Štvrtok, 19 máj 2022

Zaujímavé podujatie ohlasuje Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva na piatok 20. mája. Bude sa konať pri príležitostiMedzinárodného dňa rodinných lekárov pod názvom Krokovačka.

krokovacka

Nedeľa, 08 máj 2022

Japonský Lexus pripravil svoj model CT na rozlúčku s jeho výrobou. Hatchback Lexus CT sa začal vyrábať v roku 2011 ako vstupný model do sveta prémiových áut.

lexus-ct

Sobota, 07 máj 2022

Tridsať rokov na trhu s jazdenými autami znamená mať dostatočné skúsenosti a veľký prehľad ako predávať a vykupovať autá, ktoré už niekto vlastnil. Práve tých spomínaných 30 rokov si pripomína spoločnosť AAA Auto patriaca do holdingu Aures.

Bratislava-01

Sobota, 30 apríl 2022

Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 zvíťazili v niekoľkých nedávnych testoch pneumatík.

Goodyear-EagleF1-Asym6
Letná pneumatika Eagle F1 Asymmetric 6 rozmeru 245/40R19

Štvrtok, 28 apríl 2022

Po prerušení výroby mladoboleslavská automobilka obnovila výrobu elektrického modelu Enyaq iV. Výrobu museli prerušiť kvôli nedostatočným dodávkam súčiastok.

enyaq kopie
Škoda Enyaq Coupé iV je druhým plne elektrickým modelom českej automobilky

Štvrtok, 28 apríl 2022

Peugeot 204 je legendárnym modelom francúzskej automobilky. Preslávil známu značku, ktorá svoje autá dodávala do celého sveta a tak sa jej modely zapísali do automobilovej histórie. Legendárny model znovu oživuje spomienky na preteky a rallye a štartuje na Tour Auto 2022.

peugeot-204-coupe
Peugeot 204 Coupé na podujatí Tour Auto 2021, pri svojej obnovenej účasti

Utorok, 19 apríl 2022

Svetovým autom roku 2022 je Hyundai Ioniq 5, keď tesne porazil koncernový elektrický model Kia EV6. Tretie miesto patrí ďalšiemu elektromobilu, americkému Fordu Mustang Mach-E.

hyundai-ioniq-5
Hyundai Ioniq 5, víťaz ankety Svetové auto roka 2022

Štvrtok, 14 apríl 2022

Postaviť exkluzívne kolekcie najobľúbenejšieho talianskeho skútra Vespa bolo vždy doménou talianskeho výrobcu. Posledný model pomenovaný Justin Bieber X Vespa uvádza výrobca práve v týchto dňoch.

1-JB-Vespa
Skúter Vespa v exkluzívnej edícii Justin Bieber X Vespa

Sobota, 09 apríl 2022

Honda Civic Type R novej generácie vytvorila na svetoznámom okruhu japonskom Suzuka nový rekord na jedno kolo pre auto s pohonom predných kolies.

civic-typeR
Nový Type R v zamaskovanej podobe na okruhu Suzuka pri rekordnej jazde

Pondelok, 28 marec 2022

Najžiadanejším osobným automobilom na Slovensku vo februári 2022 bol kórejský Hyundai Tucson. Druhú priečku obsadil rovnako model kategórie SUV – Kia Sportage. Na stupeň víťazov sa predsa len dostal aj model Škoda, tradičné jej najpredávanejšia Fabia. Pozoruhodné je, že v top ten sú až štyri škodovky, a ďalší mladoboleslavský model Scala obsadil dvanástu priečku.

hyundai-ucson

Sobota, 19 marec 2022

Nový Peugeot 308 získal za krátky čas od svojho uvedenia ďalšie, v poradí už jedenáste medzinárodné ocenenie.

peugeot-308

Utorok, 15 marec 2022

Po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu sa tento víkend v bratislavskej Inchebe konala výstava Motocykel a Boat Show.

1-Brough-Superior-Lawrence
Motocykel Brough Superior Lawrence ťaží z vyše storočnej histórie remeselného spracovania. Pomenovaný je po ikonickom ctiteľovi Brough Superior Lawrenceovi z Arábie.

Pondelok, 28 február 2022

Európskym Autom roka 2022 v ankete Car of the Year je kórejský elektromobil Kia EV6, keď zo siedmich finalistov získala v napínavom súboji najviac bodov.

kia-ev6

Pondelok, 28 február 2022

Dnes večer vo švajčiarskej Ženeve vyhlásia európske Auto roka 2022.

coty-2022

Utorok, 15 február 2022

Takmer to klaplo na sto percent. Ak by prišla správa o tom, že nový Peugeot 308 je Women’s World Car of the Year 2022, o deň skôr, na Valentína, čo je sviatkom zamilovaných na celom svete, tak by to bol hádam najlepší darček, ktorým by muži mohli obdarovať svoje krajšie polovičky.

peugeot-308

Utorok, 15 február 2022

Takmer to klaplo na sto percent. Ak by prišla správa o tom, že nový Peugeot 308 je Women’s World Car of the Year 2022, o deň skôr, na Valentína, čo je sviatkom zamilovaných na celom svete, tak by to bol hádam najlepší darček, ktorým by muži mohli obdarovať svoje krajšie polovičky.

peugeot-308

Utorok, 15 február 2022

Takmer to klaplo na sto percent. Ak by prišla správa o tom, že nový Peugeot 308 je Women’s World Car of the Year 2022, o deň skôr, na Valentína, čo je sviatkom zamilovaných na celom svete, tak by to bol hádam najlepší darček, ktorým by muži mohli obdarovať svoje krajšie polovičky.

peugeot-308

Utorok, 15 február 2022

Takmer to klaplo na sto percent. Ak by prišla správa o tom, že nový Peugeot 308 je Women’s World Car of the Year 2022, o deň skôr, na Valentína, čo je sviatkom zamilovaných na celom svete, tak by to bol hádam najlepší darček, ktorým by muži mohli obdarovať svoje krajšie polovičky.

peugeot-308

Nedeľa, 06 február 2022

Autá značky Dacia sú nespochybniteľne už dlho považované za tigra trhu v Európe, ale dobre sa predávajú aj vo svete. Veď napríklad len v roku 2021 sa napriek pandemickej kríze a nedostatku elektronických komponentov predalo spolu 537 095 dacií rôznych modelov, čo je o 3 % viac ako rok predtým.

dacia-duster
Dacia Duster, najpredávanejšie SUV vo svojom segmente v Európe

Piatok, 04 február 2022

Novým generálnym riaditeľom spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia je Oliver Zink.

oliver-zink-mercedes
Oliver Zink
Stránky: 1 2 3 4 5 6 ... 45 Ďalšia »
Bleskovky
goodyear-compact
Goodyear uvádza na trh nový rad pneumatík Powerload, ktoré zvyšujú produktivitu práce, majú dlhšiu životnosť a znižujú prevádzkové náklady. Doplnené sú o významné moderné technológie, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre kompaktné kolesové nakladače a malé grejdre. Využívajú sa v stavebníctve, pri nakládke materiálov, v logistickej podpore, v poľnohospodárstve a aj pri úpravách terénu. Pneumatiky Goodyear Powerload zahŕňajú novú technológiu Smooth Guard, vrátane extra silnej a hladkej vrstvy gumy v oblasti ramien a bočnice. Tá pneumatikám nového radu prepožičiava maximálnu robustnosť a zvyšuje odolnosť proti rezným ranám a poškodeniu kostry, zároveň posilňuje konštrukciu bočníc, zvyšuje stabilitu a uľahčuje ovládateľnosť strojov. Dezén behúňa je inšpirovaný osvedčeným Goodyear TL-3A+. Pre Powerload bol upravený pre rozmer 18" a 20".
AAA-AUTO
Spoločnosť Aures, do ktorej siete patria AAA Auto Mototechna, Auto Diskont a Driverama, ponúka takmer 160 voľných pracovných pozícií. Nové personálne posily potrebuje vzhľadom na vysoký dopyt po jazdených autách a rekordný predaj v celej sieti svojich pobočiek. V prvom štvrťroku tohto roku sa v celom holdingu Aures predalo najviac vozidiel v porovnaní s rovnakým období roka počas 30-ročnej existencie spoločnosti. Nových pracovníkov si vyžaduje aj rozvoj pobočkovej siete spoločnosti Driverama, ktorá obchoduje online s jazdenými vozidlami v Nemecku. Aures spustil tiež vlastný talentový program, ktorého cieľom je hľadať nových manažérov priamo medzi vlastnými zamestnancami.
mini
Priaznivci a majitelia prémiových kompaktných automobilov značky Mini a starších klasických Mini sa počas posledného víkendu stretli na 29. ročníku Slovenského zrazu značky a užívali si tri dni príťažlivého programu v príjemnej rodinnej atmosfére a dobrej nálade. Spestrila ho aj navigačná rallye a turistické prechádzky cez unikátne Jánošíkove diery. Zraz majiteľov Mini sa konal v okolí Autocampingu Belá-Nižné Kamence, neďaleko Terchovej v malebnom Jánošíkovom kraji. Zúčastnilo sa ho 75 "miníkov" novej i pôvodnej staršej generácie zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Najvzdialenejší účastník bol z Maďarska a najstarším modelom Mini Marcos z 1968.