Opel za výhodnejšie ceny

Utorok, 29 jún 2010

Ceny nosných modelov nižšie až o 970 eur, Corsa pod hranicou 8000 eur, Astra Classic od 9480 eur, výhodné financovanie modelu Corsa za menej ako 150 eur mesačne – to sú najnovšie tromfy Opla v ponuke osobných áut.

Opel Insignia
Do programu zvýhodnených cien zaradil Opel aj model Insignia, európske Auto roka 2009

Opel razantne precenil väčšinu modelov, znížil ceny o viac ako 950 eur vďaka čomu sú ceny modelov plne konkurencieschopné, v mnohých prípadoch aj omnoho výhodnejšie ako u priamej konkurencie, najmä pri porovnaní akčných cien.

Vstupná cena modelu Corsa sa začína na 7990 eurách, pričom už v základnej výbave má napríklad ABS, čelné airbagy, posilňovač riadenia a centrálne zamykanie. Za 8290 eur sa dá kúpiť trojdverová Corsa Essentia 1,0 12V/65 k, ktorá má navyše klimatizáciu a autorádio.

Najžiadanejšia Corsa s motorom 1,2 16V/86 k, ktorá má už aj tempomat, kožou potiahnutý volant, palubný počítač, stabilizačný systémom ESP, bočné airbagy a svetlá do hmly, má akčnú cenu 9270 eur, čím kupujúci ušetrí 700 eur.

Za akčnú cenu 9480 eur je teraz päťdverová Astra Classic 1,4 16V/90 k, vybavená okrem iného s ABS, čelnými a bočnými airbagmi, diaľkovo ovládaným centrálnym zamykaním, elektrickým ovládaním predných okien a výškovo nastaviteľným sedadlom vodiča. Rovnaký model, vybavený navyše klimatizáciou a rádiom, môže zákazník v rámci akčnej ponuky získať za 10 380 eur. Kombi Astra Classic Caravan 1,4 16V/100 k sa začína na akčnej cene 10 480 eur.

Za zvýhodnenú cenu o 550 eur sa dá získať i nová Astra. Základný model Essentia 1,4 16V/100 k, vybavený napríklad klimatizáciou, stabilizačným systémom ESP, štyrmi airbagmi, autorádiom s CD prehrávačom, elektricky ovládanými oknami a spätnými zrkadlami sa ponúka za akčnú cenu 12 760 eur.

Akčná cena sedemmiestnej Zafiry začína vďaka preceneniu už na sume 14 690 eur, bohato vybavený model Zafira Enjoy so zážihovým motorom 1,6 16V/115 k sa ponúka za 16 690 eur, čo je o 970 eur menej ako doteraz.

Pri financovaní s Opel Finance môže zákazník získať Corsu pri nulovej akontácii za mesačnú splátku 150 eur. Táto ponuka číní Corsu vcelku ľahko dostupnou pre širší okruh zákazníkov, aj tých, ktorí by o kúpe nového auta neuvažovali. Podobne financovaná Astra Classic môže mať oproti Corse len mierne vyššiu akontáciu pri rovnakej mesačnej splátke 150 eur.

Ďalšou možnosťou financovania je program "50:50", kde zákazník pri prevzatí nového vozidla zaplatí iba polovicu ceny a druhú doplatí až o rok, a to bez navýšenia. Pre novú Astru je pripravený aj lízing s klasickým nulovým navýšením.

Do programu nižších cien zaradil Opel aj Insigniu, ktorá je držiteľom prestížneho európskeho titulu Auto roka 2009. V rámci akčnej ponuky ju možno získať za 21 060 eur.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."
1-Homola-Rím
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola si odnáša z pretekov FIA Motorsport Games 2019 Rome, ktoré nazývali aj malými majstrovstvami sveta či olympijskými hrami v motoršporte, bronzovú medailu. V sobotu v prvých pretekoch skončil druhý a v nedeľu piaty, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo miesto na stupni víťazov. V druhých pretekoch potreboval auto bezpečne doviezť do cieľa a skončiť do piateho miesta, aby obsadil celkové tretie miesto. Svoju úlohu splnil a cieľovú pásku preťal na 5. mieste. Diváci tak na historicky prvom výnimočnom podujatí FIA Motorsport Games 2019 Rome videli pódium zložené z ruského, belgického a slovenského pretekára Mateja Homolu.