Predaj jazdených vozidiel zlomil rekord

Pondelok, 31 október 2022

Najväčšia sieť predajcov jazdených áut na Slovensku i Českej republike, spoločnosť Aures, ktorá sústreďuje predajcov AAA Auto, Mototechna, Auto Diskont a Driverama, bilancovala svoju činnosť za prvých deväť mesiacov tohto roku.

aaa-auto

Predajcovia sústredení v holdingu Aures predali za prvé tri kvartály tohto roku spolu 69 100 áut. Oproti rovnakému obdobiu roku 2021 je to nárast o takmer sedem percent.

Najviac jazdených áut, motoristami nazývaných jazdeniek, až 38 100, sa predalo v Českej republike, na Slovensku 14 400, zvyšok v Poľsku a Nemecku. Novinkou v predaji je nový systém na riadenie obchodných procesov, ktorý zrýchľuje služby pre zákazníkov.

Najväčší záujem o jazdené autá v ČR je o škodovky v poradí Octavia, Fabia a Superb. Päticu najpredávanejších dopĺňajú VW Passat a VW Golf. Na Slovensku sú na prvých dvoch miestach rovnako Octavia a Fabia, nasledujú WV Passat, VW Golf a piate miesto patrí modelu Kia Ceed.

Karolína Topolová, šéfka holdingu Aures: "Doterajšie výsledky predajov za deväť mesiacov sú zatiaľ najlepšie v našej tridsaťročnej histórii. To napriek aktuálnej inflácia, dozvukom koronavírusu, nedostatok nových vozidiel u predajcov a vojny na Ukrajine. Pomáha nám aj skutočnosť, že ceny jazdených vozidiel už od apríla prakticky nerastú."

(janGold)
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.