Peugeot: kvalitu ocenil ADAC

Streda, 04 máj 2011

Najväčší európsky automobilový klub ADAC uverejnil svoju každoročnú správu - štatistickú bilanciu porúch automobilov. Štúdia za rok 2010 zahŕňa celkom 4,25 miliónov zásahov, ktoré ADAC uskutočnil v priebehu uplynulého roka, a potvrdila spoľahlivosť modelov značky Peugeot.

Peugeot : kvalitu ocenil ADAC

Modely Peugeot aktuálne používané v Nemecku, ktoré zahrnul ADAC do svojej štúdie, obstáli veľmi dobre. Modely 107, 207 a 308 sa dostali vo svojej triede medzi tri najlepšie vyhodnotené. Novšie modely 3008 a 5008, ktoré boli na trh uvedené len nedávno, neboli ešte vzhľadom na množstvo predaných kusov zahrnuté do tejto štúdie.

Peugeot 207 figuruje medzi 23 hodnotenými modelmi na druhom mieste, a na prvom mieste medzi importovanými automobilmi v najsilnejšej kategórii kompaktov. ADAC pridelil Peugeotu 207 za rok 2010 maximálne hodnotenie « ++ ».

V strednej triede patrí Peugeotu 308 v správe ADAC-u spomedzi 29 hodnotených automobilov tretie miesto. Medzi dovážanými automobilmi patrí modelu 308 prvé miesto. Ako jediný nie nemecký automobil dostal Peugeot 308 od roku 2008 v rámci sledovanej štatistiky porúch ADAC-u najvyššie hodnotenie « ++ » už po druhý raz.

Medzi hodnotenými automobilmi sa nestratil ani najmenší Peugeot – model 107. V kategórii mikrokompaktov získal spomedzi 13 hodnotených modelov tretiu priečku.

Značka Peugeot sa medzi importovanými značkami stala jedinou, ktorej tri modely sa v roku 2010 dostali medzi tri najlepšie v štatistike spoľahlivosti ADAC-u.

Štatistika porúch ADAC berie do úvahy súhrn technických porúch, ktorých následkom je nefunkčnosť automobilu. Vďaka 17 miliónom členov autoklubu ADAC sa tento výskum opiera o skutočne unikátnu databázu.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.