Opel na Slovensku v Top ten

Piatok, 15 júl 2011

Opel sa môže pochváliť výborným polročným "vysvedčením", keď v predaji nových áut na Slovensku poskočil z 12. na 8. miesto a jeho podiel na trhu sa zvýšil z 3,27 % na 4,78 %.

Opel Insignia Russelsheim
V továrni Opel v Rüsselsheime zaviedli kvôli zvýšenému dopytu mimoriadne zmeny

Zvýšil sa aj tržný podiel v 19 z 27 krajín Európy. Aby fabrika uspokojila dopyt po modeloch Opel, musí na zvýšený dopyt zákazníkov reagovať mimoriadnymi pracovnými zmenami.

Od januára do konca júna 2011 predal Opel v Európe 659 000 automobilov, čo je viac o päťdesiat tisíc, resp. 8,2 % ako v rovnakom období minulého roka. Na Slovensku sa Opel môže za prvých šesť mesiacov pochváliť predajom 1768 osobných a ľahkých úžitkových vozidiel, čo predstavuje medziročný nárast o viac ako 70 percent.

Najlepšie sa darí modelovému radu Astra, ktorá je tretím najpredávanejším modelom vo svojom segmente, za posledné dva mesiace dokonca piatym najpredávanejším automobilom na Slovensku. Výborne sa darí aj Corse a Insignii, ktorá je vo svojom segmente štvrtá.

Darí sa aj modelom Meriva a Sports Tourer, ktoré kraľujú svojim segmentom. Vysoký dopyt si vynútil zaradenie mimoriadnych nočných zmien vo výrobných závodoch a v materskom závode v Rüsselsheime, kde sa vyrába predovšetkým Insignia, ale aj v motorárni v Kaiserslauterne, kde sa vyrábajú pohonné jednotky pre modely Astra a Insignia.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.