Peugeot 107 RC z dielne Irmscher - zatiaľ desať kusov na Slovensko

Streda, 04 júl 2007

Najmenší Peugeot 107 sa na Slovensku predáva od jesene minulého roku. Malý automobil vyvinuli a vyrábajú PSA Peugeot Citroën a Toyota v českom Kolíne. Ponúka sa v 3- i 5-dverovej verzii. Kompaktný typ automobilu je určený predovšetkým do mestskej prevádzky.

Peugeot 107 RC Peugeot 107 RC

S dĺžkou 3,43 m je 107-ka jedným z najkratších štvormiestnych vozidiel na trhu. Jeho silnou stránkou je kompaktnosť, ktorá je určujúcou vlastnosťou automobilu do mestskej premávky. Menšie rozmery nie sú však na úkor bezpečnosti alebo veľkosti vnútorného priestoru. Rázvor 2,34 m poskytuje Peugeotu 107 zaujímavý pozdĺžny vnútorný priestor a slušný komfort aj pre osoby vyšších postáv.

Peugeot 107 RC Peugeot 107 RC

Teraz spoločnosť Peugeot Slovakia prichádza s mimoriadnou ponukou. Je ňou Peugeota 107 RC Line. Jeho dynamický dizajn, farebné vyhotovenie v čiernej metalizovanom laku vrátane nárazníkov a kľučiek dverí, 14-palcové hliníkové disky kolies Osborne, červené doplnkové pruhy na karosérii a čierny interiér so slabým dekorom červenej farby chytia za srdce každého. Takto upravený automobil sa spoločnosť Peugeot rozhodla ponúknuť záujemcom túžiacim po niečom výnimočnom. V tomto prípade je výnimočné aj to, že limitovaná séria Peugeota 107 RC Line pochádza z dielne nemeckého renomovaného úpravcu Irmscher. Má benzínový trojvalcový motor Toyota 1,0 litra s výkonom 50 kW/68 k a mechanickú päťstupňovú prevodovku. Prednosťou malého peugeota je aj nízka spotreba paliva, v kombinovanom režime iba 4,6 l/100 km. Navyše úroveň emisií CO2 je 109 g/km, čo je jedna z najnižších hodnôt vôbec.

Cena tejto špeciálnej limitovanej série je 299 tisíc korún, s klimatizáciou 319 tisíc korún.

Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.