Porazila elitu a má Opel Vivaro

Pondelok, 14 december 2015

Všetko prebehlo veľmi rýchlo. Na svahu v nórskom Aare dvadsaťročná Slovenka Petra Vlhová nechala už v prvom kole za sebou kompletnú svetovú slalomársku elitu okrem absentujúcej zranenej Američanky Shiffrinovej, v druhom potvrdila svoju rýchlosť i istotu a vyhrala slalom svetového pohára. Nezaváhal ani Opel a víťaznej lyžiarke ponúkol model Vivaro, aby sa k lyžiarskym svahom dostávala ľahšie.

1 Petra Vlhová
Petra Vlhová vo chvíli, keď preletela cieľom druhého kola zjazdu v nórskom Aare

Opel to vraj mal k spolupráci s výraznými športovými osobnostiam vždy blízko. Vzhliadal k hviezdam a nadväzoval s nimi spoluprácu. Teraz si vzal na mušku svetový lyžiarsky talent zo Slovenska. Vo víťaznom rytme preletela cieľom druhého kola a Opel oznámil správu, že Petra Vlhová bude pre Opel jeho novou ambasádorkou.

"Moje prvé pódium vo svetovom pohári a hneď víťazstvo" – povedala mladá Liptáčka. Pre Petru má víťazstvo v nórskom Aare aj novú príchuť, pretože značka Opel oznamuje spoluprácu s úspešnou slovenskou zjazdárkou Petrou Vlhovou. Sme nadšení z víkendového víťazstva Petry Vlhovej a držíme jej palce do ďalších bojov! – hlási Opel.

"Je to skvelá správa. Petra senzačne vyhrala slalom Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní a stabilne obsadzuje popredné priečky tejto prestížnej súťaže najlepších lyžiarov sveta. Značka Opel mala vždy k športu veľmi blízko a štýl jazdy Petry Vlhovej presne vystihuje aj dravosť a agilitu našich vozidiel" povedal Pavel Šilha, riaditeľ slovenského zastúpenia značky Opel.

2 Opel Vivaro
S novým Vivarom si Petra Vlhová bude určite rozumieť. Tak, ako s lyžiarskymi svahmi.

Na základe dohody o spolupráci dostáva Petra Vlhová a jej tím Opel Vivaro upravený špeciálne podľa jej požiadaviek."Skutočnosť, že práve Vivaro vyhovuje veľmi osobitým požiadavkám vrcholového športovca akým je Petra Vlhová, dokazuje jeho vysokú variabilitu a prispôsobivosť pre akékoľvek potreby kladené na úžitkové auto" vraví sa v prehlásení zástupcu značky Opel.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.