Peugeot 3008 HYbrid4: ďalšie ocenenie

Streda, 30 november 2011

Krátko pred uvedením na európsky trh dostal Peugeot 3008 HYbrid4 ďalšie ocenenie. Ako prvý dieselový plne hybridný automobil po oceneniach v Rakúsku za ochranu životného prostredia a Nemecku, kde mu udelili zlatý volant, ovenčili francúzsky hybrid aj vo Švajčiarku titulom Najzelenší automobil Švajčiarska.

Peugeot 3008 Hybrid4
Peugeot 3008 Hybrid4 s plne hybridným pohonom sa čoskoro objaví aj na našich cestách

Jeden švajčiarsky týždenník spolu s ďalšími 4 titulmi vo švajčiarskej, nemeckej, francúzskej a talianskej mutácii udelili modelu 3008 HYbrid4 titul Automobil roka vo Švajčiarsku. Ocenenia sa udeľovali v piatich kategóriách automobilom prezentovaným a predávaným počas roku 2011 vo Švajčiarsku aj s prihliadnutím na najväčší ekologický prínos.

Na cenu Najzelenší automobil Švajčiarska bolo nominovaných 10 automobilov s rôznymi druhmi pohonov. Po kompletnom hodnotení a testovaní vybrala porota zložená z novinárov a švajčiarskych osobností Peugeot 3008 HYbrid ako víťazný model.

Porotu presvedčili vlastnosti prvého dieselového full-hybrid motora: celkový výkon 200 koní ( 2,0 Hdi 163 koní + elektromotor 37 koní), pohon všetkých kolies, režim " nulových emisií ", emisie 99 g/km CO2 a normovaná spotreba 3,8l/100 km.

Crossover 3008 Hybrid4, ktorý kombinuje dieselový pohon a elektromotor, môže jazdiť aj na čisto elektrický pohon (preto full-hybrid). Spaľovací motor (163 k), v tomto prípade turbodiesel, poháňa predné kolesá a zadné využívajú pohon elektromotora (37 k).

Peugeot 3008 HYbrid4 sa začne predávať na európskych trhoch začiatkom roka 2012 a o niekoľko mesiacov neskôr sa pohon HYbrid4 objaví aj v modeloch 508 RXH a 508.

Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."