo 15palcové kolesá.

Štvormiestny interiér novinky Opel Adam, ktorý je dlhý necelých 3,7 metra, vyniká štýlom, kvalitou použitých materiálov a precíznym vypracovaním každého detailu. Okrem toho Adam prináša do svojho segmentu technológie premium z vyšších automobilových segmentov, napríklad systém IntelliLink, ktorý integruje vodičov smartfón do vozidla a robí z modelu Adam v tejto oblasti najlepšie vybavený malý automobil. Onedlho bude k dispozícii aj inovatívny software pre hlasové ovládanie Apple SIRI Eyes Free.

K ďalším prvkom vybavenia na želanie patrí systém Park Assist, ktorý samočinne zaparkuje vozidlo do medzery pri chodníku, systém monitorovania mŕtveho uhla pomocou vonkajších spätných zrkadiel alebo elektrický posilňovač riadenia s mestským režimom City. Nechýba ani nosič bicyklov FlexFix plne integrovaný v zadnom nárazníku.

V ponuke motorov pre malý Adam budú spočiatku tri benzínové štvorvalce: 1,2/70 k, 1,4/87 k a 1,4/100 k. Všetky motory sa kombinujú s 5stupňovou manuálnou prevodovkou. Neskôr budú aj prepĺňované motory novej generácie s priamym vstrekovaním benzínu spriahnuté so 6stupňovou manuálnou prevodovkou. Vďaka svojmu agilnému podvozku a ovládateľnosti sa Adam pohybuje rovnako suverénne v mestskej džungli ako na voľných cestách a diaľniciach.

Supermini Opel Adam bol kompletne vyvinuli v Nemecku v technickom a vývojovom centre ITDC automobilky Opel v Rüsselsheime a v Nemecku sa aj vyrába. Opel je tak stal jedinou nemeckou značkou, ktorá automobil tejto triedy vyrába priamo v Nemecku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.