Opel Adam odštartuje "24hodinovku"

Pondelok, 25 február 2013

Tradičná akcia "Opel 24 hodín" má začiatok 1. marca presne na pravé poludnie. Na záujemcov čakajú automobily Opel za zvýhodnené ceny, niektoré až o 10 000 eur. Veľkým lákadlom bude predovšetkým možnosť objednať si nový malý model Opel Adam za veľmi výhodnú cenu.

Opel Adam
Supermini Opel Adam odštartuje svoj predaj prijímaním objednávok už o niekoľko dní

O individualizácii bez hraníc hovorí Opel v prípade nového malého modelu Opel Adam. Od 1. marca si prví záujemcovia môžu objednávať modely Adam za cenu, ktorá sa začína od 9490 eur. Ide o štýlový mestský model, ktorý vyniká neskutočne bohatou flexibilitou pri voľbe vybavenia, doplnkov, farieb a čalúnenia. Adam môže ponúknuť viac ako 61 000 variácií exteriéru a takmer 82 000 kombinácií interiéru, čo žiadny iný automobil tejto triedy nemá.

Už základná verzia Opel Adam za spomínanú cenu 9490 eur ponúka štandardne čelné, bočné a hlavové airbagy, ABS a ESPPlus, posilňovač riadenia so špeciálnym režimom City, elektrické ovládanie okien a vonkajších spätných zrkadiel, autorádio, diaľkovo ovládané centrálne zamykanie, asistent rozjazdu do kopca alebo 15palcové kolesá.

Štvormiestny interiér novinky Opel Adam, ktorý je dlhý necelých 3,7 metra, vyniká štýlom, kvalitou použitých materiálov a precíznym vypracovaním každého detailu. Okrem toho Adam prináša do svojho segmentu technológie premium z vyšších automobilových segmentov, napríklad systém IntelliLink, ktorý integruje vodičov smartfón do vozidla a robí z modelu Adam v tejto oblasti najlepšie vybavený malý automobil. Onedlho bude k dispozícii aj inovatívny software pre hlasové ovládanie Apple SIRI Eyes Free.

K ďalším prvkom vybavenia na želanie patrí systém Park Assist, ktorý samočinne zaparkuje vozidlo do medzery pri chodníku, systém monitorovania mŕtveho uhla pomocou vonkajších spätných zrkadiel alebo elektrický posilňovač riadenia s mestským režimom City. Nechýba ani nosič bicyklov FlexFix plne integrovaný v zadnom nárazníku.

V ponuke motorov pre malý Adam budú spočiatku tri benzínové štvorvalce: 1,2/70 k, 1,4/87 k a 1,4/100 k. Všetky motory sa kombinujú s 5stupňovou manuálnou prevodovkou. Neskôr budú aj prepĺňované motory novej generácie s priamym vstrekovaním benzínu spriahnuté so 6stupňovou manuálnou prevodovkou. Vďaka svojmu agilnému podvozku a ovládateľnosti sa Adam pohybuje rovnako suverénne v mestskej džungli ako na voľných cestách a diaľniciach.

Supermini Opel Adam bol kompletne vyvinuli v Nemecku v technickom a vývojovom centre ITDC automobilky Opel v Rüsselsheime a v Nemecku sa aj vyrába. Opel je tak stal jedinou nemeckou značkou, ktorá automobil tejto triedy vyrába priamo v Nemecku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.