Opel Vivaro-e Medzinárodnou dodávkou roka 2021

Pondelok, 28 december 2020

Nový plne elektrický Opel Vivaro-e získal cenu Medzinárodná dodávka roka 2021.

Opel-Vivaro-e

Za dodávku roka ho vybrala odborná porota zložená z 24 novinárov a vydavateľov nezávislých magazínov, ktoré sa venujú ľahkým úžitkovým vozidlám.

Vivaro-e je v ponuke v troch dĺžkach a s viacerými variantmi karosérie. Opel ho ponúka s kapacitou lítio-ióntového akumulátora 75 kWh a dojazdom 330 kilometrov, alebo s kapacitou 50 kWh a dojazdom 230 km.

Dodávkový Vivaro-e ponúka mimoriadne širokú škálu asistenčných systémov pre vodiča, čo uznala aj porota, ktorá rozhodovala o udelení ceny.

Model Vivaro-e je okrem projekčného displeja vybavený asistenčným systémom udržiavania vozidla v jazdnom pruhu, rozšíreným systémom rozpoznávania dopravných značiek, systémom sledovania únavy vodiča, systémom upozorňujúcim na hroziacu čelnú zrážku a systémom automatického núdzového brzdenia.

"Sme hrdí na to, že nové Vivaro-e bolo zvolené za Medzinárodnú dodávku roka 2021. Vivaro-e predstavuje v trhovom segmente malých úžitkových automobilov nové štandardy a stojí na čele elektrifikácie tohto portfólia,” uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Opel Michael Lohscheller.

Spoločnosť Opel už v minulosti získala cenu Medzinárodná dodávka roka. V roku 1999 si cenu odniesol model Astra Van, v roku 2002 prvá generácia modelu Vivaro a v roku 2019 model Combo.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.