Opel: šesťročná záruka

Streda, 11 február 2009

Opel rozširuje záruku na nové automobily. Štandardná šesťročná záruka bude silným argumentom pre privátnych i firemných zákazníkov a vzťahuje sa na všetky modely značky Opel, vrátane nového Insignia, s výnimkou modelov Vectra, Movano, Vivaro a GT.

Opel Insignia

Šesťročná záruka je podľa zástupcu značky Opel výrazom dôvery v kvalitu automobilov Opel, ale aj ďalším dokladom dlhodobej stratégie automobilky dať zákazníkom stále viac kvality. Šesťročná záruka nadväzuje na doterajšiu dvojročnú záruku a vzťahuje sa na motor, prevodovku a rozvodovku. Za príplatok si zákazník môže šesťročnú garanciu rozšíriť i na palivový a chladiaci systém, brzdy, pohonné hriadele, riadenie, bezpečnostný systém airbagov a bezpečnostných pásov, klimatizáciu, elektrické zariadenia a výfukové potrubie.

Príplatok za rozšírenie šesťročnej záruky predstavuje napríklad v prípade Agily alebo Corsy 194 € (5844 Sk), modelov Combo, Astra, Meriva a Zafira 243 € (7321 Sk). Podmienkou uznania predĺženej záruky je pravidelná údržba a servis v autorizovaných zariadeniach Opel. Záruka je obmedzená tiež limitom 120 000 najazdených km.

Kvalitu a spoľahlivosť modelov Opel, o ktoré sa opiera predĺžená šesťročná záruka, potvrdzujú výsledky interných auditov kvality i zistenia nezávislých inštitúcií. Napríklad posledná správa Quality Report nemeckého týždenníka Auto Bild, ktorá sleduje spoľahlivosť, dlhodobú kvalitu a spokojnosť zákazníkov, vyhodnotila značku Opel ako najlepšiu spomedzi nemeckých výrobcov automobilov. Fakt, že toto špičkové umiestnenie získal Opel už aj v rokoch 2005 a 2006, je dôkazom kvality automobilov Opel.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."