Prista Oil a Chevron na Slovensku

Streda, 01 jún 2011

Na Slovensko prichádza nová spoločnosť zameraná na distribúciu a predaj olejov – Prista Oil. V kooperácii s americkým koncernom Chevron sa chce stať lídrom v predaji a distribúcii olejov a mazív v štátoch strednej a východnej Európy a na Balkáne, v ktorých súčasnosti pôsobí.

Prista Oil a Chevron na Slovensku
Spoločnosť Prista Oil predstavila na stretnutí s novinármi Aleksandra Rikovski-Mihajlidi

Barličkou spoločnosti Prista Oil pri dosiahnutí tohto cieľa je podpora nadnárodnej korporácie Chevron, ktorá pôsobí v oblasti ťažby ropy, spracovania a distribúcie ropných produktov. Práve Chevron má svojou účasťou a prítomnosťou svojich produktov na slovenskom trhu podporiť Prista Oil pri jej expanzii na náš trh.

Prista Oil má v súčasnosti v ponuke viac ako 800 druhov výrobkov z vlastnej produkcie. Bude ponúkať mazacie oleje, základové oleje, plastické mazivá, nemrznúce zmesi, produkty AdBlue, ale aj autobatérie štartovacie, poháňacie a stacionárne.

Vďaka partnerstvu s Chevronom sa spoločnosť Prista Oil stane autorizovaným distribútorom produktov značky Texaco na Slovensku, napríklad aj olejov Ursa, ktoré sa postupne dostanú na pulty slovenských predajcov a do skladov distribútorov.

Prista má v ponuke až 150 druhov olejov. Nielen pre spaľovacie motory áut, ale aj priemyselné motory, motory námorných lodí, ponúka tiež plastické mazivá a rôzne druhy špeciálnych olejov. Osobitou ponukou, s ktorou Prista Oil prichádza na Slovensko, sú oleje Ursa pre ťažké stroje od spoločnosti Texaco.

Posolstvom Prista Oil, ako to odznelo z úst jej predstaviteľov pri prezentácii spoločnosti, je priniesť na náš trh kvalitné produkty. Najmä mazivá, aby prevádzkovanie motorov pre ťažké použitie bolo bezproblémové.

Cieľom novej spoločnosti je stať sa lídrom na slovenskom trhu v portfóliu polosyntetických, plne syntetických, minerálnych a biologicky odbúrateľných olejov. Dosiahnuť to chce klasickou reklamou, spoluprácou s médiami, výberom správnych distribučných partnerov, ale najmä spokojnosťou svojich zákazníkov.

Autor: J. Goldberger
Komentáre
Spoločnosť Prista Oil je prítomná už 7 rokov na Slovenskom trhu cez svoju dcérsku spoločnosť, ktorá predáva oleje zn. PRISTA a autobatérie MONBAT. Novinkou je že sa stala aj oficiálnym distribútorom značiek TEXACO ( Havoline, Ursa ).
Pridal Š. Jánosdeák vo štvrtok 02 júna 2011 o 14:08
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.