Predaj motocyklov za prvý polrok

Piatok, 19 júl 2013

Od konca marca platí u nás novela zákona o cestnej premávke, ktorá umožňuje osobám s vodičským preukazom skupiny B riadiť aj ľahký motocykel s objemom motora do 125 cm3. Toto oprávnenie platí len pre jazdu na území Slovenska a pre osoby, ktoré vodičský preukaz skupiny B získali minimálne pred dvoma rokmi. Navyše, oprávnenie sa vzťahuje len na motocykle s automatickou prevodovkou. Úprava zákona určite potešila mnohých motoristov. Prejavilo sa toto zvýhodnenie aj na predaji nových motocyklov?

Honda PCX
Dobrou voľbou ako využiť zmenu v novele zákona je možnosť riadiť skúter Honda PCX

Na rozdiel od trhu automobilov zaznamenávame v predaji motocyklov stály medziročný nárast. V júni 2013 bolo zaregistrovaných spolu 727 nových motocyklov. Z toho až 379 čiže viac ako polovica (52,13 %) boli skútre s objemom od 51 do 125 cm³.

V porovnaní s júnom 2012 sa predaj zvýšil o 43,1 %. Pri porovnaní s minulým mesiacom vykazujú registrácie nižšie čísla. Máj 2013 bol v prvom polroku mesiacom s najvyššími počtami nových registrácii. Pri hodnotení celého polročného obdobia je viedieť, že celkový predaj posilnil. Nárast vykazujú všetky kategórie s objemom vyšším ako 51 cm³, jedine kategória do 50 cm³ zaznamenala pokles o viac ako polovicu. Za prvý polrok sa registrovalo 2601 motocyklov, čo predstavuje nárast o 35 % oproti porovnateľnému obdobiu predchádzajúceho roku.

Predaj motocyklov a skútrov podľa objemu motora

reg1

Najpredávanejšie značky v júni 2013

  1. Honda - 35,69 %
  2. Yamaha - 8,02 %
  3. Longija - 5,35 %
  4. Adamoto - 5,35 %
  5. Sym - 4,56 %

Predaj podľa značiek

reg2Autor: red-gold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.