Pneumatiky Continental naj 454-krát

Utorok, 01 december 2015

Spoločnosť Continental získala v testoch pneumatík od roku 2007 454- krát najvyššie možné odporúčanie. Pneumatika Continental ContiWinterContact TS 850 zvíťazila najmä vďaka vyváženým vlastnostiam vo viacerých testoch európskych spotrebiteľských organizácií či odborných automobilových časopisov.

ContiWinterContact TS 850
Trikrát po sebe bola zimná pneumatika ContiWinterContact TS 850 ocenená ako najlepšia

Mnohí motoristi sa pri voľbe zimných pneumatík rozhodujú najmä podľa ceny a vlastností pneumatík alebo skúseností s nimi. Užitočnú pomoc pri výbere zimných pneumatík však poskytujú predovšetkým výsledky komplexných testov, ktoré realizujú národné autokluby, automobilové časopisy či spotrebiteľské organizácie. Pomáhajú vodičom nielen si vybrať pneumatiky podľa výkonnosti a ceny, ale umožnia aj pochopiť príčiny vzniku extrémnych situácií a vyvarovať sa im.

Zimné modely pneumatík značky Continental obhájili pozíciu lídrov v nasledovných rozmeroch: 16" zvíťazili v testoch autoklubov ADAC (Nemecko), ÖAMTC (Rakúsko) a TCS (Švajčiarsko). Rozmer 17palcových pneumatík boli prvé miesto v testoch magazínu ACE Lenkrad, kde ich najvyššie ocenili autokluby ACE (Nemecko), a ARBÖ (Rakúsko) v spolupráci so združením znalcov GTÜ (Nemecko). Rozmer s veľkosťou 15" obhájili prvenstvo v odborných magazínoch Autozeitung a Auto Bild.

Najvyššie ohodnotenie za riadenie na snehu, ale aj za jazdu na mokrej i suchej vozovke získala pneumatika ContiWinterContact TS 850 a zavŕšila tak víťazný hetrik z posledných troch rokov.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.