Pozvánka na Slovakia Ring

Štvrtok, 06 jún 2013

Nadchádzajúci víkend na Slovakia Ringu bude v znamení silných motorov a talianskeho motoristického temperamentu. Ponúkne pre fanúšikov rýchlych kolies dokonalú ochutnávku nie každodenného motoristického športu – uskutoční sa tu tretie kolo seriálu SuperStars World s bývalými automobilovými hviezdami aj z formuly 1.

M. Konôpka - A. Studenič
Na víkendových pretekoch na Slovakia Ringu sa predstavia aj M. Konôpka a A. Studenič

SuperStars sú preteky, v ktorých dominujú slávne mená nie dávnych ročníkov seriálu F1. Ide o dve série kapotovaných vozidiel GT a cestovných Touring Cars. Pod SuperStars World sa skrýva SuperStars International Series a GTSPRINT International Series. V tom prvom jazdia predovšetkým Taliani a bývalé hviezdy F1, ako Vitantonio Liuzzi, Gianni Morbidelli alebo Christian Klien – spolu štartuje 51 jazdcov. V druhom seriáli GTSPRINT sa objavia aj slovenskí jazdci, napríklad Miroslav Konôpka a Andrej Studenič.

Vidieť pretekárov zvučných mien, či už v sedle pretekárskeho špeciálu, alebo len tak v padoku, môže byť pre slovenského fanúšika automobilového športu zážitkom. Môžu sa s nimi stretnúť aj osobne alebo sa s nimi odfotografovať napríklad počas autogramiády. Navyše pre tých, čo si kúpia vstupenky do padoku, môžu sledovať jazdcov aj pri príprave na preteky.

O rýchlu a jednoduchú dopravu na Slovakia Ring sa postarajú vlaky RegioJet. Napríklad z bratislavskej hlavnej stanice budú vypravovať vlaky každú hodinu a z opačnej strany, od Komárna, každú druhú. S lístkom RegioJet získajú diváci automaticky 10 % zľavu na lístok na preteky. V nedeľu bude zo stanice Orechová Potôň pripravená bezplatná kyvadlová doprava smerujúca priamo do areálu Slovakia Ring.

Preteky sa začínajú v sobotu o 9,30 hodine a končia po 17,45 hodine. V nedeľu je štart prvých pretekov o 9,15 hodine a športová časť víkendu sa skončí o 17,10 hodine.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."