Porazila elitu a má Opel Vivaro

Pondelok, 14 december 2015

Všetko prebehlo veľmi rýchlo. Na svahu v nórskom Aare dvadsaťročná Slovenka Petra Vlhová nechala už v prvom kole za sebou kompletnú svetovú slalomársku elitu okrem absentujúcej zranenej Američanky Shiffrinovej, v druhom potvrdila svoju rýchlosť i istotu a vyhrala slalom svetového pohára. Nezaváhal ani Opel a víťaznej lyžiarke ponúkol model Vivaro, aby sa k lyžiarskym svahom dostávala ľahšie.

1 Petra Vlhová
Petra Vlhová vo chvíli, keď preletela cieľom druhého kola zjazdu v nórskom Aare

Opel to vraj mal k spolupráci s výraznými športovými osobnostiam vždy blízko. Vzhliadal k hviezdam a nadväzoval s nimi spoluprácu. Teraz si vzal na mušku svetový lyžiarsky talent zo Slovenska. Vo víťaznom rytme preletela cieľom druhého kola a Opel oznámil správu, že Petra Vlhová bude pre Opel jeho novou ambasádorkou.

"Moje prvé pódium vo svetovom pohári a hneď víťazstvo" – povedala mladá Liptáčka. Pre Petru má víťazstvo v nórskom Aare aj novú príchuť, pretože značka Opel oznamuje spoluprácu s úspešnou slovenskou zjazdárkou Petrou Vlhovou. Sme nadšení z víkendového víťazstva Petry Vlhovej a držíme jej palce do ďalších bojov! – hlási Opel.

"Je to skvelá správa. Petra senzačne vyhrala slalom Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní a stabilne obsadzuje popredné priečky tejto prestížnej súťaže najlepších lyžiarov sveta. Značka Opel mala vždy k športu veľmi blízko a štýl jazdy Petry Vlhovej presne vystihuje aj dravosť a agilitu našich vozidiel" povedal Pavel Šilha, riaditeľ slovenského zastúpenia značky Opel.

2 Opel Vivaro
S novým Vivarom si Petra Vlhová bude určite rozumieť. Tak, ako s lyžiarskymi svahmi.

Na základe dohody o spolupráci dostáva Petra Vlhová a jej tím Opel Vivaro upravený špeciálne podľa jej požiadaviek."Skutočnosť, že práve Vivaro vyhovuje veľmi osobitým požiadavkám vrcholového športovca akým je Petra Vlhová, dokazuje jeho vysokú variabilitu a prispôsobivosť pre akékoľvek potreby kladené na úžitkové auto" vraví sa v prehlásení zástupcu značky Opel.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.