Peter Sagan navštívil slovenský pavilón na Expo Dubaj 2020

Pondelok, 08 november 2021

Peter Sagan, trojnásobný majster sveta v cyklistike, navštívil slovenský pavilón na Expo Dubaj 2020.

peter-sagan
Peter Sagan v kokpite slovenského vodíkového auta MHG2

Slovenský pavilón na Expo Dubaj 2020 navštívil deň pred kritériom Giro d´Italia v Dubaji, ktoré potom na druhý deň vyhral, trojnásobný majster sveta v cyklistike Peter Sagan.

Najlepší slovenský cyklista si s veľkým záujmom prezrel exponáty našich slovenských firiem na Expo Dubaj 2020 zameraných na budúcnosť mobility a vyskúšal si aj unikátny model slovenského vodíkového auta MH2.

Nevynechal ani návštevu reštaurácie Warhol's Bar and Bistro, ktorá ponúka špeciality slovenskej kuchyne, v podaní šéfkuchárov Jaroslava Žídeka a Martina Záhumenského.

Jeden z najlepších cyklistov sveta a milovník slovenskej prírody si užil aj expozíciu Slovakia Travel, ktorá návštevníkov z celého sveta láka na Slovensko pozrieť si naše prírodné krásy, hrady, zámky a kúpeľníctvo Slovenska.

(janGold)
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.