Peugeoty pre mýtnu políciu

Sobota, 01 november 2008

Štrnásť strieborných Peugeotov 308 SW s ekologickými motormi HDi odovzdali mýtnej polícii v Blue boxe na Ivánskej ceste v spoločnosti Peugeot Bratislava.

Peugeoty 308 SW Peugeoty 308 SW

Nákup týchto automobilov sa zrealizoval v súlade so schváleným plánom zriadenia služby mýtnej polície v štruktúrach už existujúcej Železničnej polície. Všetky automobily budú postupne vybavené nielen zvláštnym reflexným označením, ale aj technikou, ktorá bude slúžiť na kontrolu motorových vozidiel na spoplatnenej cestnej infraštruktúre.

Slávnostného odovzdávania automobilov sa zúčastnil aj generálny riaditeľ Železničnej polície generál Tibor Gaplovský, riaditeľ služby mýtnej polície mjr. Erik Dóczi a ďalší funkcionári. Za firmu Peugeot Slovakia SCV odovzdal automobily riaditeľ predaja spoločnosti Matúš Paľa.

Peugeoty 308 SW začnú plniť stanovené úlohy mýtnej polície od 1. januára 2009.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.