Peugeot uvádza v Číne svoj model 301

Utorok, 26 november 2013

Peugeot uviedol na autosalóne v čínskom Guangzhou, ktorý je po Pekingu a Šanghaji druhým najdôležitejším autosalónom v Číne, svoj model 301. Predstavitelia francúzskej automobilky zároveň oficiálne oznámili príchod aj ďalšieho modelu na čínsky trh. Peugeota 2008 sa v Číne začne predávať v apríli budúceho roku.

Peugeot v Číne
Peugeot 301 vstupuje na čínsky trh a Francúzi majú s ním v Číne veľké predajné plány

S modelom 301, ktorý sa v Číne vyrába v závode Wuhan v provincii Hubei, rozšíril Peugeot svoju produktovú ponuku v strategickom segmente C, ktorý v Číne predstavuje až 50 % čínskeho trhu. Model 301 sa tak zaradí medzi dostupné modely orientované na klientov, ktorí uprednostňujú praktickú a racionálnu kúpu.

Peugeot so vstupom modelu 301 na čínsky trh pomáha akcelerácii tohto trhu. Do konca októbra 2013 sa v Číne predalo spolu 225 000 nových áut značky Peugeot, čo predstavuje nárast 29 %, a to je takmer dvojnásobok rastu samotného čínskeho trhu, ktorý narástol o 18 %.

Uvedenie modelu Peugeot 301 v Číne rok po uvedení v niektorých krajinách východnej Európy a na jar tohto roku na Strednom Východe, sa model 301stal úspešným na všetkých týchto trhoch a jeho predaj doteraz prekročil hranicu 60 000 predaných exemplárov.

Aj preto automobilka výrazne prekročila plánovanú kapacitu produkcie v hlavnom závode v španielskom Vigu. V roku 2014 plánuje Peugeot predať v Číne viac ako 130 tisíc nových automobilov.

Peugeot 301 je nositeľom všetkých štylistických kódov značky. Automobilka vyrobila tento model v úzkej spolupráci s dizajnérskymi centrami vo Velizy a Šanghaji a tak spoločne vytvorili model, ktorý zodpovedá aj špecifickým požiadavkám čínskej klientely.

Peugeot plánuje v rokoch 2013 až 2015 uviesť v Číne šesť nových modelov. V roku 2014 okrem modelu 301 uvedie tri ďalšie novinky a do roku 2015 bude mať Peugeot v celej Číne koncesionársku sieť s 500 predajcami vo vysokom štandarde.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.