Peugeot 107 RC z dielne Irmscher - zatiaľ desať kusov na Slovensko

Streda, 04 júl 2007

Najmenší Peugeot 107 sa na Slovensku predáva od jesene minulého roku. Malý automobil vyvinuli a vyrábajú PSA Peugeot Citroën a Toyota v českom Kolíne. Ponúka sa v 3- i 5-dverovej verzii. Kompaktný typ automobilu je určený predovšetkým do mestskej prevádzky.

Peugeot 107 RC Peugeot 107 RC

S dĺžkou 3,43 m je 107-ka jedným z najkratších štvormiestnych vozidiel na trhu. Jeho silnou stránkou je kompaktnosť, ktorá je určujúcou vlastnosťou automobilu do mestskej premávky. Menšie rozmery nie sú však na úkor bezpečnosti alebo veľkosti vnútorného priestoru. Rázvor 2,34 m poskytuje Peugeotu 107 zaujímavý pozdĺžny vnútorný priestor a slušný komfort aj pre osoby vyšších postáv.

Peugeot 107 RC Peugeot 107 RC

Teraz spoločnosť Peugeot Slovakia prichádza s mimoriadnou ponukou. Je ňou Peugeota 107 RC Line. Jeho dynamický dizajn, farebné vyhotovenie v čiernej metalizovanom laku vrátane nárazníkov a kľučiek dverí, 14-palcové hliníkové disky kolies Osborne, červené doplnkové pruhy na karosérii a čierny interiér so slabým dekorom červenej farby chytia za srdce každého. Takto upravený automobil sa spoločnosť Peugeot rozhodla ponúknuť záujemcom túžiacim po niečom výnimočnom. V tomto prípade je výnimočné aj to, že limitovaná séria Peugeota 107 RC Line pochádza z dielne nemeckého renomovaného úpravcu Irmscher. Má benzínový trojvalcový motor Toyota 1,0 litra s výkonom 50 kW/68 k a mechanickú päťstupňovú prevodovku. Prednosťou malého peugeota je aj nízka spotreba paliva, v kombinovanom režime iba 4,6 l/100 km. Navyše úroveň emisií CO2 je 109 g/km, čo je jedna z najnižších hodnôt vôbec.

Cena tejto špeciálnej limitovanej série je 299 tisíc korún, s klimatizáciou 319 tisíc korún.

Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.