Opel Vivaro Combi ecoFLEX: menej emisií

Štvrtok, 13 august 2009

Rodina ecoFLEX značky Opel má nového člena: Vivaro Combi ecoFLEX s motorom 2,0 CDTI s výkonom 114 k a automatizovanou 6stupňovou prevodovkou Easytronic. Chváliť sa môže so spotrebuje 7,4 litra nafty na 100 kilometrov, pričom vyprodukuje len 194 g/km CO2. Týmito hodnotami Vivaro znížilo emisie CO2 o 19 gramov a ušetrilo 0,6 litra paliva na sto kilometrov.

Opel Vivaro Combi ecoFLEX

Praktický van Opel s deviatimi sedadlami a dovolenou celkovou hmotnosťou 2,7 tony sa v základe dodáva ako model ecoFLEX s motorom 2,0 CDTI/114 k, ale tiež s výkonom 90 alebo 140 koní a so 6stupňovou manuálnou prevodovkou. V takomto prípade je spotreba 7,5 litra a hodnota emisií CO2 199 g/km.

Verzie Vivaro ecoFLEX, súčasť radu značky Opel s nízkou spotrebou a zníženými emisiami CO2, využívajú špeciálne vstrekovacie trysky a modifikovaný manažment motora a tak ešte viac znižujú spotrebu paliva.

Vivaro sa dodáva s dvoma dĺžkami rázvoru kolies, dvoma výškami strechy a v šiestich základných variantoch (van, Combi, Tour, valník, plošinový podvozok a Life), ako aj s piatimi výkonnými a hospodárnymi motormi s výkonmi od 90 do 146 k.

Aj ďalšie úžitkové vozidlá značky Opel ponúkajú významné enviromentálne prednosti. Napríklad Combo ecoFLEX van s motorom 1,3 CDTI emituje len 134 g/km a potrebuje 5,1 litra nafty na 100 km.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.