Peter Velits, škodovky a Tour de France

Sobota, 02 júl 2011

Peter Velits práve dnes odštartuje svoje tretie preteky Tour de France a iba prednedávnom testoval modely Škoda Fabia RS a Octavia RS v aerodynamickom tuneli. Jazdné vlastnosti najrýchlejších modelov testoval tiež na ceste. Úspešný slovenský cyklista dosiahol historický úspech na pretekoch Vuelta a Espaňa a teraz ho čaká tretí štart na Tour de France.

Peter Velits
Slovenský cyklistický reprezentant Peter Velits testuje rýchlosť v aerodynamickom tuneli

"Na bicykli som zažil už všeličo, no na streche automobilu som ešte neskončil" uviedol Peter Velits. "Bol to pre mňa úžasný zážitok, podobný som vo svojej kariére ešte nezažil. Skončiť na streche Octavie RS a Fabie RS považujem za najnetradičnejší spôsob jazdy nabicykli," dodal úspešný cyklista.

Peter Velits je prvým slovenským cyklistom v histórii, ktorý sa v celkovej klasifikácii podujatia Grand Tours postavil na stupeň víťazov, keď na španielskych pretekoch Vuelta obsadil konečné 3. miesto. Spoločnosť Škoda Auto Slovensko sponzorovala Petra Velitsa už v uplynulých rokoch po jeho úspechoch na pretekoch Tour de France, keď mu odovzdala automobil Octavia Combi Elegance.

Najúspešnejší cyklista v histórii Slovenska sa na pretekoch Tour de France objaví aj tento rok a pokúsi sa prekonať svoje doterajšie najlepšie umiestnenie. V roku 2007 prišiel do cieľa na celkovom 32. mieste, čo je doposiaľ najlepší výsledok slovenského cyklistu v histórii Tour de France.

Peter Velits
Peter Velits na streche modelu Octavia RS počas testov v aerodynamickom tuneli

Značka Škoda je partnerom Tour de France už niekoľko rokov. Česká automobilka je aj tento rok, už po ôsmy raz v rade, hlavným sponzorom najslávnejších cyklistických pretekov sveta. A tak ani dnes 2. júla nebude na štarte týchto pretekov chýbať flotila automobilov s okrídleným šípom vo svojom znaku. Počas tohtoročných pretekov bude cyklistov sprevádzať na trati až 250 vozidiel Škoda. Tie budú slúžiť organizátorom ako oficiálne automobily Tour.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.