Poznáme ceny novej Mazdy6

Štvrtok, 10 január 2008

Predaj Mazdy6, nového modelu japonskej automobilky, sa začne na Slovensku od 1. marca 2008, ale jeho ceny sú už známe.

Mazda 6 Mazda 6

Už v základnej verzii tohto automobilu, ktorý sa bude predávať hneď od začiatku vo všetkých vyhotoveniach karosérie a so štyrmi motormi vrátane dvojlitrovej benzínovej verzie s automatickou prevodovkou, nájdete všetky prvky bezpečnostnej výbavy. Chýbať nebude ABS, EBD a EBA a už aj v základných verziách systémy DSC a TCS alebo šesť airbagov. Bude tu aj automatická aktivácia svetlometov, rádio s CD prehrávačom, manuálna klimatizácia, výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant, praktický systém sklápania zadných sedadiel "Karakuri" – vo verziách hatchback a wagon, pričom dieselové motory sú štandardne vybavené filtrom pevných častíc DPF. V základnej verzii CE s motorom 1,8l a päťstupňovou manuálnou prevodovkou je nová Mazda6 v ponuke od 789 900 korún.

Mazda 6 Mazda 6

Najvyššie vybavená Mazda6 vo verzii sedan s motorom 2,5i alebo 2,0 MZR-CD vo výbave GT ponúka všetko, čo môže zákazník od auta tohto segmentu požadovať. Nechýbajú bi-xenonové adaptívne svetlomety s ostrekovačmi a automaticky nastaviteľným sklonom, 18palcové disky kolies z ľahkých zliatin, tempomat, systém monitorovania tlaku v pneumatikách, palubný počítač vrátane speed alarmu, akustický systém Bose®, Bluetooth hands-free sada alebo navigačný systém DVD s dotykovým displejom. Lákadlom bude určite novinka CF-Net, tzn. ovládanie audiosystému, navigácie, klimatizácie, Bluetooth a palubného počítača priamo na volante. Tieto technické vymoženosti sú vo výbave už od stredných stupňov – napríklad CF-Net už od druhej špecifikácie výbavy TE. V najvyššej špecifikácii a s maximálnou výbavou (GT) je potom Mazda6 v ponuke za 999 900 resp. 1 014 900 resp. 1 029 900 korún vo verziách sedan, hatchback a kombi.

Mazda 6 Mazda 6
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.