Peugeot na Slovensku na pódiu

Štvrtok, 26 január 2012

Značka Peugeot je počtom predaných áut kategórie osobných a ľahkých úžitkových automobilov treťou najpredávanejšou značkou na Slovensku v roku 2011.

Peugeot 5008
Z ponuky zaujímavých modelov francúzskej automobilky je aj van Peugeot 5008

Celkom Peugeot zaregistroval v roku 2011 predaj 5086 osobných a ľahkých úžitkových automobilov. To je oproti roku 2010 nárast o 7,3 %. Pričinilo sa o to vo veľkej miere najmä úspešné uvedenie novej vlajkovej lode, modelu strednej triedy Peugeot 508. Tento nový model hneď v roku svojho uvedenia získal na Slovensku prestížny titul Fleet car of the year a prekročil svoje predajné ciele.

Rekordný bol aj predaj modelov značky Peugeot na trhu úžitkových automobilov. Tu medziročný nárast činil 33 % a pre francúzsku značku znamenal 2. miesto na slovenskom trhu s celkovým podielom 16,5 %.

Významný úspech zaznamenal aj model RCZ, ktorý sa stal najpredávanejším športovým kupé na Slovensku a význačné referencie dosiahol v tomto segmente tak na európskom ako aj slovenskom trhu. Podobne crossover 3008, ktorý zaznamenal nárast predaja až o 37 % s počtom predaných kusov 604, čím výrazne prekročil stanovené ciele importéra.

Smelé ciele má Peugeot aj v tomto roku. V roku 2012 sa ciele značky PEUGEOT opierajú o ambiciózny plán nových modelov. Bude to predovšetkým uvedenie nového modelu 208 vyrábaného aj na Slovensku v Trnave. Tiež uvedenie nových modelov s technológiou Hybrid diesel – prvým hybridom s naftovým motorom na svete 3008 HYbrid4, ale aj modelu 508 RXH a 508 sedan. Pozície posilní v oblasti 4x4 a crossoverov nový 4008 HYbrid a osobný 308.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.