Peter Sagan navštívil slovenský pavilón na Expo Dubaj 2020

Pondelok, 08 november 2021

Peter Sagan, trojnásobný majster sveta v cyklistike, navštívil slovenský pavilón na Expo Dubaj 2020.

peter-sagan
Peter Sagan v kokpite slovenského vodíkového auta MHG2

Slovenský pavilón na Expo Dubaj 2020 navštívil deň pred kritériom Giro d´Italia v Dubaji, ktoré potom na druhý deň vyhral, trojnásobný majster sveta v cyklistike Peter Sagan.

Najlepší slovenský cyklista si s veľkým záujmom prezrel exponáty našich slovenských firiem na Expo Dubaj 2020 zameraných na budúcnosť mobility a vyskúšal si aj unikátny model slovenského vodíkového auta MH2.

Nevynechal ani návštevu reštaurácie Warhol's Bar and Bistro, ktorá ponúka špeciality slovenskej kuchyne, v podaní šéfkuchárov Jaroslava Žídeka a Martina Záhumenského.

Jeden z najlepších cyklistov sveta a milovník slovenskej prírody si užil aj expozíciu Slovakia Travel, ktorá návštevníkov z celého sveta láka na Slovensko pozrieť si naše prírodné krásy, hrady, zámky a kúpeľníctvo Slovenska.

(janGold)
Pridať komentár
Bleskovky
1-mini-pre-radost
Brit Nicholas Nico Martin vytvoril netradičný charitatívny projekt, keď so svojím elektrickým Mini roznáša v predvianočnom čase radosť ľuďom v Británii. Od 25. novembra precestuje celé Spojené kráľovstvo, aby s elektrickým Mini pokrytým 2000 LED svetielkami šíril radosť. Jeho cesta má aj charitatívny rozmer. Chce počas nej vyzbierať čo najviac peňazí pre organizácie MS Trust a Duchenne UK, ktoré sa venujú pacientom so sklerózou multiplex a so svalovou dystrofiou a aj pre britskú Alzheimerovu spoločnosť. David George, riaditeľ Mini Veľkej Británie: "Sme poctení, že môžeme byť súčasťou Nicovho fundraisingového projektu. Je to úžasný nápad, ktorý spojí ľudí, rozosmeje ich a zároveň získa financie pre úžasné charitatívne ciele."
1-Toyota-Mirai
Úmysel Japonska orientovať svoju ekonomiku na vodík začína mať konkrétne podoby. V minulom roku spustili do prevádzky výskumné a výrobné zariadenie Fukushima Hydrogen Energy Research Field, ktoré už dodávalo vodík na okruh Suzuka pomocou nákladných automobilov na biopalivá. Nákladné autá poháňané palivovými článkami zasa slúžili na prevoz vodíka dovážaného z Austrálie. Testovací program realizujú spoločne Toyota a spoločnosti Kawasaki Heavy Industries s ďalšími dvomi partnermi. Použitie nákladných áut na vodík a nákladných automobilov na biopalivá je spôsob, ako čo najrýchlejšie znížiť emisie CO² v dopravnom priemysle.
Haico-Van-Der-Luyt
Autom roka v Nemecku (GCOTY) v kompaktnej triede sa stal nový Peugeot 308. Vyhral v konkurencii 11 vozidiel od 9 výrobcov. Porota ocenila, že zákazníci si budú môcť vybrať modely s benzínovými, naftovými ako aj dvomi plug-in hybridnými pohonmi. Ďalšími dôvodmi pre ocenenie kompaktného hatchbacku sú moderné technológie, digitálny a individuálne nastaviteľný displej prístrojovej dosky Peugeot i-Cockpit, ako aj nový dizajn s novým logom Peugeot. Nový model Peugeot 308 sa v Nemecku predáva za cenu od 23 200 eur. Ocenenie Auto roka v Nemecku udeľuje porota zložená z 20 motoristických novinárova z viacerých krajín Európy, je nezávislá od akéhokoľvek vydavateľstva alebo automobilky.Šéf automobilky Haico Van Der Luyt s ocenením GCOTY