Opel Astra ST: víťaz Fleet Awards

Piatok, 12 október 2012

Opel Astra Sports Tourer sa stala po druhý raz kráľom vo svojej triede v segmente referentských automobilov. Je to výsledok tohtoročnej českej ankety Fleet Awards, najväčšej špecializovanej ankety zameranej na správu vozových parkov a firemné automobily.

Opel Astra Sports Tourer BiTurbo CDTI
Víťazný Opel Astra Sports Tourer nemeckej ankety o najlepšie referentské auto

Astra Sports Tourer zvíťazila v kategórii "Benefit", v ktorej sa hodnotia referentské automobily nižšej strednej triedy. Obhájila svoje vlaňajšie prvenstvo, čo svedčí o tom, že tento kombi automobil má čo ponúknuť.

O prvenstve Astry ST rozhodla viac než stočlenná porota zložená z manažérov v oblasti správy vozových parkov, vrcholových manažérov firiem, majiteľov, spoločníkov a ďalších.

Celý modelový rad Astry prešiel pred pár týždňami modernizáciou, v ktorej sa predstavila nová verzia sedan a pribudli tiež nové motory a najmodernejšie asistenčné systémy. Nový štvordverový sedan, päťdverový hatchback, päťdverové kombi Sports Tourer, trojdverové kupé GTC a vysokovýkonná verzia OPC sú teraz kompletným modelovým radom Astra.

"Astra Sports Tourer sa profiluje ako veľmi atraktívny automobil, mieriaci v mnohých ohľadoch nad hranice svojho segmentu. Už jej druhý titul v silnej konkurencii vnímame ako potvrdenie kvalít nášho modelu," komentoval víťazstvo Astry Sports Tourer Pavel Šilha, generálny riaditeľ českého a slovenského zastúpenia automobilky Opel.

Opel Astra Sports Tourer BiTurbo CDTI Astra ST a P. Šilha
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.