Opel Combo: Pre každého a na všetko

Nedeľa, 24 február 2019

Opel vyšperkoval svoj najnovší model Combo radom moderných technológií a systémov. Platí to tak o osobnej verzii Combo Life ako aj skriňovej dodávke Combo Van, ktoré boli uvedené na slovenský trh v druhej polovici minulého roka.

1 Opel Combo Van
Úžitkový skriňový Opel Combo Van môže byť v krátkej i dlhej verzii XXL

Dvadsať asistenčných systémov, čo je viac ako majú iné multifunkčné automobily alebo dodávky tohto segmentu – tak vo výbave verzie Combo Life ako aj Combo Van. Navyše obe verzie sa vyznačujú vysokou úrovňou bezpečnosti a komfortu. Aj to bol dôvod, prečo Combo Life dostal v ankete Autobest ocenenie Najlepšia kúpa a Combo Van prestížny titul Medzinárodná dodávka roku 2019.

Samotná automobilka chváli modely Combo pre množstvo inovatívnych asistenčných systémov high-tech. Napríklad systém, ktorý vykrýva mŕtve uhly vďaka panoramatickej kamere Surround Rear Vision a systém IntelliGrip, ktorý zlepšuje trakciu na šmykľavom povrchu. Aj ďalšie systémy, ktoré Combo radia medzi špičku vo svojej kategórii.

Opel Combo bol navrhnutý, konštruovaný a vyvíjaný od prvej čiary na výkrese podľa štandardov pre osobné automobily, namiesto toho, aby bol neskôr ako hotové ľahké úžitkové vozidlo adaptovaný na osobnú verziu, vhodnú aj ako rodinný automobil.

Modely Combo ponúkajú vo svojej výbave adaptívny tempomat, systém varovania pred čelnou zrážkou, systém detekcie chodcov, varovanie pred opustením jazdného pruhu, automatické núdzové brzdenie, systém detekcie únavy vodiča, rozoznávanie dopravných značiek, asistent rozjazdu do kopca, parkovací asistent a ďalšie.

Úplnou novinkou úžitkovej verzie Combo Van je indikátor preťaženia, ktorý pomocou senzorov meria hmotnosť nákladu a signalizuje ju vodičovi prostredníctvom farebných LED kontroliek.

Modelom Combo nechýba adaptívna kontrola trakcie IntelliGrips piatimi jazdnými režimami, ktoré umožňuje bezpečnú jazdu aj na cestách s nespevneným povrchom.

V modeloch Combo nájde užívateľ aj najmodernejšiu digitálnu konektivitu v podobe najnovšej generácie systémov infotainmentu s farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou 20,3 cm.

Inovácie má Combo aj pod kapotou: benzínové a naftové motory certifikované podľa WLTP. Turbodúchadlom prepĺňané motory s priamym vstrekovaním paliva sa kombinujú s efektívnymi 5- a 6-stupňovými manuálnymi prevodovkami. Unikátom v segmente je komfortná a vysoko účinná 8-stupňová automatická prevodovka pri najvýkonnejšom benzínovom a naftovom motore.

Opel Combo je k dispozícii v štandardnej 4,40 metra dlhej alebo predĺženej XL verzii dlhej 4,75 metra.

1 Opel Combo Van 2 Opel Combo Life 3 Opel Combo Van 4 Opel Combo Van 5 Opel Combo Van 6 Opel Combo Life

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Sikyna MXGP 2019 Aguede
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval siedmim podujatím v portugalskom Augede. Slovákovi Richardovi Šikyňovi (MX Slovakia - JD Gunnex KTM) sa tento raz menej darilo a prvýkrát v tejto sezóne nebodoval. V kvalifikácii po nebezpečnom páde a penalizácii skončil na 32. mieste. V nedeľu v dvoch jazdách hlavných pretekov obsadil 21. a 23. miesto a v priebežnom hodnotení seriálu je na 22. mieste. "V Portugalsku som nevedel nájsť správny rytmus a už v kvalifikácii som mal bolestivý pád krátko po štarte. V nedeľu v prvých pretekoch som jazdil na 13. mieste, ale vyberal som si zlú stopu a v cieli som bol na len na 21. mieste. V druhej jazde som mal tiež dobrý štart, ale už v prvom kole som sa nevyhol pádu. Pred koncom pretekov som znovu spadol a jazdu som dokončil na 23. mieste. Ďalší víkend sa jazdí vo Francúzsku, kde si chcem napravil chuť," zhodnotil jazdec svoj výkon v Augede.
BMW safety car E
Šampionát elektrických formúl predstavil nové bezpečnostné vozidlo safety car. Je ním model BMW i8 Roadster . Ide o prvé schválené Safety Car na svete s otvoreným kokpitom. Medzi najpríťažlivejšie prvky výnimočného dizajnu patria zadné krídlo a znížené čelné sklo. Okrem menšieho čelného skla sa oproti sériovej verzii znížilo o 15 milimetrov aj ťažisko vozidla. Automobil dostal M karbón-keramické brzdy, ochranné oblúky s certifikátom FIA ako aj predné a zadné krídla, ktoré zvyšujú prítlak. Súčasťou je aj svetelná rampa nad zadným krídlom, komunikačná a GPS anténa, rozšírený komunikačný systém v kokpite a cúvacia kamera.
YoungJin Lee
Hyundai Motor Slovakia, autorizovaný importér vozidiel značky Hyundai na Slovensku, má nového prezidenta. Je ním skúsený manažér YoungJin Lee, ktorý má s riadením európskeho trhu viac ako desaťročné skúsenosti. YoungJin Lee pôsobí v štruktúrach kórejskej automobilky od roku 1993 a od roku 2009 zastával v Hyundai Motor Europe rôzne manažérske pozície. Jeho cieľom na novom poste je pokračovať v posilňovaní vzťahov s obchodnými partnermi na Slovensku. YoungJin Lee strieda na pozícii prezidenta slovenského Hyundaiu doterajšieho prezidenta YongJin Kima, ktorý sa stal novým šéfom importéra Hyundai v Českej republike.