Pneumatiky Continental naj 454-krát

Utorok, 01 december 2015

Spoločnosť Continental získala v testoch pneumatík od roku 2007 454- krát najvyššie možné odporúčanie. Pneumatika Continental ContiWinterContact TS 850 zvíťazila najmä vďaka vyváženým vlastnostiam vo viacerých testoch európskych spotrebiteľských organizácií či odborných automobilových časopisov.

ContiWinterContact TS 850
Trikrát po sebe bola zimná pneumatika ContiWinterContact TS 850 ocenená ako najlepšia

Mnohí motoristi sa pri voľbe zimných pneumatík rozhodujú najmä podľa ceny a vlastností pneumatík alebo skúseností s nimi. Užitočnú pomoc pri výbere zimných pneumatík však poskytujú predovšetkým výsledky komplexných testov, ktoré realizujú národné autokluby, automobilové časopisy či spotrebiteľské organizácie. Pomáhajú vodičom nielen si vybrať pneumatiky podľa výkonnosti a ceny, ale umožnia aj pochopiť príčiny vzniku extrémnych situácií a vyvarovať sa im.

Zimné modely pneumatík značky Continental obhájili pozíciu lídrov v nasledovných rozmeroch: 16" zvíťazili v testoch autoklubov ADAC (Nemecko), ÖAMTC (Rakúsko) a TCS (Švajčiarsko). Rozmer 17palcových pneumatík boli prvé miesto v testoch magazínu ACE Lenkrad, kde ich najvyššie ocenili autokluby ACE (Nemecko), a ARBÖ (Rakúsko) v spolupráci so združením znalcov GTÜ (Nemecko). Rozmer s veľkosťou 15" obhájili prvenstvo v odborných magazínoch Autozeitung a Auto Bild.

Najvyššie ohodnotenie za riadenie na snehu, ale aj za jazdu na mokrej i suchej vozovke získala pneumatika ContiWinterContact TS 850 a zavŕšila tak víťazný hetrik z posledných troch rokov.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.