Pneumatiky Continental naj 454-krát

Utorok, 01 december 2015

Spoločnosť Continental získala v testoch pneumatík od roku 2007 454- krát najvyššie možné odporúčanie. Pneumatika Continental ContiWinterContact TS 850 zvíťazila najmä vďaka vyváženým vlastnostiam vo viacerých testoch európskych spotrebiteľských organizácií či odborných automobilových časopisov.

ContiWinterContact TS 850
Trikrát po sebe bola zimná pneumatika ContiWinterContact TS 850 ocenená ako najlepšia

Mnohí motoristi sa pri voľbe zimných pneumatík rozhodujú najmä podľa ceny a vlastností pneumatík alebo skúseností s nimi. Užitočnú pomoc pri výbere zimných pneumatík však poskytujú predovšetkým výsledky komplexných testov, ktoré realizujú národné autokluby, automobilové časopisy či spotrebiteľské organizácie. Pomáhajú vodičom nielen si vybrať pneumatiky podľa výkonnosti a ceny, ale umožnia aj pochopiť príčiny vzniku extrémnych situácií a vyvarovať sa im.

Zimné modely pneumatík značky Continental obhájili pozíciu lídrov v nasledovných rozmeroch: 16" zvíťazili v testoch autoklubov ADAC (Nemecko), ÖAMTC (Rakúsko) a TCS (Švajčiarsko). Rozmer 17palcových pneumatík boli prvé miesto v testoch magazínu ACE Lenkrad, kde ich najvyššie ocenili autokluby ACE (Nemecko), a ARBÖ (Rakúsko) v spolupráci so združením znalcov GTÜ (Nemecko). Rozmer s veľkosťou 15" obhájili prvenstvo v odborných magazínoch Autozeitung a Auto Bild.

Najvyššie ohodnotenie za riadenie na snehu, ale aj za jazdu na mokrej i suchej vozovke získala pneumatika ContiWinterContact TS 850 a zavŕšila tak víťazný hetrik z posledných troch rokov.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.