Opel posilňuje aj na Slovensku

Sobota, 03 apríl 2010

Do novej motoristickej sezóny vstupuje slovenské zastúpenie značky Opel s niekoľkými novými osobnosťami na kľúčových pozíciách.

Opel Insignia
Insignia bola prvým modelom Opla, ktorý odštartoval novú úspešnú éru značky

Novovytvorenú funkciu predajného riaditeľa značky Opel pre ČR a SR obsadzuje Pavel Šilha, ktorý doteraz pôsobil ako riaditeľ slovenského zastúpenia značky Kia. Predtým riadil české zastúpenie značky SEAT a pôsobil i vo vedení českého zastúpenia značky Mazda.

Z pozície riaditeľa českého zastúpenia značiek Cadillac, Corvette a Hummer prichádza na post marketingového riaditeľa Opla pre ČR a SR Andrej Barčák, ktorý predtým pôsobil ako marketingový manažér zastúpenia značky Mitsubishi pre ČR a SR a marketingový manažér značky Mazda pre ČR a SR.

Slovenskú kanceláriu značky Opel posilnil Juraj Vydarený, ktorý bude ako marketingový manažér pre Slovensko zodpovedný za všetky marketingové aktivity Opla v krajine. Juraj Vydarený pôsobil v minulosti na Slovensku ako marketingový manažér pre značky Jaguar a Land Rover, v rovnakej funkcii pracoval i pre slovenské zastúpenie značky Kia a riadil aj marketingové a PR aktivity značky Ford.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."