Opel Combo: Pre každého a na všetko

Nedeľa, 24 február 2019

Opel vyšperkoval svoj najnovší model Combo radom moderných technológií a systémov. Platí to tak o osobnej verzii Combo Life ako aj skriňovej dodávke Combo Van, ktoré boli uvedené na slovenský trh v druhej polovici minulého roka.

1 Opel Combo Van
Úžitkový skriňový Opel Combo Van môže byť v krátkej i dlhej verzii XXL

Dvadsať asistenčných systémov, čo je viac ako majú iné multifunkčné automobily alebo dodávky tohto segmentu – tak vo výbave verzie Combo Life ako aj Combo Van. Navyše obe verzie sa vyznačujú vysokou úrovňou bezpečnosti a komfortu. Aj to bol dôvod, prečo Combo Life dostal v ankete Autobest ocenenie Najlepšia kúpa a Combo Van prestížny titul Medzinárodná dodávka roku 2019.

Samotná automobilka chváli modely Combo pre množstvo inovatívnych asistenčných systémov high-tech. Napríklad systém, ktorý vykrýva mŕtve uhly vďaka panoramatickej kamere Surround Rear Vision a systém IntelliGrip, ktorý zlepšuje trakciu na šmykľavom povrchu. Aj ďalšie systémy, ktoré Combo radia medzi špičku vo svojej kategórii.

Opel Combo bol navrhnutý, konštruovaný a vyvíjaný od prvej čiary na výkrese podľa štandardov pre osobné automobily, namiesto toho, aby bol neskôr ako hotové ľahké úžitkové vozidlo adaptovaný na osobnú verziu, vhodnú aj ako rodinný automobil.

Modely Combo ponúkajú vo svojej výbave adaptívny tempomat, systém varovania pred čelnou zrážkou, systém detekcie chodcov, varovanie pred opustením jazdného pruhu, automatické núdzové brzdenie, systém detekcie únavy vodiča, rozoznávanie dopravných značiek, asistent rozjazdu do kopca, parkovací asistent a ďalšie.

Úplnou novinkou úžitkovej verzie Combo Van je indikátor preťaženia, ktorý pomocou senzorov meria hmotnosť nákladu a signalizuje ju vodičovi prostredníctvom farebných LED kontroliek.

Modelom Combo nechýba adaptívna kontrola trakcie IntelliGrips piatimi jazdnými režimami, ktoré umožňuje bezpečnú jazdu aj na cestách s nespevneným povrchom.

V modeloch Combo nájde užívateľ aj najmodernejšiu digitálnu konektivitu v podobe najnovšej generácie systémov infotainmentu s farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou 20,3 cm.

Inovácie má Combo aj pod kapotou: benzínové a naftové motory certifikované podľa WLTP. Turbodúchadlom prepĺňané motory s priamym vstrekovaním paliva sa kombinujú s efektívnymi 5- a 6-stupňovými manuálnymi prevodovkami. Unikátom v segmente je komfortná a vysoko účinná 8-stupňová automatická prevodovka pri najvýkonnejšom benzínovom a naftovom motore.

Opel Combo je k dispozícii v štandardnej 4,40 metra dlhej alebo predĺženej XL verzii dlhej 4,75 metra.

1 Opel Combo Van 2 Opel Combo Life 3 Opel Combo Van 4 Opel Combo Van 5 Opel Combo Van 6 Opel Combo Life

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.