Peugeot: kvalitu ocenil ADAC

Streda, 04 máj 2011

Najväčší európsky automobilový klub ADAC uverejnil svoju každoročnú správu - štatistickú bilanciu porúch automobilov. Štúdia za rok 2010 zahŕňa celkom 4,25 miliónov zásahov, ktoré ADAC uskutočnil v priebehu uplynulého roka, a potvrdila spoľahlivosť modelov značky Peugeot.

Peugeot : kvalitu ocenil ADAC

Modely Peugeot aktuálne používané v Nemecku, ktoré zahrnul ADAC do svojej štúdie, obstáli veľmi dobre. Modely 107, 207 a 308 sa dostali vo svojej triede medzi tri najlepšie vyhodnotené. Novšie modely 3008 a 5008, ktoré boli na trh uvedené len nedávno, neboli ešte vzhľadom na množstvo predaných kusov zahrnuté do tejto štúdie.

Peugeot 207 figuruje medzi 23 hodnotenými modelmi na druhom mieste, a na prvom mieste medzi importovanými automobilmi v najsilnejšej kategórii kompaktov. ADAC pridelil Peugeotu 207 za rok 2010 maximálne hodnotenie « ++ ».

V strednej triede patrí Peugeotu 308 v správe ADAC-u spomedzi 29 hodnotených automobilov tretie miesto. Medzi dovážanými automobilmi patrí modelu 308 prvé miesto. Ako jediný nie nemecký automobil dostal Peugeot 308 od roku 2008 v rámci sledovanej štatistiky porúch ADAC-u najvyššie hodnotenie « ++ » už po druhý raz.

Medzi hodnotenými automobilmi sa nestratil ani najmenší Peugeot – model 107. V kategórii mikrokompaktov získal spomedzi 13 hodnotených modelov tretiu priečku.

Značka Peugeot sa medzi importovanými značkami stala jedinou, ktorej tri modely sa v roku 2010 dostali medzi tri najlepšie v štatistike spoľahlivosti ADAC-u.

Štatistika porúch ADAC berie do úvahy súhrn technických porúch, ktorých následkom je nefunkčnosť automobilu. Vďaka 17 miliónom členov autoklubu ADAC sa tento výskum opiera o skutočne unikátnu databázu.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.