Opel na Slovensku v Top ten

Piatok, 15 júl 2011

Opel sa môže pochváliť výborným polročným "vysvedčením", keď v predaji nových áut na Slovensku poskočil z 12. na 8. miesto a jeho podiel na trhu sa zvýšil z 3,27 % na 4,78 %.

Opel Insignia Russelsheim
V továrni Opel v Rüsselsheime zaviedli kvôli zvýšenému dopytu mimoriadne zmeny

Zvýšil sa aj tržný podiel v 19 z 27 krajín Európy. Aby fabrika uspokojila dopyt po modeloch Opel, musí na zvýšený dopyt zákazníkov reagovať mimoriadnymi pracovnými zmenami.

Od januára do konca júna 2011 predal Opel v Európe 659 000 automobilov, čo je viac o päťdesiat tisíc, resp. 8,2 % ako v rovnakom období minulého roka. Na Slovensku sa Opel môže za prvých šesť mesiacov pochváliť predajom 1768 osobných a ľahkých úžitkových vozidiel, čo predstavuje medziročný nárast o viac ako 70 percent.

Najlepšie sa darí modelovému radu Astra, ktorá je tretím najpredávanejším modelom vo svojom segmente, za posledné dva mesiace dokonca piatym najpredávanejším automobilom na Slovensku. Výborne sa darí aj Corse a Insignii, ktorá je vo svojom segmente štvrtá.

Darí sa aj modelom Meriva a Sports Tourer, ktoré kraľujú svojim segmentom. Vysoký dopyt si vynútil zaradenie mimoriadnych nočných zmien vo výrobných závodoch a v materskom závode v Rüsselsheime, kde sa vyrába predovšetkým Insignia, ale aj v motorárni v Kaiserslauterne, kde sa vyrábajú pohonné jednotky pre modely Astra a Insignia.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.