Pneumatiky Continental pre ťažké traktory

Piatok, 17 marec 2023

Spoločnosť Continental už dlhšie rozširuje výrobu aj v oblasti poľnohospodárskych pneumatík podľa svojej stratégie Vision 2030.

continental

V rámci tejto stratégie a programu uviedla na trh doteraz svoju najväčšiu traktorovú pneumatiku VF Tractor Master rozmeru VF900/60 R 42. Pneumatika má priemer 2,147 metra, váži 450 kilogramov a jej index nosnosti je 189 D (10 300 kg).

Continental vyvinul túto agropneumatiku špeciálne pre to, aby mohla uniesť hmotnosť ťažkých poľnohospodárskych strojov s výkonom vyšším ako 300 konských síl.

Benjamin Hübner, produktový manažér Continental: "Tento vývoj vyžaduje špičkový výkon nielen od strojov, ale aj od používaných pneumatík. Preto vyvíjame a testujeme naše poľnohospodárske pneumatiky v úzkej spolupráci s výrobcami poľnohospodárskych strojov a našimi zákazníkmi."

Primárnym cieľom trendu, ktorý smeruje k veľkým strojom, je umožniť poľnohospodárom pracovať efektívnejšie a hospodárnejšie. Continental v rámci tohto trendu uviedol v roku 2022 na trh päť nových rozmerov pneumatík VF Tractor Master s rozmermi 650/60 R 34; 650/65 R 42; 710/75 R 42; 650/65 R 34 a 710/60 R 34.

Pneumatiky VF Tractor Master spájajú v sebe účinnosť a ochranu pôdy. Technológia VF umožňuje plynulý prechod z poľa na cestu bez potreby upravovať nastavenie tlaku v pneumatikách. Širšia plocha dezénu zároveň minimalizuje vplyv ťažkých strojov na pôdu pri práci na poli.

(janGold)
Foto: Continental
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.