Pozvánka na víkend: Motosalón Bory - Nechajte sa zviesť

Piatok, 22 september 2017

Pútavú víkendovú akciu s názvom Motosalón Bory, už od piatka 22. do nedele 24. septembra, pripravilo nákupné a zábavné centrum Bory Mall v Bratislave Lamači. Akcia je určená pre každého kto má rád autá, motocykle a motory, ale tiež pre rodiny s deťmi, ktoré sa chcú zabaviť.

Bory Mall Motosalón

Návštevníci uvidia nablýskané a rýchle autá druhého ročníka Motosalónu Bory. Skôr,ako na vlastné oči uvidia krásu na kolesách, ucítia vôňu kože a užijú si zvuky motorov, uvidia horúce novinky motorizmu.

Nákupno-zábavné centrum Bory Mall zjednotí všetky varianty dopravy pod jednu strechu a dopraje vám tak možnosť neobyčajného motoristického zážitku. Od piatku do nedele 22. – 24.9. sa uličky nákupného centra premenia na exkluzívnu výstavu trendových modelov áut, motoriek, člnov či helikoptér.

Druhý ročník Motosalónu Bory sa zameriava na elektromobily a hybridy. Vyskúšať si budete môcť model Tesla S90, luxusnú limuzínu s jazdnými vlastnosťami športových automobilov vybavenú autopilotom. Pod strechou Bory Mall uvidíte počas týchto troch dní viac ako 120 unikátnych modelov a vyše 50 renomovaných značiek medzi ktorými nebudú chýbať ani Audi, BMW, Cadillac, Chevrolet, Corvette, Jaguar, LandRover, Maserati, Mercedes, Mitsubishi, Ferrari. Svoju slovenskú premiéru si užije tiež horúca novinka Kia – Stonic.

Návštevníci uvidia aj jediný model slovenského športiaku menom Brutal. Pripravené sú testovacie jazdy na autách značiek Mini, BMW, Ford, Hyundai a zážitková jazda na modeli Tesla. Milovníci motoriek sa môžu tešiť na ich obľúbené značkya na motorky.

Sloganom Nechajte sa zviesť sa riadi aj marketingový riaditeľ Bory Mall Marian Hornyák, známy aj ako módny porotca: "Tentokrát odporúčam nechať sa zviesť krásou motorových vozidiel, bude to naozaj mimoriadny zážitok pre celú vašu rodinu."

Pripravených bude množstvo sprievodných aktivít. V zóne profesionálov sa návštevníci môžu porozprávať s odborníkmi na rôzne motoristické témy a poradia vám aj pri výbere vysnívaného auta, ktoré bude reflektovať váš životný štýl a každodenné potreby.

Tých najmenších poteší atrakcia Bory vodičák. Deti od 12 rokov si budú môcť zajazdiť na cvičnej dráhe pod dohľadom inštruktorov autoškôl a za úspešné absolvovanie získajú "detský vodičák" ako spomienku na skvelý zážitok.

Absolvovali ste niekedy školu šmyku? Teraz je ten správny čas, veď prichádza zima a bezpečnosť na cestách je prvoradá. Mobilná Škola šmyku pod vedením dopravného analytika Jána Bazovského bude prichystaná pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť profesionálne "šmýkať".

A to stále nie je všetko. Ak chcete vidieť na vlastné oči autá, ktoré boli použité v známych filmových trhákoch, potom výstava filmových vozidiel bude pripravená pre fanúšikov filmov.

Technologické inovácie, trendy, rady od skúsených motoristov, zábavné atrakcie pre celú rodinu a jedinečný zážitok z jazdy a celej výstavy. To všetko a ešte omnoho viac môžete zažiť počas motoristického víkendu v Bory Mall.

(red)
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.