Ponuka ojazdených vozidiel klesá

Piatok, 25 december 2020

Ponuka ojazdených vozidiel v strednej Európe sa v mesiaci november oproti októbru prepadla až o 72 162 áut. Výrazný pokles spôsobila hlavne zhoršujúca sa epidemiologická situácia.

Aston-Martin

Koronavírus priniesol reštriktívne opatrenia tak u nás, ako aj v ostatných krajinách Európy. Do celkovej situácie na trhu sa premietol aj úbytok dovezených ojazdených vozidiel zo západnej Európy, ktorý klesá prakticky celý rok. Na Slovensku však mierne narástol počet inzerovaných vozidiel s alternatívnym pohonom.

Stredná hodnota ceny jazdených vozidiel bola v novembri 6300 eur. Hodnota stavu najazdených kilometrov medzimesačne vzrástla zo 162 na 166 tisíc kilometrov a stredná hodnota veku vozidiel sa zvýšila z 9,1 na 9,7 roku. Narástol aj počet ponúkaných vozidiel s alternatívnym pohonom, ktorý sa zvýšil z 319 na 423.

Pätica najviac ponúkaných modelov ostáva stabilná. Najviac je v ponuke modelov Škoda Octavia (3655), Škoda Fabia (1825), VW Passat (1806), VW Golf (1714) a Škoda Superb (1339). Prvých desať dopĺňajú BMW 3 (1089), Ford Focus (960), BMW 5 (850), VW Touran (793) a Ford Mondeo (655).

(jGold)
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.