Peugeot na Slovensku na pódiu

Štvrtok, 26 január 2012

Značka Peugeot je počtom predaných áut kategórie osobných a ľahkých úžitkových automobilov treťou najpredávanejšou značkou na Slovensku v roku 2011.

Peugeot 5008
Z ponuky zaujímavých modelov francúzskej automobilky je aj van Peugeot 5008

Celkom Peugeot zaregistroval v roku 2011 predaj 5086 osobných a ľahkých úžitkových automobilov. To je oproti roku 2010 nárast o 7,3 %. Pričinilo sa o to vo veľkej miere najmä úspešné uvedenie novej vlajkovej lode, modelu strednej triedy Peugeot 508. Tento nový model hneď v roku svojho uvedenia získal na Slovensku prestížny titul Fleet car of the year a prekročil svoje predajné ciele.

Rekordný bol aj predaj modelov značky Peugeot na trhu úžitkových automobilov. Tu medziročný nárast činil 33 % a pre francúzsku značku znamenal 2. miesto na slovenskom trhu s celkovým podielom 16,5 %.

Významný úspech zaznamenal aj model RCZ, ktorý sa stal najpredávanejším športovým kupé na Slovensku a význačné referencie dosiahol v tomto segmente tak na európskom ako aj slovenskom trhu. Podobne crossover 3008, ktorý zaznamenal nárast predaja až o 37 % s počtom predaných kusov 604, čím výrazne prekročil stanovené ciele importéra.

Smelé ciele má Peugeot aj v tomto roku. V roku 2012 sa ciele značky PEUGEOT opierajú o ambiciózny plán nových modelov. Bude to predovšetkým uvedenie nového modelu 208 vyrábaného aj na Slovensku v Trnave. Tiež uvedenie nových modelov s technológiou Hybrid diesel – prvým hybridom s naftovým motorom na svete 3008 HYbrid4, ale aj modelu 508 RXH a 508 sedan. Pozície posilní v oblasti 4x4 a crossoverov nový 4008 HYbrid a osobný 308.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.