Poznáme ceny novej Mazdy6

Štvrtok, 10 január 2008

Predaj Mazdy6, nového modelu japonskej automobilky, sa začne na Slovensku od 1. marca 2008, ale jeho ceny sú už známe.

Mazda 6 Mazda 6

Už v základnej verzii tohto automobilu, ktorý sa bude predávať hneď od začiatku vo všetkých vyhotoveniach karosérie a so štyrmi motormi vrátane dvojlitrovej benzínovej verzie s automatickou prevodovkou, nájdete všetky prvky bezpečnostnej výbavy. Chýbať nebude ABS, EBD a EBA a už aj v základných verziách systémy DSC a TCS alebo šesť airbagov. Bude tu aj automatická aktivácia svetlometov, rádio s CD prehrávačom, manuálna klimatizácia, výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant, praktický systém sklápania zadných sedadiel "Karakuri" – vo verziách hatchback a wagon, pričom dieselové motory sú štandardne vybavené filtrom pevných častíc DPF. V základnej verzii CE s motorom 1,8l a päťstupňovou manuálnou prevodovkou je nová Mazda6 v ponuke od 789 900 korún.

Mazda 6 Mazda 6

Najvyššie vybavená Mazda6 vo verzii sedan s motorom 2,5i alebo 2,0 MZR-CD vo výbave GT ponúka všetko, čo môže zákazník od auta tohto segmentu požadovať. Nechýbajú bi-xenonové adaptívne svetlomety s ostrekovačmi a automaticky nastaviteľným sklonom, 18palcové disky kolies z ľahkých zliatin, tempomat, systém monitorovania tlaku v pneumatikách, palubný počítač vrátane speed alarmu, akustický systém Bose®, Bluetooth hands-free sada alebo navigačný systém DVD s dotykovým displejom. Lákadlom bude určite novinka CF-Net, tzn. ovládanie audiosystému, navigácie, klimatizácie, Bluetooth a palubného počítača priamo na volante. Tieto technické vymoženosti sú vo výbave už od stredných stupňov – napríklad CF-Net už od druhej špecifikácie výbavy TE. V najvyššej špecifikácii a s maximálnou výbavou (GT) je potom Mazda6 v ponuke za 999 900 resp. 1 014 900 resp. 1 029 900 korún vo verziách sedan, hatchback a kombi.

Mazda 6 Mazda 6
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.