Peter Sagan sedlá Citroën

Nedeľa, 06 január 2013

Spoločnosť Citroën Slovakia dohodla na partnerstve s Petrom Saganom, slovenským reprezentantom v cestnej cyklistike, predstaviteľom mladej, dynamickej generácie športovcov, ktorí vďaka svojej húževnatosti a odvahe dosahujú mimoriadne úspechy a zviditeľňujú Slovensko na celom svete.

Peter Sagan
Spoločnosť Citroën a bratia Peter a Juraj Saganovci uzavreli v decembri partnerstvo

Mladý slovenský cyklista, ktorý dosahuje výrazné športové úspechy na medzinárodných podujatiach, sa odteraz stáva ambasádorom, inak povedané veľvyslancom značky Citroën, a to nie iba na Slovensku.

Každý kto sa zaujíma o cyklistický šport vie, že medzi najvýznamnejšie triumfy Petra Sagana patrí úspešné účinkovanie v najprestížnejších cyklistických pretekoch Tour de France. Pri prvom účinkovaní na tomto svetovom cyklistickom podujatí číslo jeden získal tri etapové víťazstvá, niekoľko pódiových umiestnení a počas celých pretekov, od druhej do poslednej etapy, jazdil v zelenom tričku najaktívnejšieho jazdca.

V rovnakej cyklistickej disciplíne sa darí aj jeho bratovi Jurajovi, ktorý preteká za rovnaký tím Cannondale Pro Cycling. Tak ako jeho brat Peter patrí medzi uznávaných cyklistov a zaznamenáva tiež na cyklistických cestách významné úspechy. Partnerstvo značky Citroën a cyklistického tímu Cannondale Pro Cycling, za ktorý pretekajú obaja bratia Saganovci, sa teda rozšíri aj na Slovensko.

Pri svojich presunoch za športovými aktivitami, ale aj v súkromí sa budú spoliehať na top modely značky Citroën. Peter bude jazdiť na luxusnom Citroëne C5 Tourer 3,0 V6 s hydropneumatickým pružením a jeho brat Juraj na najvyššom predstaviteľovi prémiovej línie značky – Citroëne DS5 Hybrid Sport. V priebehu roka si vyskúšajú aj ostatné modely značky Citroën.

Peter Sagan Peter Sagan Juraj Sagan
Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.