Opel v Európe predal viac

Štvrtok, 13 október 2016

Automobily značky Opel zažívajú tak v Európe ako aj na Slovensku zvýšený záujem zákazníkov o ich kúpu. Stredobodom ich pozornosti je nový nová Astra tak v päťdverovom vyhotovení hatchback ako aj kombi Sport Tourer.

Opel Astra
Opel Astra získal ocenenie Auto roka 2016 v Európe a najväčším ťahúňom predaja značky

Za prvých deväť mesiacov tohto roku predal Opel v Európe približne 89.5000 automobilov, čo je najlepší výsledok značky od roku 2011. To predstavuje v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2015 nárast o vyše 44.000 vozidiel, resp. o takmer 5,2 percenta. Predaj za prvých deväť mesiacov roka zaznamenal nárast v 18 štátoch. Na Slovensku zvýšil Opel predaj medziročne až o 21 percent.

Hlavným motorom rastu predaja áut Opel bol nový model Astra. Doteraz sa ho v Európe predalo 212.000 exemplárov oboch verzií, čo predstavuje zvýšenie oproti roku 2015 približne o 22 percent. V súčasnosti Opel registruje vyše 275.000 objednávok na päťdverový hatchback Astra a kombi Astra Sports Tourer.

Nová Astra je najpredávanejším modelom značky Opel aj na Slovensku. Od januára do septembra sa ich na Slovensku predalo 1763 kusov, čo predstavuje medziročný nárast o výrazných 47 percent.

Na úspech svojho predchodcu nadväzuje aj nový Opel Mokka X. Napriek tomu, že sa predáva iba od konca septembra, výrobca už eviduje vyše 60.000 objednávok na úspešné kompaktné SUV novej generácie.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.