Peter Sagan sedlá Citroën

Nedeľa, 06 január 2013

Spoločnosť Citroën Slovakia dohodla na partnerstve s Petrom Saganom, slovenským reprezentantom v cestnej cyklistike, predstaviteľom mladej, dynamickej generácie športovcov, ktorí vďaka svojej húževnatosti a odvahe dosahujú mimoriadne úspechy a zviditeľňujú Slovensko na celom svete.

Peter Sagan
Spoločnosť Citroën a bratia Peter a Juraj Saganovci uzavreli v decembri partnerstvo

Mladý slovenský cyklista, ktorý dosahuje výrazné športové úspechy na medzinárodných podujatiach, sa odteraz stáva ambasádorom, inak povedané veľvyslancom značky Citroën, a to nie iba na Slovensku.

Každý kto sa zaujíma o cyklistický šport vie, že medzi najvýznamnejšie triumfy Petra Sagana patrí úspešné účinkovanie v najprestížnejších cyklistických pretekoch Tour de France. Pri prvom účinkovaní na tomto svetovom cyklistickom podujatí číslo jeden získal tri etapové víťazstvá, niekoľko pódiových umiestnení a počas celých pretekov, od druhej do poslednej etapy, jazdil v zelenom tričku najaktívnejšieho jazdca.

V rovnakej cyklistickej disciplíne sa darí aj jeho bratovi Jurajovi, ktorý preteká za rovnaký tím Cannondale Pro Cycling. Tak ako jeho brat Peter patrí medzi uznávaných cyklistov a zaznamenáva tiež na cyklistických cestách významné úspechy. Partnerstvo značky Citroën a cyklistického tímu Cannondale Pro Cycling, za ktorý pretekajú obaja bratia Saganovci, sa teda rozšíri aj na Slovensko.

Pri svojich presunoch za športovými aktivitami, ale aj v súkromí sa budú spoliehať na top modely značky Citroën. Peter bude jazdiť na luxusnom Citroëne C5 Tourer 3,0 V6 s hydropneumatickým pružením a jeho brat Juraj na najvyššom predstaviteľovi prémiovej línie značky – Citroëne DS5 Hybrid Sport. V priebehu roka si vyskúšajú aj ostatné modely značky Citroën.

Peter Sagan Peter Sagan Juraj Sagan
Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.