Prista Oil a Chevron na Slovensku

Streda, 01 jún 2011

Na Slovensko prichádza nová spoločnosť zameraná na distribúciu a predaj olejov – Prista Oil. V kooperácii s americkým koncernom Chevron sa chce stať lídrom v predaji a distribúcii olejov a mazív v štátoch strednej a východnej Európy a na Balkáne, v ktorých súčasnosti pôsobí.

Prista Oil a Chevron na Slovensku
Spoločnosť Prista Oil predstavila na stretnutí s novinármi Aleksandra Rikovski-Mihajlidi

Barličkou spoločnosti Prista Oil pri dosiahnutí tohto cieľa je podpora nadnárodnej korporácie Chevron, ktorá pôsobí v oblasti ťažby ropy, spracovania a distribúcie ropných produktov. Práve Chevron má svojou účasťou a prítomnosťou svojich produktov na slovenskom trhu podporiť Prista Oil pri jej expanzii na náš trh.

Prista Oil má v súčasnosti v ponuke viac ako 800 druhov výrobkov z vlastnej produkcie. Bude ponúkať mazacie oleje, základové oleje, plastické mazivá, nemrznúce zmesi, produkty AdBlue, ale aj autobatérie štartovacie, poháňacie a stacionárne.

Vďaka partnerstvu s Chevronom sa spoločnosť Prista Oil stane autorizovaným distribútorom produktov značky Texaco na Slovensku, napríklad aj olejov Ursa, ktoré sa postupne dostanú na pulty slovenských predajcov a do skladov distribútorov.

Prista má v ponuke až 150 druhov olejov. Nielen pre spaľovacie motory áut, ale aj priemyselné motory, motory námorných lodí, ponúka tiež plastické mazivá a rôzne druhy špeciálnych olejov. Osobitou ponukou, s ktorou Prista Oil prichádza na Slovensko, sú oleje Ursa pre ťažké stroje od spoločnosti Texaco.

Posolstvom Prista Oil, ako to odznelo z úst jej predstaviteľov pri prezentácii spoločnosti, je priniesť na náš trh kvalitné produkty. Najmä mazivá, aby prevádzkovanie motorov pre ťažké použitie bolo bezproblémové.

Cieľom novej spoločnosti je stať sa lídrom na slovenskom trhu v portfóliu polosyntetických, plne syntetických, minerálnych a biologicky odbúrateľných olejov. Dosiahnuť to chce klasickou reklamou, spoluprácou s médiami, výberom správnych distribučných partnerov, ale najmä spokojnosťou svojich zákazníkov.

Autor: J. Goldberger
Komentáre
Spoločnosť Prista Oil je prítomná už 7 rokov na Slovenskom trhu cez svoju dcérsku spoločnosť, ktorá predáva oleje zn. PRISTA a autobatérie MONBAT. Novinkou je že sa stala aj oficiálnym distribútorom značiek TEXACO ( Havoline, Ursa ).
Pridal Š. Jánosdeák vo štvrtok 02 júna 2011 o 14:08
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.