Opel Vivaro: Je nás už 750 000

Štvrtok, 07 apríl 2016

Keď pred necelými dvoma rokmi uviedol Opel nové Vivaro, dal si za cieľ zvýšiť predajné čísla nového modelu. Pomôcť k tomu mu mal výraznejší dizajn a väčšia praktickosť. To zrejme zabralo, zákazníci plnili prianie automobilky a Vivaro sa dobre predávalo. Až tak, že do dnešných dní zišlo z výrobných liniek továrne v britskom Lutone 750 000 vozidiel Opel Vivaro.

Opel Vivaro 750 000
Od uvedenia 1. generácie Opel Vivaro v roku 2001 jazdí po cestách sveta až 750.000 exemplárov týchto ľahkých úžitkových automobilov. Druhá generácia je tu od leta 2014.

Opel sa popri výrobe osobných automobilov viac zameral aj na výrobu ľahkých úžitkových automobilov. Že sa mu to darí, dôkazom je druhá generácia modelu Vivaro, jeho osobná i praktická úžitková verzia.

Od uvedenia na trh v roku 2001 je Opel Vivaro jedným z veľmi populárnych dodávkových automobilov v segmente Van-D do prípustnej celkovej hmotnosti 2,9 tony. Výrobný závod Opel v meste Luton vo Veľkej Británii je teraz svedkom ďalšieho míľnika v histórii flexibilnej dodávky, keď z montážnej linky zišiel 750.000. exemplár modelu Vivaro.

Opel Vivaro je najlepšie predávaným ľahkým úžitkovým automobilom Opel. Zohráva dôležitú rolu pri pôsobivom návrate nemeckého výrobcu do tohto segmentu a rok 2015 bol preň rekordný: predaj modelu vzrástol o 38 percent a Vivaro zaznamenal najväčší trhový podiel a najväčší podiel v segmente od svojho uvedenia na trh v roku 2001.

Vivaro ako ľahký úžitkový automobil môže mať zákazník k dispozícii ako skriňovú dodávku, ako Combi – dodávku s dvojitou kabínou, alebo ako podvozok s kabínou v rozličných konfiguráciách. Vďaka tomu sa dá dobre transformovať pre širokú škálu špecifických profesionálnych požiadaviek. Vivaro okrem toho kombinuje funkčnosť úžitkového vozidla s výhodami mobilnej kancelárie ako aj s dizajnom a komfortom osobného automobilu.

Nielen model Vivaro v roku 2015 zaznamenal veľký úspech. Opel/Vauxhall v uplynulom roku predal vyše 100.000 úžitkových vozidiel, čo oproti roku 2014 predstavuje nárast predaja o 24 percent. Úspech zaznamenali aj ľahkí úžitkoví súrodenci Movano a Combo. Movano úspešne nasledoval príklad Vivaro a dosiahol najväčší objem predaja od jeho uvedenia v roku 1998.

"Číslo 750. 000 je pôsobivé pre Vivaro predovšetkým v jeho segmente a pri porovnaní s konkurenciou," povedal riaditeľ divízie úžitkových vozidiel Opel/Vauxhall Steffen Raschig."Modely Combo, Vivaro a Movano sú dôležitou súčasťou našej stratégie rastu. Plánujeme zvýšiť predaj týchto produktov do roku 2022 približne o 80 percent na 150.000 kusov."

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.