Peugeoty pre mýtnu políciu

Sobota, 01 november 2008

Štrnásť strieborných Peugeotov 308 SW s ekologickými motormi HDi odovzdali mýtnej polícii v Blue boxe na Ivánskej ceste v spoločnosti Peugeot Bratislava.

Peugeoty 308 SW Peugeoty 308 SW

Nákup týchto automobilov sa zrealizoval v súlade so schváleným plánom zriadenia služby mýtnej polície v štruktúrach už existujúcej Železničnej polície. Všetky automobily budú postupne vybavené nielen zvláštnym reflexným označením, ale aj technikou, ktorá bude slúžiť na kontrolu motorových vozidiel na spoplatnenej cestnej infraštruktúre.

Slávnostného odovzdávania automobilov sa zúčastnil aj generálny riaditeľ Železničnej polície generál Tibor Gaplovský, riaditeľ služby mýtnej polície mjr. Erik Dóczi a ďalší funkcionári. Za firmu Peugeot Slovakia SCV odovzdal automobily riaditeľ predaja spoločnosti Matúš Paľa.

Peugeoty 308 SW začnú plniť stanovené úlohy mýtnej polície od 1. januára 2009.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.