Opel: šesťročná záruka

Streda, 11 február 2009

Opel rozširuje záruku na nové automobily. Štandardná šesťročná záruka bude silným argumentom pre privátnych i firemných zákazníkov a vzťahuje sa na všetky modely značky Opel, vrátane nového Insignia, s výnimkou modelov Vectra, Movano, Vivaro a GT.

Opel Insignia

Šesťročná záruka je podľa zástupcu značky Opel výrazom dôvery v kvalitu automobilov Opel, ale aj ďalším dokladom dlhodobej stratégie automobilky dať zákazníkom stále viac kvality. Šesťročná záruka nadväzuje na doterajšiu dvojročnú záruku a vzťahuje sa na motor, prevodovku a rozvodovku. Za príplatok si zákazník môže šesťročnú garanciu rozšíriť i na palivový a chladiaci systém, brzdy, pohonné hriadele, riadenie, bezpečnostný systém airbagov a bezpečnostných pásov, klimatizáciu, elektrické zariadenia a výfukové potrubie.

Príplatok za rozšírenie šesťročnej záruky predstavuje napríklad v prípade Agily alebo Corsy 194 € (5844 Sk), modelov Combo, Astra, Meriva a Zafira 243 € (7321 Sk). Podmienkou uznania predĺženej záruky je pravidelná údržba a servis v autorizovaných zariadeniach Opel. Záruka je obmedzená tiež limitom 120 000 najazdených km.

Kvalitu a spoľahlivosť modelov Opel, o ktoré sa opiera predĺžená šesťročná záruka, potvrdzujú výsledky interných auditov kvality i zistenia nezávislých inštitúcií. Napríklad posledná správa Quality Report nemeckého týždenníka Auto Bild, ktorá sleduje spoľahlivosť, dlhodobú kvalitu a spokojnosť zákazníkov, vyhodnotila značku Opel ako najlepšiu spomedzi nemeckých výrobcov automobilov. Fakt, že toto špičkové umiestnenie získal Opel už aj v rokoch 2005 a 2006, je dôkazom kvality automobilov Opel.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.