Peter Sagan sedlá Citroën

Nedeľa, 06 január 2013

Spoločnosť Citroën Slovakia dohodla na partnerstve s Petrom Saganom, slovenským reprezentantom v cestnej cyklistike, predstaviteľom mladej, dynamickej generácie športovcov, ktorí vďaka svojej húževnatosti a odvahe dosahujú mimoriadne úspechy a zviditeľňujú Slovensko na celom svete.

Peter Sagan
Spoločnosť Citroën a bratia Peter a Juraj Saganovci uzavreli v decembri partnerstvo

Mladý slovenský cyklista, ktorý dosahuje výrazné športové úspechy na medzinárodných podujatiach, sa odteraz stáva ambasádorom, inak povedané veľvyslancom značky Citroën, a to nie iba na Slovensku.

Každý kto sa zaujíma o cyklistický šport vie, že medzi najvýznamnejšie triumfy Petra Sagana patrí úspešné účinkovanie v najprestížnejších cyklistických pretekoch Tour de France. Pri prvom účinkovaní na tomto svetovom cyklistickom podujatí číslo jeden získal tri etapové víťazstvá, niekoľko pódiových umiestnení a počas celých pretekov, od druhej do poslednej etapy, jazdil v zelenom tričku najaktívnejšieho jazdca.

V rovnakej cyklistickej disciplíne sa darí aj jeho bratovi Jurajovi, ktorý preteká za rovnaký tím Cannondale Pro Cycling. Tak ako jeho brat Peter patrí medzi uznávaných cyklistov a zaznamenáva tiež na cyklistických cestách významné úspechy. Partnerstvo značky Citroën a cyklistického tímu Cannondale Pro Cycling, za ktorý pretekajú obaja bratia Saganovci, sa teda rozšíri aj na Slovensko.

Pri svojich presunoch za športovými aktivitami, ale aj v súkromí sa budú spoliehať na top modely značky Citroën. Peter bude jazdiť na luxusnom Citroëne C5 Tourer 3,0 V6 s hydropneumatickým pružením a jeho brat Juraj na najvyššom predstaviteľovi prémiovej línie značky – Citroëne DS5 Hybrid Sport. V priebehu roka si vyskúšajú aj ostatné modely značky Citroën.

Peter Sagan Peter Sagan Juraj Sagan
Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.