Opel znižuje ceny

Utorok, 05 január 2010

V tomto roku si automobilka Opel pripomína 111 rokov výroby automobilov. Pri príležitosti tohto významného jubilea má pre svojich zákazníkov a priaznivcov značky s bleskom v kruhu pripravený celý rad benefitov. S prvou ponukou prichádza už začiatkom nového roku. Je ním výrazné precenenie väčšiny modelov, vďaka čomu majú byť automobily Opel mimoriadne lákavé. Okrem nižších cien ponúka Opel na nové automobily naďalej nadštandardnú šesťročnú záruku.

Opel Astra

Prvým príkladom nižších cien je nová cenníková cena päťdverovej Astry Classic III s motorom 1,4 litra a výkonom 90 koní, ktorá ponúka už v základnej výbave okrem oného ABS, čelné a bočné airbagy, centrálne zamykanie diaľkovým ovládaním, elektrické ovládanie predných okien a variabilný posilňovač riadenia – to všetko za cenu nižšiu oproti doterajšej o takmer dvadsať percent. Takže teraz, po započítaní dlhodobej akčnej zľavy, si tento automobil možno kúpiť už za 10 580 eur.

Podobne výrazne sa znižujú aj ceny modelov Corsa. Napríklad trojdverová Corsa Essentia 1,0/60 k v štandardnej výbave s ABS, čelnými airbagmi, centrálnym zamykaním, elektricky ovládanými vonkajšími zrkadlami, výškovo i pozdĺžne nastaviteľným volantom a výškovo nastaviteľným sedadlom vodiča stojí v akčnej ponuke už len 8640 eur. Zníženie cien sa týka aj modelov Zafira a Combo.

O celé tri stovky eur je nižšia teraz aj základná cena štvordverových modelov Insignia. Insignia 1,6/115 k štartuje teraz na cene 22 140 eur. O výrazných 990 eur je nižšia cena Insignií s turbodieselovým motorom 2,0 CDTI/110 k, ktorú možno kúpiť už od 23 890 eur.

Okrem výhodnejších cien a bohatej výbavy chce Opel novou ponukou potešiť záujemcov o svoje modely aj šesťročnou zárukou na hlavné komponenty.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.