Opel Adam odštartuje "24hodinovku"

Pondelok, 25 február 2013

Tradičná akcia "Opel 24 hodín" má začiatok 1. marca presne na pravé poludnie. Na záujemcov čakajú automobily Opel za zvýhodnené ceny, niektoré až o 10 000 eur. Veľkým lákadlom bude predovšetkým možnosť objednať si nový malý model Opel Adam za veľmi výhodnú cenu.

Opel Adam
Supermini Opel Adam odštartuje svoj predaj prijímaním objednávok už o niekoľko dní

O individualizácii bez hraníc hovorí Opel v prípade nového malého modelu Opel Adam. Od 1. marca si prví záujemcovia môžu objednávať modely Adam za cenu, ktorá sa začína od 9490 eur. Ide o štýlový mestský model, ktorý vyniká neskutočne bohatou flexibilitou pri voľbe vybavenia, doplnkov, farieb a čalúnenia. Adam môže ponúknuť viac ako 61 000 variácií exteriéru a takmer 82 000 kombinácií interiéru, čo žiadny iný automobil tejto triedy nemá.

Už základná verzia Opel Adam za spomínanú cenu 9490 eur ponúka štandardne čelné, bočné a hlavové airbagy, ABS a ESPPlus, posilňovač riadenia so špeciálnym režimom City, elektrické ovládanie okien a vonkajších spätných zrkadiel, autorádio, diaľkovo ovládané centrálne zamykanie, asistent rozjazdu do kopca alebo 15palcové kolesá.

Štvormiestny interiér novinky Opel Adam, ktorý je dlhý necelých 3,7 metra, vyniká štýlom, kvalitou použitých materiálov a precíznym vypracovaním každého detailu. Okrem toho Adam prináša do svojho segmentu technológie premium z vyšších automobilových segmentov, napríklad systém IntelliLink, ktorý integruje vodičov smartfón do vozidla a robí z modelu Adam v tejto oblasti najlepšie vybavený malý automobil. Onedlho bude k dispozícii aj inovatívny software pre hlasové ovládanie Apple SIRI Eyes Free.

K ďalším prvkom vybavenia na želanie patrí systém Park Assist, ktorý samočinne zaparkuje vozidlo do medzery pri chodníku, systém monitorovania mŕtveho uhla pomocou vonkajších spätných zrkadiel alebo elektrický posilňovač riadenia s mestským režimom City. Nechýba ani nosič bicyklov FlexFix plne integrovaný v zadnom nárazníku.

V ponuke motorov pre malý Adam budú spočiatku tri benzínové štvorvalce: 1,2/70 k, 1,4/87 k a 1,4/100 k. Všetky motory sa kombinujú s 5stupňovou manuálnou prevodovkou. Neskôr budú aj prepĺňované motory novej generácie s priamym vstrekovaním benzínu spriahnuté so 6stupňovou manuálnou prevodovkou. Vďaka svojmu agilnému podvozku a ovládateľnosti sa Adam pohybuje rovnako suverénne v mestskej džungli ako na voľných cestách a diaľniciach.

Supermini Opel Adam bol kompletne vyvinuli v Nemecku v technickom a vývojovom centre ITDC automobilky Opel v Rüsselsheime a v Nemecku sa aj vyrába. Opel je tak stal jedinou nemeckou značkou, ktorá automobil tejto triedy vyrába priamo v Nemecku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.