Pozvánka na Slovakia Ring

Štvrtok, 06 jún 2013

Nadchádzajúci víkend na Slovakia Ringu bude v znamení silných motorov a talianskeho motoristického temperamentu. Ponúkne pre fanúšikov rýchlych kolies dokonalú ochutnávku nie každodenného motoristického športu – uskutoční sa tu tretie kolo seriálu SuperStars World s bývalými automobilovými hviezdami aj z formuly 1.

M. Konôpka - A. Studenič
Na víkendových pretekoch na Slovakia Ringu sa predstavia aj M. Konôpka a A. Studenič

SuperStars sú preteky, v ktorých dominujú slávne mená nie dávnych ročníkov seriálu F1. Ide o dve série kapotovaných vozidiel GT a cestovných Touring Cars. Pod SuperStars World sa skrýva SuperStars International Series a GTSPRINT International Series. V tom prvom jazdia predovšetkým Taliani a bývalé hviezdy F1, ako Vitantonio Liuzzi, Gianni Morbidelli alebo Christian Klien – spolu štartuje 51 jazdcov. V druhom seriáli GTSPRINT sa objavia aj slovenskí jazdci, napríklad Miroslav Konôpka a Andrej Studenič.

Vidieť pretekárov zvučných mien, či už v sedle pretekárskeho špeciálu, alebo len tak v padoku, môže byť pre slovenského fanúšika automobilového športu zážitkom. Môžu sa s nimi stretnúť aj osobne alebo sa s nimi odfotografovať napríklad počas autogramiády. Navyše pre tých, čo si kúpia vstupenky do padoku, môžu sledovať jazdcov aj pri príprave na preteky.

O rýchlu a jednoduchú dopravu na Slovakia Ring sa postarajú vlaky RegioJet. Napríklad z bratislavskej hlavnej stanice budú vypravovať vlaky každú hodinu a z opačnej strany, od Komárna, každú druhú. S lístkom RegioJet získajú diváci automaticky 10 % zľavu na lístok na preteky. V nedeľu bude zo stanice Orechová Potôň pripravená bezplatná kyvadlová doprava smerujúca priamo do areálu Slovakia Ring.

Preteky sa začínajú v sobotu o 9,30 hodine a končia po 17,45 hodine. V nedeľu je štart prvých pretekov o 9,15 hodine a športová časť víkendu sa skončí o 17,10 hodine.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.