Opel Combo: Pre každého a na všetko

Nedeľa, 24 február 2019

Opel vyšperkoval svoj najnovší model Combo radom moderných technológií a systémov. Platí to tak o osobnej verzii Combo Life ako aj skriňovej dodávke Combo Van, ktoré boli uvedené na slovenský trh v druhej polovici minulého roka.

1 Opel Combo Van
Úžitkový skriňový Opel Combo Van môže byť v krátkej i dlhej verzii XXL

Dvadsať asistenčných systémov, čo je viac ako majú iné multifunkčné automobily alebo dodávky tohto segmentu – tak vo výbave verzie Combo Life ako aj Combo Van. Navyše obe verzie sa vyznačujú vysokou úrovňou bezpečnosti a komfortu. Aj to bol dôvod, prečo Combo Life dostal v ankete Autobest ocenenie Najlepšia kúpa a Combo Van prestížny titul Medzinárodná dodávka roku 2019.

Samotná automobilka chváli modely Combo pre množstvo inovatívnych asistenčných systémov high-tech. Napríklad systém, ktorý vykrýva mŕtve uhly vďaka panoramatickej kamere Surround Rear Vision a systém IntelliGrip, ktorý zlepšuje trakciu na šmykľavom povrchu. Aj ďalšie systémy, ktoré Combo radia medzi špičku vo svojej kategórii.

Opel Combo bol navrhnutý, konštruovaný a vyvíjaný od prvej čiary na výkrese podľa štandardov pre osobné automobily, namiesto toho, aby bol neskôr ako hotové ľahké úžitkové vozidlo adaptovaný na osobnú verziu, vhodnú aj ako rodinný automobil.

Modely Combo ponúkajú vo svojej výbave adaptívny tempomat, systém varovania pred čelnou zrážkou, systém detekcie chodcov, varovanie pred opustením jazdného pruhu, automatické núdzové brzdenie, systém detekcie únavy vodiča, rozoznávanie dopravných značiek, asistent rozjazdu do kopca, parkovací asistent a ďalšie.

Úplnou novinkou úžitkovej verzie Combo Van je indikátor preťaženia, ktorý pomocou senzorov meria hmotnosť nákladu a signalizuje ju vodičovi prostredníctvom farebných LED kontroliek.

Modelom Combo nechýba adaptívna kontrola trakcie IntelliGrips piatimi jazdnými režimami, ktoré umožňuje bezpečnú jazdu aj na cestách s nespevneným povrchom.

V modeloch Combo nájde užívateľ aj najmodernejšiu digitálnu konektivitu v podobe najnovšej generácie systémov infotainmentu s farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou 20,3 cm.

Inovácie má Combo aj pod kapotou: benzínové a naftové motory certifikované podľa WLTP. Turbodúchadlom prepĺňané motory s priamym vstrekovaním paliva sa kombinujú s efektívnymi 5- a 6-stupňovými manuálnymi prevodovkami. Unikátom v segmente je komfortná a vysoko účinná 8-stupňová automatická prevodovka pri najvýkonnejšom benzínovom a naftovom motore.

Opel Combo je k dispozícii v štandardnej 4,40 metra dlhej alebo predĺženej XL verzii dlhej 4,75 metra.

1 Opel Combo Van 2 Opel Combo Life 3 Opel Combo Van 4 Opel Combo Van 5 Opel Combo Van 6 Opel Combo Life

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.