Peugeot uvádza v Číne svoj model 301

Utorok, 26 november 2013

Peugeot uviedol na autosalóne v čínskom Guangzhou, ktorý je po Pekingu a Šanghaji druhým najdôležitejším autosalónom v Číne, svoj model 301. Predstavitelia francúzskej automobilky zároveň oficiálne oznámili príchod aj ďalšieho modelu na čínsky trh. Peugeota 2008 sa v Číne začne predávať v apríli budúceho roku.

Peugeot v Číne
Peugeot 301 vstupuje na čínsky trh a Francúzi majú s ním v Číne veľké predajné plány

S modelom 301, ktorý sa v Číne vyrába v závode Wuhan v provincii Hubei, rozšíril Peugeot svoju produktovú ponuku v strategickom segmente C, ktorý v Číne predstavuje až 50 % čínskeho trhu. Model 301 sa tak zaradí medzi dostupné modely orientované na klientov, ktorí uprednostňujú praktickú a racionálnu kúpu.

Peugeot so vstupom modelu 301 na čínsky trh pomáha akcelerácii tohto trhu. Do konca októbra 2013 sa v Číne predalo spolu 225 000 nových áut značky Peugeot, čo predstavuje nárast 29 %, a to je takmer dvojnásobok rastu samotného čínskeho trhu, ktorý narástol o 18 %.

Uvedenie modelu Peugeot 301 v Číne rok po uvedení v niektorých krajinách východnej Európy a na jar tohto roku na Strednom Východe, sa model 301stal úspešným na všetkých týchto trhoch a jeho predaj doteraz prekročil hranicu 60 000 predaných exemplárov.

Aj preto automobilka výrazne prekročila plánovanú kapacitu produkcie v hlavnom závode v španielskom Vigu. V roku 2014 plánuje Peugeot predať v Číne viac ako 130 tisíc nových automobilov.

Peugeot 301 je nositeľom všetkých štylistických kódov značky. Automobilka vyrobila tento model v úzkej spolupráci s dizajnérskymi centrami vo Velizy a Šanghaji a tak spoločne vytvorili model, ktorý zodpovedá aj špecifickým požiadavkám čínskej klientely.

Peugeot plánuje v rokoch 2013 až 2015 uviesť v Číne šesť nových modelov. V roku 2014 okrem modelu 301 uvedie tri ďalšie novinky a do roku 2015 bude mať Peugeot v celej Číne koncesionársku sieť s 500 predajcami vo vysokom štandarde.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.