Opel znižuje ceny

Utorok, 05 január 2010

V tomto roku si automobilka Opel pripomína 111 rokov výroby automobilov. Pri príležitosti tohto významného jubilea má pre svojich zákazníkov a priaznivcov značky s bleskom v kruhu pripravený celý rad benefitov. S prvou ponukou prichádza už začiatkom nového roku. Je ním výrazné precenenie väčšiny modelov, vďaka čomu majú byť automobily Opel mimoriadne lákavé. Okrem nižších cien ponúka Opel na nové automobily naďalej nadštandardnú šesťročnú záruku.

Opel Astra

Prvým príkladom nižších cien je nová cenníková cena päťdverovej Astry Classic III s motorom 1,4 litra a výkonom 90 koní, ktorá ponúka už v základnej výbave okrem oného ABS, čelné a bočné airbagy, centrálne zamykanie diaľkovým ovládaním, elektrické ovládanie predných okien a variabilný posilňovač riadenia – to všetko za cenu nižšiu oproti doterajšej o takmer dvadsať percent. Takže teraz, po započítaní dlhodobej akčnej zľavy, si tento automobil možno kúpiť už za 10 580 eur.

Podobne výrazne sa znižujú aj ceny modelov Corsa. Napríklad trojdverová Corsa Essentia 1,0/60 k v štandardnej výbave s ABS, čelnými airbagmi, centrálnym zamykaním, elektricky ovládanými vonkajšími zrkadlami, výškovo i pozdĺžne nastaviteľným volantom a výškovo nastaviteľným sedadlom vodiča stojí v akčnej ponuke už len 8640 eur. Zníženie cien sa týka aj modelov Zafira a Combo.

O celé tri stovky eur je nižšia teraz aj základná cena štvordverových modelov Insignia. Insignia 1,6/115 k štartuje teraz na cene 22 140 eur. O výrazných 990 eur je nižšia cena Insignií s turbodieselovým motorom 2,0 CDTI/110 k, ktorú možno kúpiť už od 23 890 eur.

Okrem výhodnejších cien a bohatej výbavy chce Opel novou ponukou potešiť záujemcov o svoje modely aj šesťročnou zárukou na hlavné komponenty.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.