Predaj jazdených vozidiel zlomil rekord

Pondelok, 31 október 2022

Najväčšia sieť predajcov jazdených áut na Slovensku i Českej republike, spoločnosť Aures, ktorá sústreďuje predajcov AAA Auto, Mototechna, Auto Diskont a Driverama, bilancovala svoju činnosť za prvých deväť mesiacov tohto roku.

aaa-auto

Predajcovia sústredení v holdingu Aures predali za prvé tri kvartály tohto roku spolu 69 100 áut. Oproti rovnakému obdobiu roku 2021 je to nárast o takmer sedem percent.

Najviac jazdených áut, motoristami nazývaných jazdeniek, až 38 100, sa predalo v Českej republike, na Slovensku 14 400, zvyšok v Poľsku a Nemecku. Novinkou v predaji je nový systém na riadenie obchodných procesov, ktorý zrýchľuje služby pre zákazníkov.

Najväčší záujem o jazdené autá v ČR je o škodovky v poradí Octavia, Fabia a Superb. Päticu najpredávanejších dopĺňajú VW Passat a VW Golf. Na Slovensku sú na prvých dvoch miestach rovnako Octavia a Fabia, nasledujú WV Passat, VW Golf a piate miesto patrí modelu Kia Ceed.

Karolína Topolová, šéfka holdingu Aures: "Doterajšie výsledky predajov za deväť mesiacov sú zatiaľ najlepšie v našej tridsaťročnej histórii. To napriek aktuálnej inflácia, dozvukom koronavírusu, nedostatok nových vozidiel u predajcov a vojny na Ukrajine. Pomáha nám aj skutočnosť, že ceny jazdených vozidiel už od apríla prakticky nerastú."

(janGold)
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.