Opel Combo: Pre každého a na všetko

Nedeľa, 24 február 2019

Opel vyšperkoval svoj najnovší model Combo radom moderných technológií a systémov. Platí to tak o osobnej verzii Combo Life ako aj skriňovej dodávke Combo Van, ktoré boli uvedené na slovenský trh v druhej polovici minulého roka.

1 Opel Combo Van
Úžitkový skriňový Opel Combo Van môže byť v krátkej i dlhej verzii XXL

Dvadsať asistenčných systémov, čo je viac ako majú iné multifunkčné automobily alebo dodávky tohto segmentu – tak vo výbave verzie Combo Life ako aj Combo Van. Navyše obe verzie sa vyznačujú vysokou úrovňou bezpečnosti a komfortu. Aj to bol dôvod, prečo Combo Life dostal v ankete Autobest ocenenie Najlepšia kúpa a Combo Van prestížny titul Medzinárodná dodávka roku 2019.

Samotná automobilka chváli modely Combo pre množstvo inovatívnych asistenčných systémov high-tech. Napríklad systém, ktorý vykrýva mŕtve uhly vďaka panoramatickej kamere Surround Rear Vision a systém IntelliGrip, ktorý zlepšuje trakciu na šmykľavom povrchu. Aj ďalšie systémy, ktoré Combo radia medzi špičku vo svojej kategórii.

Opel Combo bol navrhnutý, konštruovaný a vyvíjaný od prvej čiary na výkrese podľa štandardov pre osobné automobily, namiesto toho, aby bol neskôr ako hotové ľahké úžitkové vozidlo adaptovaný na osobnú verziu, vhodnú aj ako rodinný automobil.

Modely Combo ponúkajú vo svojej výbave adaptívny tempomat, systém varovania pred čelnou zrážkou, systém detekcie chodcov, varovanie pred opustením jazdného pruhu, automatické núdzové brzdenie, systém detekcie únavy vodiča, rozoznávanie dopravných značiek, asistent rozjazdu do kopca, parkovací asistent a ďalšie.

Úplnou novinkou úžitkovej verzie Combo Van je indikátor preťaženia, ktorý pomocou senzorov meria hmotnosť nákladu a signalizuje ju vodičovi prostredníctvom farebných LED kontroliek.

Modelom Combo nechýba adaptívna kontrola trakcie IntelliGrips piatimi jazdnými režimami, ktoré umožňuje bezpečnú jazdu aj na cestách s nespevneným povrchom.

V modeloch Combo nájde užívateľ aj najmodernejšiu digitálnu konektivitu v podobe najnovšej generácie systémov infotainmentu s farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou 20,3 cm.

Inovácie má Combo aj pod kapotou: benzínové a naftové motory certifikované podľa WLTP. Turbodúchadlom prepĺňané motory s priamym vstrekovaním paliva sa kombinujú s efektívnymi 5- a 6-stupňovými manuálnymi prevodovkami. Unikátom v segmente je komfortná a vysoko účinná 8-stupňová automatická prevodovka pri najvýkonnejšom benzínovom a naftovom motore.

Opel Combo je k dispozícii v štandardnej 4,40 metra dlhej alebo predĺženej XL verzii dlhej 4,75 metra.

1 Opel Combo Van 2 Opel Combo Life 3 Opel Combo Van 4 Opel Combo Van 5 Opel Combo Van 6 Opel Combo Life

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.