Peugeot 107 RC z dielne Irmscher - zatiaľ desať kusov na Slovensko

Streda, 04 júl 2007

Najmenší Peugeot 107 sa na Slovensku predáva od jesene minulého roku. Malý automobil vyvinuli a vyrábajú PSA Peugeot Citroën a Toyota v českom Kolíne. Ponúka sa v 3- i 5-dverovej verzii. Kompaktný typ automobilu je určený predovšetkým do mestskej prevádzky.

Peugeot 107 RC Peugeot 107 RC

S dĺžkou 3,43 m je 107-ka jedným z najkratších štvormiestnych vozidiel na trhu. Jeho silnou stránkou je kompaktnosť, ktorá je určujúcou vlastnosťou automobilu do mestskej premávky. Menšie rozmery nie sú však na úkor bezpečnosti alebo veľkosti vnútorného priestoru. Rázvor 2,34 m poskytuje Peugeotu 107 zaujímavý pozdĺžny vnútorný priestor a slušný komfort aj pre osoby vyšších postáv.

Peugeot 107 RC Peugeot 107 RC

Teraz spoločnosť Peugeot Slovakia prichádza s mimoriadnou ponukou. Je ňou Peugeota 107 RC Line. Jeho dynamický dizajn, farebné vyhotovenie v čiernej metalizovanom laku vrátane nárazníkov a kľučiek dverí, 14-palcové hliníkové disky kolies Osborne, červené doplnkové pruhy na karosérii a čierny interiér so slabým dekorom červenej farby chytia za srdce každého. Takto upravený automobil sa spoločnosť Peugeot rozhodla ponúknuť záujemcom túžiacim po niečom výnimočnom. V tomto prípade je výnimočné aj to, že limitovaná séria Peugeota 107 RC Line pochádza z dielne nemeckého renomovaného úpravcu Irmscher. Má benzínový trojvalcový motor Toyota 1,0 litra s výkonom 50 kW/68 k a mechanickú päťstupňovú prevodovku. Prednosťou malého peugeota je aj nízka spotreba paliva, v kombinovanom režime iba 4,6 l/100 km. Navyše úroveň emisií CO2 je 109 g/km, čo je jedna z najnižších hodnôt vôbec.

Cena tejto špeciálnej limitovanej série je 299 tisíc korún, s klimatizáciou 319 tisíc korún.

Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.