Pneumatiky Continental pre ťažké traktory

Piatok, 17 marec 2023

Spoločnosť Continental už dlhšie rozširuje výrobu aj v oblasti poľnohospodárskych pneumatík podľa svojej stratégie Vision 2030.

continental

V rámci tejto stratégie a programu uviedla na trh doteraz svoju najväčšiu traktorovú pneumatiku VF Tractor Master rozmeru VF900/60 R 42. Pneumatika má priemer 2,147 metra, váži 450 kilogramov a jej index nosnosti je 189 D (10 300 kg).

Continental vyvinul túto agropneumatiku špeciálne pre to, aby mohla uniesť hmotnosť ťažkých poľnohospodárskych strojov s výkonom vyšším ako 300 konských síl.

Benjamin Hübner, produktový manažér Continental: "Tento vývoj vyžaduje špičkový výkon nielen od strojov, ale aj od používaných pneumatík. Preto vyvíjame a testujeme naše poľnohospodárske pneumatiky v úzkej spolupráci s výrobcami poľnohospodárskych strojov a našimi zákazníkmi."

Primárnym cieľom trendu, ktorý smeruje k veľkým strojom, je umožniť poľnohospodárom pracovať efektívnejšie a hospodárnejšie. Continental v rámci tohto trendu uviedol v roku 2022 na trh päť nových rozmerov pneumatík VF Tractor Master s rozmermi 650/60 R 34; 650/65 R 42; 710/75 R 42; 650/65 R 34 a 710/60 R 34.

Pneumatiky VF Tractor Master spájajú v sebe účinnosť a ochranu pôdy. Technológia VF umožňuje plynulý prechod z poľa na cestu bez potreby upravovať nastavenie tlaku v pneumatikách. Širšia plocha dezénu zároveň minimalizuje vplyv ťažkých strojov na pôdu pri práci na poli.

(janGold)
Foto: Continental
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.