Poznáme ceny novej Mazdy6

Štvrtok, 10 január 2008

Predaj Mazdy6, nového modelu japonskej automobilky, sa začne na Slovensku od 1. marca 2008, ale jeho ceny sú už známe.

Mazda 6 Mazda 6

Už v základnej verzii tohto automobilu, ktorý sa bude predávať hneď od začiatku vo všetkých vyhotoveniach karosérie a so štyrmi motormi vrátane dvojlitrovej benzínovej verzie s automatickou prevodovkou, nájdete všetky prvky bezpečnostnej výbavy. Chýbať nebude ABS, EBD a EBA a už aj v základných verziách systémy DSC a TCS alebo šesť airbagov. Bude tu aj automatická aktivácia svetlometov, rádio s CD prehrávačom, manuálna klimatizácia, výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant, praktický systém sklápania zadných sedadiel "Karakuri" – vo verziách hatchback a wagon, pričom dieselové motory sú štandardne vybavené filtrom pevných častíc DPF. V základnej verzii CE s motorom 1,8l a päťstupňovou manuálnou prevodovkou je nová Mazda6 v ponuke od 789 900 korún.

Mazda 6 Mazda 6

Najvyššie vybavená Mazda6 vo verzii sedan s motorom 2,5i alebo 2,0 MZR-CD vo výbave GT ponúka všetko, čo môže zákazník od auta tohto segmentu požadovať. Nechýbajú bi-xenonové adaptívne svetlomety s ostrekovačmi a automaticky nastaviteľným sklonom, 18palcové disky kolies z ľahkých zliatin, tempomat, systém monitorovania tlaku v pneumatikách, palubný počítač vrátane speed alarmu, akustický systém Bose®, Bluetooth hands-free sada alebo navigačný systém DVD s dotykovým displejom. Lákadlom bude určite novinka CF-Net, tzn. ovládanie audiosystému, navigácie, klimatizácie, Bluetooth a palubného počítača priamo na volante. Tieto technické vymoženosti sú vo výbave už od stredných stupňov – napríklad CF-Net už od druhej špecifikácie výbavy TE. V najvyššej špecifikácii a s maximálnou výbavou (GT) je potom Mazda6 v ponuke za 999 900 resp. 1 014 900 resp. 1 029 900 korún vo verziách sedan, hatchback a kombi.

Mazda 6 Mazda 6
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.