Predaj jazdených vozidiel zlomil rekord

Pondelok, 31 október 2022

Najväčšia sieť predajcov jazdených áut na Slovensku i Českej republike, spoločnosť Aures, ktorá sústreďuje predajcov AAA Auto, Mototechna, Auto Diskont a Driverama, bilancovala svoju činnosť za prvých deväť mesiacov tohto roku.

aaa-auto

Predajcovia sústredení v holdingu Aures predali za prvé tri kvartály tohto roku spolu 69 100 áut. Oproti rovnakému obdobiu roku 2021 je to nárast o takmer sedem percent.

Najviac jazdených áut, motoristami nazývaných jazdeniek, až 38 100, sa predalo v Českej republike, na Slovensku 14 400, zvyšok v Poľsku a Nemecku. Novinkou v predaji je nový systém na riadenie obchodných procesov, ktorý zrýchľuje služby pre zákazníkov.

Najväčší záujem o jazdené autá v ČR je o škodovky v poradí Octavia, Fabia a Superb. Päticu najpredávanejších dopĺňajú VW Passat a VW Golf. Na Slovensku sú na prvých dvoch miestach rovnako Octavia a Fabia, nasledujú WV Passat, VW Golf a piate miesto patrí modelu Kia Ceed.

Karolína Topolová, šéfka holdingu Aures: "Doterajšie výsledky predajov za deväť mesiacov sú zatiaľ najlepšie v našej tridsaťročnej histórii. To napriek aktuálnej inflácia, dozvukom koronavírusu, nedostatok nových vozidiel u predajcov a vojny na Ukrajine. Pomáha nám aj skutočnosť, že ceny jazdených vozidiel už od apríla prakticky nerastú."

(janGold)
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring