Peugeot: kvalitu ocenil ADAC

Streda, 04 máj 2011

Najväčší európsky automobilový klub ADAC uverejnil svoju každoročnú správu - štatistickú bilanciu porúch automobilov. Štúdia za rok 2010 zahŕňa celkom 4,25 miliónov zásahov, ktoré ADAC uskutočnil v priebehu uplynulého roka, a potvrdila spoľahlivosť modelov značky Peugeot.

Peugeot : kvalitu ocenil ADAC

Modely Peugeot aktuálne používané v Nemecku, ktoré zahrnul ADAC do svojej štúdie, obstáli veľmi dobre. Modely 107, 207 a 308 sa dostali vo svojej triede medzi tri najlepšie vyhodnotené. Novšie modely 3008 a 5008, ktoré boli na trh uvedené len nedávno, neboli ešte vzhľadom na množstvo predaných kusov zahrnuté do tejto štúdie.

Peugeot 207 figuruje medzi 23 hodnotenými modelmi na druhom mieste, a na prvom mieste medzi importovanými automobilmi v najsilnejšej kategórii kompaktov. ADAC pridelil Peugeotu 207 za rok 2010 maximálne hodnotenie « ++ ».

V strednej triede patrí Peugeotu 308 v správe ADAC-u spomedzi 29 hodnotených automobilov tretie miesto. Medzi dovážanými automobilmi patrí modelu 308 prvé miesto. Ako jediný nie nemecký automobil dostal Peugeot 308 od roku 2008 v rámci sledovanej štatistiky porúch ADAC-u najvyššie hodnotenie « ++ » už po druhý raz.

Medzi hodnotenými automobilmi sa nestratil ani najmenší Peugeot – model 107. V kategórii mikrokompaktov získal spomedzi 13 hodnotených modelov tretiu priečku.

Značka Peugeot sa medzi importovanými značkami stala jedinou, ktorej tri modely sa v roku 2010 dostali medzi tri najlepšie v štatistike spoľahlivosti ADAC-u.

Štatistika porúch ADAC berie do úvahy súhrn technických porúch, ktorých následkom je nefunkčnosť automobilu. Vďaka 17 miliónom členov autoklubu ADAC sa tento výskum opiera o skutočne unikátnu databázu.

Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.