Opel v Európe predal viac

Štvrtok, 13 október 2016

Automobily značky Opel zažívajú tak v Európe ako aj na Slovensku zvýšený záujem zákazníkov o ich kúpu. Stredobodom ich pozornosti je nový nová Astra tak v päťdverovom vyhotovení hatchback ako aj kombi Sport Tourer.

Opel Astra
Opel Astra získal ocenenie Auto roka 2016 v Európe a najväčším ťahúňom predaja značky

Za prvých deväť mesiacov tohto roku predal Opel v Európe približne 89.5000 automobilov, čo je najlepší výsledok značky od roku 2011. To predstavuje v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2015 nárast o vyše 44.000 vozidiel, resp. o takmer 5,2 percenta. Predaj za prvých deväť mesiacov roka zaznamenal nárast v 18 štátoch. Na Slovensku zvýšil Opel predaj medziročne až o 21 percent.

Hlavným motorom rastu predaja áut Opel bol nový model Astra. Doteraz sa ho v Európe predalo 212.000 exemplárov oboch verzií, čo predstavuje zvýšenie oproti roku 2015 približne o 22 percent. V súčasnosti Opel registruje vyše 275.000 objednávok na päťdverový hatchback Astra a kombi Astra Sports Tourer.

Nová Astra je najpredávanejším modelom značky Opel aj na Slovensku. Od januára do septembra sa ich na Slovensku predalo 1763 kusov, čo predstavuje medziročný nárast o výrazných 47 percent.

Na úspech svojho predchodcu nadväzuje aj nový Opel Mokka X. Napriek tomu, že sa predáva iba od konca septembra, výrobca už eviduje vyše 60.000 objednávok na úspešné kompaktné SUV novej generácie.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.