Peter Velits, škodovky a Tour de France

Sobota, 02 júl 2011

Peter Velits práve dnes odštartuje svoje tretie preteky Tour de France a iba prednedávnom testoval modely Škoda Fabia RS a Octavia RS v aerodynamickom tuneli. Jazdné vlastnosti najrýchlejších modelov testoval tiež na ceste. Úspešný slovenský cyklista dosiahol historický úspech na pretekoch Vuelta a Espaňa a teraz ho čaká tretí štart na Tour de France.

Peter Velits
Slovenský cyklistický reprezentant Peter Velits testuje rýchlosť v aerodynamickom tuneli

"Na bicykli som zažil už všeličo, no na streche automobilu som ešte neskončil" uviedol Peter Velits. "Bol to pre mňa úžasný zážitok, podobný som vo svojej kariére ešte nezažil. Skončiť na streche Octavie RS a Fabie RS považujem za najnetradičnejší spôsob jazdy nabicykli," dodal úspešný cyklista.

Peter Velits je prvým slovenským cyklistom v histórii, ktorý sa v celkovej klasifikácii podujatia Grand Tours postavil na stupeň víťazov, keď na španielskych pretekoch Vuelta obsadil konečné 3. miesto. Spoločnosť Škoda Auto Slovensko sponzorovala Petra Velitsa už v uplynulých rokoch po jeho úspechoch na pretekoch Tour de France, keď mu odovzdala automobil Octavia Combi Elegance.

Najúspešnejší cyklista v histórii Slovenska sa na pretekoch Tour de France objaví aj tento rok a pokúsi sa prekonať svoje doterajšie najlepšie umiestnenie. V roku 2007 prišiel do cieľa na celkovom 32. mieste, čo je doposiaľ najlepší výsledok slovenského cyklistu v histórii Tour de France.

Peter Velits
Peter Velits na streche modelu Octavia RS počas testov v aerodynamickom tuneli

Značka Škoda je partnerom Tour de France už niekoľko rokov. Česká automobilka je aj tento rok, už po ôsmy raz v rade, hlavným sponzorom najslávnejších cyklistických pretekov sveta. A tak ani dnes 2. júla nebude na štarte týchto pretekov chýbať flotila automobilov s okrídleným šípom vo svojom znaku. Počas tohtoročných pretekov bude cyklistov sprevádzať na trati až 250 vozidiel Škoda. Tie budú slúžiť organizátorom ako oficiálne automobily Tour.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.