Opel Astra ST: víťaz Fleet Awards

Piatok, 12 október 2012

Opel Astra Sports Tourer sa stala po druhý raz kráľom vo svojej triede v segmente referentských automobilov. Je to výsledok tohtoročnej českej ankety Fleet Awards, najväčšej špecializovanej ankety zameranej na správu vozových parkov a firemné automobily.

Opel Astra Sports Tourer BiTurbo CDTI
Víťazný Opel Astra Sports Tourer nemeckej ankety o najlepšie referentské auto

Astra Sports Tourer zvíťazila v kategórii "Benefit", v ktorej sa hodnotia referentské automobily nižšej strednej triedy. Obhájila svoje vlaňajšie prvenstvo, čo svedčí o tom, že tento kombi automobil má čo ponúknuť.

O prvenstve Astry ST rozhodla viac než stočlenná porota zložená z manažérov v oblasti správy vozových parkov, vrcholových manažérov firiem, majiteľov, spoločníkov a ďalších.

Celý modelový rad Astry prešiel pred pár týždňami modernizáciou, v ktorej sa predstavila nová verzia sedan a pribudli tiež nové motory a najmodernejšie asistenčné systémy. Nový štvordverový sedan, päťdverový hatchback, päťdverové kombi Sports Tourer, trojdverové kupé GTC a vysokovýkonná verzia OPC sú teraz kompletným modelovým radom Astra.

"Astra Sports Tourer sa profiluje ako veľmi atraktívny automobil, mieriaci v mnohých ohľadoch nad hranice svojho segmentu. Už jej druhý titul v silnej konkurencii vnímame ako potvrdenie kvalít nášho modelu," komentoval víťazstvo Astry Sports Tourer Pavel Šilha, generálny riaditeľ českého a slovenského zastúpenia automobilky Opel.

Opel Astra Sports Tourer BiTurbo CDTI Astra ST a P. Šilha
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.