Peugeot na Slovensku na pódiu

Štvrtok, 26 január 2012

Značka Peugeot je počtom predaných áut kategórie osobných a ľahkých úžitkových automobilov treťou najpredávanejšou značkou na Slovensku v roku 2011.

Peugeot 5008
Z ponuky zaujímavých modelov francúzskej automobilky je aj van Peugeot 5008

Celkom Peugeot zaregistroval v roku 2011 predaj 5086 osobných a ľahkých úžitkových automobilov. To je oproti roku 2010 nárast o 7,3 %. Pričinilo sa o to vo veľkej miere najmä úspešné uvedenie novej vlajkovej lode, modelu strednej triedy Peugeot 508. Tento nový model hneď v roku svojho uvedenia získal na Slovensku prestížny titul Fleet car of the year a prekročil svoje predajné ciele.

Rekordný bol aj predaj modelov značky Peugeot na trhu úžitkových automobilov. Tu medziročný nárast činil 33 % a pre francúzsku značku znamenal 2. miesto na slovenskom trhu s celkovým podielom 16,5 %.

Významný úspech zaznamenal aj model RCZ, ktorý sa stal najpredávanejším športovým kupé na Slovensku a význačné referencie dosiahol v tomto segmente tak na európskom ako aj slovenskom trhu. Podobne crossover 3008, ktorý zaznamenal nárast predaja až o 37 % s počtom predaných kusov 604, čím výrazne prekročil stanovené ciele importéra.

Smelé ciele má Peugeot aj v tomto roku. V roku 2012 sa ciele značky PEUGEOT opierajú o ambiciózny plán nových modelov. Bude to predovšetkým uvedenie nového modelu 208 vyrábaného aj na Slovensku v Trnave. Tiež uvedenie nových modelov s technológiou Hybrid diesel – prvým hybridom s naftovým motorom na svete 3008 HYbrid4, ale aj modelu 508 RXH a 508 sedan. Pozície posilní v oblasti 4x4 a crossoverov nový 4008 HYbrid a osobný 308.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring