Pozvánka na Slovakia Ring

Štvrtok, 06 jún 2013

Nadchádzajúci víkend na Slovakia Ringu bude v znamení silných motorov a talianskeho motoristického temperamentu. Ponúkne pre fanúšikov rýchlych kolies dokonalú ochutnávku nie každodenného motoristického športu – uskutoční sa tu tretie kolo seriálu SuperStars World s bývalými automobilovými hviezdami aj z formuly 1.

M. Konôpka - A. Studenič
Na víkendových pretekoch na Slovakia Ringu sa predstavia aj M. Konôpka a A. Studenič

SuperStars sú preteky, v ktorých dominujú slávne mená nie dávnych ročníkov seriálu F1. Ide o dve série kapotovaných vozidiel GT a cestovných Touring Cars. Pod SuperStars World sa skrýva SuperStars International Series a GTSPRINT International Series. V tom prvom jazdia predovšetkým Taliani a bývalé hviezdy F1, ako Vitantonio Liuzzi, Gianni Morbidelli alebo Christian Klien – spolu štartuje 51 jazdcov. V druhom seriáli GTSPRINT sa objavia aj slovenskí jazdci, napríklad Miroslav Konôpka a Andrej Studenič.

Vidieť pretekárov zvučných mien, či už v sedle pretekárskeho špeciálu, alebo len tak v padoku, môže byť pre slovenského fanúšika automobilového športu zážitkom. Môžu sa s nimi stretnúť aj osobne alebo sa s nimi odfotografovať napríklad počas autogramiády. Navyše pre tých, čo si kúpia vstupenky do padoku, môžu sledovať jazdcov aj pri príprave na preteky.

O rýchlu a jednoduchú dopravu na Slovakia Ring sa postarajú vlaky RegioJet. Napríklad z bratislavskej hlavnej stanice budú vypravovať vlaky každú hodinu a z opačnej strany, od Komárna, každú druhú. S lístkom RegioJet získajú diváci automaticky 10 % zľavu na lístok na preteky. V nedeľu bude zo stanice Orechová Potôň pripravená bezplatná kyvadlová doprava smerujúca priamo do areálu Slovakia Ring.

Preteky sa začínajú v sobotu o 9,30 hodine a končia po 17,45 hodine. V nedeľu je štart prvých pretekov o 9,15 hodine a športová časť víkendu sa skončí o 17,10 hodine.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.