Peugeot 207: podľa Angličanov najspoľahlivejší

Streda, 23 marec 2011

Podľa britskej spoločnosti Warranty Direct je podľa počtu pozáručných opráv najspoľahlivejším európskym autom francúzsky Peugeot 207. Vyplýva to zo štatistiky spoločnosti, ktorá po uplynutí výrobcom poskytovanej záručnej doby ponúka a preberá predĺženie záruky na seba. Štatistika zachytáva a hodnotí automobily vo veku približne od troch siedmich rokov.

Peugeot 207

Malý Francúz Peugeot 207 vychádza podľa počtu pozáručných opráv ako najspoľahlivejší spomedzi európskych áut. Na konci tohto štatistického rebríčka je model Mercedes-Benz SLK. Do štatistického rebríčka Warranty Direct zaraďuje modely v prípade, že disponuje dátami minimálne 50 automobilov.

Meradlom porovnávania je tzv. Reliability Index Rating, ktorá sa vypočítava podľa počtu porúch, nákladov na ich odstránenie, čas trvania opravy a vek auta. Nižšia hodnota indexu vyjadruje, že model je spoľahlivejší a v rebríčku štatistík sa dostáva na lepšie miesto.

Peugeot 207 je v najnovšom rebríčku najspoľahlivejší preto, že poruchy sa u tohto modelu vyskytli len pri 6 percentách sledovaných áut. Na druhej strane náklady na opravu boli spomedzi prvej desiatky najlepších u tohto modelu najvyššie.

Desať najspoľahlivejších áut podľa Warranty Direct

PoradieZnačka a modelIndex spoľahlivostiPoruchovosť (%)Priemerný vek (roky)Najčastejšie poruchy
1.Peugeot 2072263,28brzdy
2.Fiat Panda28143,75podvozok
3.Peugeot 206 CC32175,19elektroinštalácia
4.VW Polo35183,68Klimatizácia
5.Renault Clio36213,51elektroinštalácia
6.VW Beetle39205,6elektroinštalácia
7.Smart48253,72elektroinštalácia
8.Volvo S4051236,14Chladenie
9.Peugeot 10754213,78elektroinštalácia
10.Mercedes SLK55186,63elektroinštalácia

V desiatke najlepších má Peugeot až trojnásobné zastúpenie, čo možno považovať za isté prekvapenie. Volkswagen má v prvej desiatke dva modely. Samozrejmé je zastúpenie modelov značiek Volvo, Mercedes a tiež Smart.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."