Peter Sagan sedlá Citroën

Nedeľa, 06 január 2013

Spoločnosť Citroën Slovakia dohodla na partnerstve s Petrom Saganom, slovenským reprezentantom v cestnej cyklistike, predstaviteľom mladej, dynamickej generácie športovcov, ktorí vďaka svojej húževnatosti a odvahe dosahujú mimoriadne úspechy a zviditeľňujú Slovensko na celom svete.

Peter Sagan
Spoločnosť Citroën a bratia Peter a Juraj Saganovci uzavreli v decembri partnerstvo

Mladý slovenský cyklista, ktorý dosahuje výrazné športové úspechy na medzinárodných podujatiach, sa odteraz stáva ambasádorom, inak povedané veľvyslancom značky Citroën, a to nie iba na Slovensku.

Každý kto sa zaujíma o cyklistický šport vie, že medzi najvýznamnejšie triumfy Petra Sagana patrí úspešné účinkovanie v najprestížnejších cyklistických pretekoch Tour de France. Pri prvom účinkovaní na tomto svetovom cyklistickom podujatí číslo jeden získal tri etapové víťazstvá, niekoľko pódiových umiestnení a počas celých pretekov, od druhej do poslednej etapy, jazdil v zelenom tričku najaktívnejšieho jazdca.

V rovnakej cyklistickej disciplíne sa darí aj jeho bratovi Jurajovi, ktorý preteká za rovnaký tím Cannondale Pro Cycling. Tak ako jeho brat Peter patrí medzi uznávaných cyklistov a zaznamenáva tiež na cyklistických cestách významné úspechy. Partnerstvo značky Citroën a cyklistického tímu Cannondale Pro Cycling, za ktorý pretekajú obaja bratia Saganovci, sa teda rozšíri aj na Slovensko.

Pri svojich presunoch za športovými aktivitami, ale aj v súkromí sa budú spoliehať na top modely značky Citroën. Peter bude jazdiť na luxusnom Citroëne C5 Tourer 3,0 V6 s hydropneumatickým pružením a jeho brat Juraj na najvyššom predstaviteľovi prémiovej línie značky – Citroëne DS5 Hybrid Sport. V priebehu roka si vyskúšajú aj ostatné modely značky Citroën.

Peter Sagan Peter Sagan Juraj Sagan
Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring