Peugeot s novou identitou a Motion and Emotion

Piatok, 29 január 2010

Peugeot si začiatkom januára v Paríži veľkolepou multimediálnou prezentáciou pripomenul 200 rokov svojho vzniku. Okrúhle dvojsté výročie, nový imidž a stratégiu pre najbližšie roky sme si s Peugeotom pripomenuli aj na Slovensku. Okrem prezentácie novej stratégie zástupcovia francúzskeho gigantu predviedli v audioukážke nový Koncept SR1, potvrdili príchod nového modelu RZC i práce na hybridoch a elektromobiloch. To všetko už s modernizovaným levom – novým logom značky Peugeot. Ale aj s novým firemným sloganom Motion and Emotion, ktorý bude v nasledujúcich rokoch sprevádzať francúzsku značku.

Peugeot
Športové kupé RCZ už s novou dizajnovou identitou značky príde na trh už v tomto roku

Emócie majú sprevádzať Peugeot na každom kroku. Stoja aj za rozhodnutím vyrábať športové kupé RCZ. Peugeot ide do ďalších rokov aj s novou dizajnovou identitou značky. V jej duchu predstaví francúzsky výrobca začiatkom marca na autosalóne v Ženeve aj Koncept SR1. Automobil, ktorý ukazuje štýl budúcich modelov značky, stelesňuje nový svet Peugeotu s novým levom na karosérii. Aký to bude automobil? Na oficiálnych fotografiách vidieť, že bude atletický a dizajnovo vyvážený, s exkluzívnym interiérom i technológiou. Podľa Peugeota tento automobil využíva a interpretuje po novom námet "roadster GT".

Peugeot
Koncept SR1 je podľa Peugeota elegancia, čistota, dynamickosť, výraz, ovládnutý výkon

Doterajší lev, ktorý je symbolom značky Peugeot od roku 1858, sa teraz zamieňa za nového. Ten má čistejší dizajn, novým postojom a pohybom získal na dynamickosti a kombinuje matný a lesklý povrch. Nový lev sa zbavil modrej vlajky a tak lepšie vyjadruje silu. Prvým sériovým automobilom s novým levom bude model RCZ, ktorý príde na trh už v tomto roku. Peugeot nemení len svoje logo, ale do konca roka 2012 dostane novú vizuálnu identitu aj jeho celosvetová sieť s 10 000 kontaktnými miestami. A nová bude aj zvuková identita značky – všetky reklamné spoty budú ukončené typickým zvukovým tónom.

Peugeot logo
Nový lev, symbol väčšej sily značky

Automobilová budúcnosť značky bude pre Peugeot znamenať tri výzvy: urobiť značku jedinečnou, prijať environmentálnu výzvu a vyvinúť novú mobilitu. Jedinečnosť znamená neustále inovovať. V environmentálnej výzve je obsiahnutý rozbeh predaja elektromobilu iOn už v roku 2010, v roku 2011 predstavia v Peugeote 3008 hybridnú technológiu s naftovo-elektrickou pohonnou jednotkou HYbrid4 a v roku 2012 verziu hybridnej technológie s nabíjateľnými batériami.

Pod novou mobilitou chápe Peugeot globálnu mobilitu, ktorá zahŕňa automobily, úžitkové vozidlá, skútre, bicykle a široké spektrum služieb. Úvahy o automobile budúcnosti znamenajú pre Peugeot modernizovanie dizajnu v štýle koncepčného automobilu SR1. Život bez emisií je už v súčasnosti ponúkaný bicykel s elektrickou podporou, ktorý napája odnímateľná li-ion batéria s napätím 36 voltov a dojazdom 70 km. Tieto bicykle môžu využívať tri úrovne riadenej podpory s vysoko komfortným odpružením. Potom je tu plne elektrický skúter s dojazdom 80 až 100 km, s dobou nabitia 4 hodiny (dve hodiny pri dobití na 80 %), ktorý v sériovej podobe príde na trh v roku 2011.

Peugeot
Elektromobil iOn začne Peugeot ponúkať a rozbiehať predaj už v priebehu tohto roka

Novou, nezvyčajnou a nesmierne užitočnou sa ukazuje služba mobility nazvaná Mu by Peugeot. Umožňuje každému, aj nevlastníkovi automobilu, skútra či bicykla Peugeot prístup k celému radu služieb mobility pomocou predplatiteľskej karty dobíjateľnej cez internet. Jej držiteľ si prostredníctvom nej môže požičať auto na víkend, bicykel do prírody, skúter na preháňanie po meste, úžitkový automobil na sťahovanie či požičať navigačný prístroj na cestovanie. Avšak aj na rezervovanie leteniek, ubytovania v hoteloch, cestovného lístku na vlak a rad ďalších služieb. Prvá etapa tohto projektu už prebehla v štyroch francúzskych mestách so skupinou 20 000 ľudí. V súčasnosti sa do projektu zapájajú mestá Berlín, Rím, Londýn, Brusel, Madrid a ďalšie.

Peugeot Peugeot Peugeot Peugeot Peugeot Peugeot Peugeot Peugeot Peugeot logo
Autor: J. Goldberger
Foto: Peugeot
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.