Prieskum Continentalu: Slováci preferujú kvalitu pred cenou

Sobota, 02 november 2013

Pred zimou prichádzajú výrobcovia s ponukou nových zimných pneumatík. Aby sa motorista pri výbere tej správnej pneumatiky na nevyspytateľné zimné podmienky rozhodol najlepšie a vybral si pre svoje auto tú najvhodnejšiu, potrebuje dobrú radu. Kde ju získať?

V zime na zimných
Zárukou bezpečnej jazdy v zimných podmienkach je najmä správna voľba pneumatík

Pred každou zimou podrobujú najmä nezávislé organizácie, ale aj viaceré národné automotokluby ponuku zimných pneumatík náročným testom v reálnych podmienkach. Ich výsledky slúžia potom motoristom pri výbere a kúpe tej pre nich správnej zimnej pneumatiky. Zásadnou otázkou pritom je, či majitelia áut vôbec prezúvajú z letných na zimné, keďže mať v zimnom období obuté zimné pneumatiky nie je na Slovensku povinnosťou.

Rozhodnúť sa, či prezúvať, a keď prezúvať, tak ktorú značku a ktorý dezén si vybrať, sa musí každý sám. Aby rozhodovanie bolo ľahšie, navyše aj podložené odbornými faktami o potrebnosti prezúvania a používania pneumatík určených pre toto ročné obdobie, prišla spoločnosť Continental Barum s nápadom urobiť prieskum medzi slovenskými vodičmi. Pomerne ojedinelý prieskum zamerali na problematiku prezúvania a používania zimných pneumatík.

Prieskum pre Continental urobila agentúra STEM/MARK. A ten odhalil, že až 98 % slovenských motoristov je presvedčených o správnosti prezúvania na zimné pneumatiky. Zvyšok vodičov prispôsobuje užívanie vozidla v zime aktuálnemu počasiu. Až 74,5 % respondentov uviedlo, že doposiaľ radšej nakupovali nové pneumatiky v kamenných predajniach s možnosťou odborného poradenstva. Pri výbere pneumatík považujú za kľúčovú otázku kvalitu pneumatík alebo výsledky testov.

Pre Continental je priaznivé aj to, že tohtoročnou jednotkou vo výsledkoch testov zimných pneumatík je pneumatika Continental ContiWinterContactTM TS 850, ktorej sa dostalo najlepšie odporúčanie aj v teste zimných pneumatík, ktorý vykoval Autoklub Českej republiky. Ale aj v spoločnom teste zimných pneumatík nemeckého autoklubu ADAC, rakúskeho ÖAMTC a švajčiarskeho TCS, kde zvíťazila pneumatika Continental ContiWinterContactTM TS 850 v rozmeroch 185/60 R 15 T a 225/45 R 17 H.

Aby spoločnosť Continental podporila záujem motoristov o víťazné prémiové zimné pneumatiky, odmenení kupujúceho za nákup a montáž týchto pneumatík v niektorom z vybraných partnerských pneuservisov poukazom v hodnote 20 eur. Za takýto poukaz si potom možno vybrať tovar značky Adidas v predajniach alebo internetových obchodoch A3 šport .

Vráťme sa však k výsledkom prieskumu. Slovenskí vodiči sú podľa neho disciplinovaní, pretože pre tretinu respondentov predstavuje zimná prevádzka zvýšené obavy o bezpečnosť jazdy, a tak chcú byť na zimu dobre pripravení. Starostlivo sledujú vek pneumatík. Z nich však len 26,6 % uviedlo, že jednu sadu zimných pneumatík používajú dlhšie ako 5 rokov. Z prieskumu tiež vyplynulo, že mierne podceňujú prezúvanie späť na letné pneumatiky. Možnosť používania zimných pneumatík v letných mesiacoch pripustilo takmer 23 % vodičov a 4,4 % vodičov sa k jazde na zimných pneumatikách v lete priamo priznalo.

Respondentom čiastočne robilo problém rozpoznať podľa dezénu letné a zimné pneumatiky prezentované na fotografiách. Až 74,5 % uprednostňuje pri nákupe nových pneumatík kamenné obchody pred internetovým nákupom práve z dôvodu odborného poradenstva. Motoristi, ktorí využívajú služby pneuservisov, pokladajú okrem odborného poradenstva (63,5 % ) za dôležitú aj komplexnosť služieb, možnosť prezrieť si tovar osobne, či dôveryhodnosť predajcu.

Pri výbere nových pneumatík preferujú Slováci kvalitu pred cenou. Až 96,3 % vodičov kladie dôraz práve na kvalitu tovaru, o necelé 3 % menej opýtaných si vyberá na základe predchádzajúcej skúsenosti, 92 % považuje za kľúčovú cenu a 85 % výsledky odborných testov.

S celkovo vyváženým výkonom Continental ContiWinterContactTM TS 850 predbehli konkurenciu predovšetkým v zatáčaní na mokrom povrchu, pri mokrom handlingu, skúške ABS brzdenia na mokrom povrchu a v brzdnom výkone na snehu s ​​podporou ABS. Tento najnovší model prémiových zimných pneumatík Continental sa vyznačuje lepšími záberovými vlastnosťami ako jeho predchodca, kratšou brzdnou dráhou na mokrej vozovke, vyššou životnosťou a nižším valivým odporom.

Pneumatika ContiWinter ContactTM TS 850 je zimným špecialistom pre kompaktné až väčšie vozidlá strednej triedy. K dispozícii je v 50 rôznych rozmeroch s priemermi od 14" do 17" a je vhodná pre celý rad značiek osobných vozidiel európskych, amerických a ázijských výrobcov.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.