Peter Velits, škodovky a Tour de France

Sobota, 02 júl 2011

Peter Velits práve dnes odštartuje svoje tretie preteky Tour de France a iba prednedávnom testoval modely Škoda Fabia RS a Octavia RS v aerodynamickom tuneli. Jazdné vlastnosti najrýchlejších modelov testoval tiež na ceste. Úspešný slovenský cyklista dosiahol historický úspech na pretekoch Vuelta a Espaňa a teraz ho čaká tretí štart na Tour de France.

Peter Velits
Slovenský cyklistický reprezentant Peter Velits testuje rýchlosť v aerodynamickom tuneli

"Na bicykli som zažil už všeličo, no na streche automobilu som ešte neskončil" uviedol Peter Velits. "Bol to pre mňa úžasný zážitok, podobný som vo svojej kariére ešte nezažil. Skončiť na streche Octavie RS a Fabie RS považujem za najnetradičnejší spôsob jazdy nabicykli," dodal úspešný cyklista.

Peter Velits je prvým slovenským cyklistom v histórii, ktorý sa v celkovej klasifikácii podujatia Grand Tours postavil na stupeň víťazov, keď na španielskych pretekoch Vuelta obsadil konečné 3. miesto. Spoločnosť Škoda Auto Slovensko sponzorovala Petra Velitsa už v uplynulých rokoch po jeho úspechoch na pretekoch Tour de France, keď mu odovzdala automobil Octavia Combi Elegance.

Najúspešnejší cyklista v histórii Slovenska sa na pretekoch Tour de France objaví aj tento rok a pokúsi sa prekonať svoje doterajšie najlepšie umiestnenie. V roku 2007 prišiel do cieľa na celkovom 32. mieste, čo je doposiaľ najlepší výsledok slovenského cyklistu v histórii Tour de France.

Peter Velits
Peter Velits na streche modelu Octavia RS počas testov v aerodynamickom tuneli

Značka Škoda je partnerom Tour de France už niekoľko rokov. Česká automobilka je aj tento rok, už po ôsmy raz v rade, hlavným sponzorom najslávnejších cyklistických pretekov sveta. A tak ani dnes 2. júla nebude na štarte týchto pretekov chýbať flotila automobilov s okrídleným šípom vo svojom znaku. Počas tohtoročných pretekov bude cyklistov sprevádzať na trati až 250 vozidiel Škoda. Tie budú slúžiť organizátorom ako oficiálne automobily Tour.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.