Pozvánka na Slovakia Ring

Štvrtok, 06 jún 2013

Nadchádzajúci víkend na Slovakia Ringu bude v znamení silných motorov a talianskeho motoristického temperamentu. Ponúkne pre fanúšikov rýchlych kolies dokonalú ochutnávku nie každodenného motoristického športu – uskutoční sa tu tretie kolo seriálu SuperStars World s bývalými automobilovými hviezdami aj z formuly 1.

M. Konôpka - A. Studenič
Na víkendových pretekoch na Slovakia Ringu sa predstavia aj M. Konôpka a A. Studenič

SuperStars sú preteky, v ktorých dominujú slávne mená nie dávnych ročníkov seriálu F1. Ide o dve série kapotovaných vozidiel GT a cestovných Touring Cars. Pod SuperStars World sa skrýva SuperStars International Series a GTSPRINT International Series. V tom prvom jazdia predovšetkým Taliani a bývalé hviezdy F1, ako Vitantonio Liuzzi, Gianni Morbidelli alebo Christian Klien – spolu štartuje 51 jazdcov. V druhom seriáli GTSPRINT sa objavia aj slovenskí jazdci, napríklad Miroslav Konôpka a Andrej Studenič.

Vidieť pretekárov zvučných mien, či už v sedle pretekárskeho špeciálu, alebo len tak v padoku, môže byť pre slovenského fanúšika automobilového športu zážitkom. Môžu sa s nimi stretnúť aj osobne alebo sa s nimi odfotografovať napríklad počas autogramiády. Navyše pre tých, čo si kúpia vstupenky do padoku, môžu sledovať jazdcov aj pri príprave na preteky.

O rýchlu a jednoduchú dopravu na Slovakia Ring sa postarajú vlaky RegioJet. Napríklad z bratislavskej hlavnej stanice budú vypravovať vlaky každú hodinu a z opačnej strany, od Komárna, každú druhú. S lístkom RegioJet získajú diváci automaticky 10 % zľavu na lístok na preteky. V nedeľu bude zo stanice Orechová Potôň pripravená bezplatná kyvadlová doprava smerujúca priamo do areálu Slovakia Ring.

Preteky sa začínajú v sobotu o 9,30 hodine a končia po 17,45 hodine. V nedeľu je štart prvých pretekov o 9,15 hodine a športová časť víkendu sa skončí o 17,10 hodine.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.