Opel Astra ST: víťaz Fleet Awards

Piatok, 12 október 2012

Opel Astra Sports Tourer sa stala po druhý raz kráľom vo svojej triede v segmente referentských automobilov. Je to výsledok tohtoročnej českej ankety Fleet Awards, najväčšej špecializovanej ankety zameranej na správu vozových parkov a firemné automobily.

Opel Astra Sports Tourer BiTurbo CDTI
Víťazný Opel Astra Sports Tourer nemeckej ankety o najlepšie referentské auto

Astra Sports Tourer zvíťazila v kategórii "Benefit", v ktorej sa hodnotia referentské automobily nižšej strednej triedy. Obhájila svoje vlaňajšie prvenstvo, čo svedčí o tom, že tento kombi automobil má čo ponúknuť.

O prvenstve Astry ST rozhodla viac než stočlenná porota zložená z manažérov v oblasti správy vozových parkov, vrcholových manažérov firiem, majiteľov, spoločníkov a ďalších.

Celý modelový rad Astry prešiel pred pár týždňami modernizáciou, v ktorej sa predstavila nová verzia sedan a pribudli tiež nové motory a najmodernejšie asistenčné systémy. Nový štvordverový sedan, päťdverový hatchback, päťdverové kombi Sports Tourer, trojdverové kupé GTC a vysokovýkonná verzia OPC sú teraz kompletným modelovým radom Astra.

"Astra Sports Tourer sa profiluje ako veľmi atraktívny automobil, mieriaci v mnohých ohľadoch nad hranice svojho segmentu. Už jej druhý titul v silnej konkurencii vnímame ako potvrdenie kvalít nášho modelu," komentoval víťazstvo Astry Sports Tourer Pavel Šilha, generálny riaditeľ českého a slovenského zastúpenia automobilky Opel.

Opel Astra Sports Tourer BiTurbo CDTI Astra ST a P. Šilha
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.