Peugeot uvádza v Číne svoj model 301

Utorok, 26 november 2013

Peugeot uviedol na autosalóne v čínskom Guangzhou, ktorý je po Pekingu a Šanghaji druhým najdôležitejším autosalónom v Číne, svoj model 301. Predstavitelia francúzskej automobilky zároveň oficiálne oznámili príchod aj ďalšieho modelu na čínsky trh. Peugeota 2008 sa v Číne začne predávať v apríli budúceho roku.

Peugeot v Číne
Peugeot 301 vstupuje na čínsky trh a Francúzi majú s ním v Číne veľké predajné plány

S modelom 301, ktorý sa v Číne vyrába v závode Wuhan v provincii Hubei, rozšíril Peugeot svoju produktovú ponuku v strategickom segmente C, ktorý v Číne predstavuje až 50 % čínskeho trhu. Model 301 sa tak zaradí medzi dostupné modely orientované na klientov, ktorí uprednostňujú praktickú a racionálnu kúpu.

Peugeot so vstupom modelu 301 na čínsky trh pomáha akcelerácii tohto trhu. Do konca októbra 2013 sa v Číne predalo spolu 225 000 nových áut značky Peugeot, čo predstavuje nárast 29 %, a to je takmer dvojnásobok rastu samotného čínskeho trhu, ktorý narástol o 18 %.

Uvedenie modelu Peugeot 301 v Číne rok po uvedení v niektorých krajinách východnej Európy a na jar tohto roku na Strednom Východe, sa model 301stal úspešným na všetkých týchto trhoch a jeho predaj doteraz prekročil hranicu 60 000 predaných exemplárov.

Aj preto automobilka výrazne prekročila plánovanú kapacitu produkcie v hlavnom závode v španielskom Vigu. V roku 2014 plánuje Peugeot predať v Číne viac ako 130 tisíc nových automobilov.

Peugeot 301 je nositeľom všetkých štylistických kódov značky. Automobilka vyrobila tento model v úzkej spolupráci s dizajnérskymi centrami vo Velizy a Šanghaji a tak spoločne vytvorili model, ktorý zodpovedá aj špecifickým požiadavkám čínskej klientely.

Peugeot plánuje v rokoch 2013 až 2015 uviesť v Číne šesť nových modelov. V roku 2014 okrem modelu 301 uvedie tri ďalšie novinky a do roku 2015 bude mať Peugeot v celej Číne koncesionársku sieť s 500 predajcami vo vysokom štandarde.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.