Opel znižuje ceny

Utorok, 05 január 2010

V tomto roku si automobilka Opel pripomína 111 rokov výroby automobilov. Pri príležitosti tohto významného jubilea má pre svojich zákazníkov a priaznivcov značky s bleskom v kruhu pripravený celý rad benefitov. S prvou ponukou prichádza už začiatkom nového roku. Je ním výrazné precenenie väčšiny modelov, vďaka čomu majú byť automobily Opel mimoriadne lákavé. Okrem nižších cien ponúka Opel na nové automobily naďalej nadštandardnú šesťročnú záruku.

Opel Astra

Prvým príkladom nižších cien je nová cenníková cena päťdverovej Astry Classic III s motorom 1,4 litra a výkonom 90 koní, ktorá ponúka už v základnej výbave okrem oného ABS, čelné a bočné airbagy, centrálne zamykanie diaľkovým ovládaním, elektrické ovládanie predných okien a variabilný posilňovač riadenia – to všetko za cenu nižšiu oproti doterajšej o takmer dvadsať percent. Takže teraz, po započítaní dlhodobej akčnej zľavy, si tento automobil možno kúpiť už za 10 580 eur.

Podobne výrazne sa znižujú aj ceny modelov Corsa. Napríklad trojdverová Corsa Essentia 1,0/60 k v štandardnej výbave s ABS, čelnými airbagmi, centrálnym zamykaním, elektricky ovládanými vonkajšími zrkadlami, výškovo i pozdĺžne nastaviteľným volantom a výškovo nastaviteľným sedadlom vodiča stojí v akčnej ponuke už len 8640 eur. Zníženie cien sa týka aj modelov Zafira a Combo.

O celé tri stovky eur je nižšia teraz aj základná cena štvordverových modelov Insignia. Insignia 1,6/115 k štartuje teraz na cene 22 140 eur. O výrazných 990 eur je nižšia cena Insignií s turbodieselovým motorom 2,0 CDTI/110 k, ktorú možno kúpiť už od 23 890 eur.

Okrem výhodnejších cien a bohatej výbavy chce Opel novou ponukou potešiť záujemcov o svoje modely aj šesťročnou zárukou na hlavné komponenty.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."