Peter Sagan sedlá Citroën

Nedeľa, 06 január 2013

Spoločnosť Citroën Slovakia dohodla na partnerstve s Petrom Saganom, slovenským reprezentantom v cestnej cyklistike, predstaviteľom mladej, dynamickej generácie športovcov, ktorí vďaka svojej húževnatosti a odvahe dosahujú mimoriadne úspechy a zviditeľňujú Slovensko na celom svete.

Peter Sagan
Spoločnosť Citroën a bratia Peter a Juraj Saganovci uzavreli v decembri partnerstvo

Mladý slovenský cyklista, ktorý dosahuje výrazné športové úspechy na medzinárodných podujatiach, sa odteraz stáva ambasádorom, inak povedané veľvyslancom značky Citroën, a to nie iba na Slovensku.

Každý kto sa zaujíma o cyklistický šport vie, že medzi najvýznamnejšie triumfy Petra Sagana patrí úspešné účinkovanie v najprestížnejších cyklistických pretekoch Tour de France. Pri prvom účinkovaní na tomto svetovom cyklistickom podujatí číslo jeden získal tri etapové víťazstvá, niekoľko pódiových umiestnení a počas celých pretekov, od druhej do poslednej etapy, jazdil v zelenom tričku najaktívnejšieho jazdca.

V rovnakej cyklistickej disciplíne sa darí aj jeho bratovi Jurajovi, ktorý preteká za rovnaký tím Cannondale Pro Cycling. Tak ako jeho brat Peter patrí medzi uznávaných cyklistov a zaznamenáva tiež na cyklistických cestách významné úspechy. Partnerstvo značky Citroën a cyklistického tímu Cannondale Pro Cycling, za ktorý pretekajú obaja bratia Saganovci, sa teda rozšíri aj na Slovensko.

Pri svojich presunoch za športovými aktivitami, ale aj v súkromí sa budú spoliehať na top modely značky Citroën. Peter bude jazdiť na luxusnom Citroëne C5 Tourer 3,0 V6 s hydropneumatickým pružením a jeho brat Juraj na najvyššom predstaviteľovi prémiovej línie značky – Citroëne DS5 Hybrid Sport. V priebehu roka si vyskúšajú aj ostatné modely značky Citroën.

Peter Sagan Peter Sagan Juraj Sagan
Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.