Prista Oil a Chevron na Slovensku

Streda, 01 jún 2011

Na Slovensko prichádza nová spoločnosť zameraná na distribúciu a predaj olejov – Prista Oil. V kooperácii s americkým koncernom Chevron sa chce stať lídrom v predaji a distribúcii olejov a mazív v štátoch strednej a východnej Európy a na Balkáne, v ktorých súčasnosti pôsobí.

Prista Oil a Chevron na Slovensku
Spoločnosť Prista Oil predstavila na stretnutí s novinármi Aleksandra Rikovski-Mihajlidi

Barličkou spoločnosti Prista Oil pri dosiahnutí tohto cieľa je podpora nadnárodnej korporácie Chevron, ktorá pôsobí v oblasti ťažby ropy, spracovania a distribúcie ropných produktov. Práve Chevron má svojou účasťou a prítomnosťou svojich produktov na slovenskom trhu podporiť Prista Oil pri jej expanzii na náš trh.

Prista Oil má v súčasnosti v ponuke viac ako 800 druhov výrobkov z vlastnej produkcie. Bude ponúkať mazacie oleje, základové oleje, plastické mazivá, nemrznúce zmesi, produkty AdBlue, ale aj autobatérie štartovacie, poháňacie a stacionárne.

Vďaka partnerstvu s Chevronom sa spoločnosť Prista Oil stane autorizovaným distribútorom produktov značky Texaco na Slovensku, napríklad aj olejov Ursa, ktoré sa postupne dostanú na pulty slovenských predajcov a do skladov distribútorov.

Prista má v ponuke až 150 druhov olejov. Nielen pre spaľovacie motory áut, ale aj priemyselné motory, motory námorných lodí, ponúka tiež plastické mazivá a rôzne druhy špeciálnych olejov. Osobitou ponukou, s ktorou Prista Oil prichádza na Slovensko, sú oleje Ursa pre ťažké stroje od spoločnosti Texaco.

Posolstvom Prista Oil, ako to odznelo z úst jej predstaviteľov pri prezentácii spoločnosti, je priniesť na náš trh kvalitné produkty. Najmä mazivá, aby prevádzkovanie motorov pre ťažké použitie bolo bezproblémové.

Cieľom novej spoločnosti je stať sa lídrom na slovenskom trhu v portfóliu polosyntetických, plne syntetických, minerálnych a biologicky odbúrateľných olejov. Dosiahnuť to chce klasickou reklamou, spoluprácou s médiami, výberom správnych distribučných partnerov, ale najmä spokojnosťou svojich zákazníkov.

Autor: J. Goldberger
Komentáre
Spoločnosť Prista Oil je prítomná už 7 rokov na Slovenskom trhu cez svoju dcérsku spoločnosť, ktorá predáva oleje zn. PRISTA a autobatérie MONBAT. Novinkou je že sa stala aj oficiálnym distribútorom značiek TEXACO ( Havoline, Ursa ).
Pridal Š. Jánosdeák vo štvrtok 02 júna 2011 o 14:08
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.