Prista Oil a Chevron na Slovensku

Streda, 01 jún 2011

Na Slovensko prichádza nová spoločnosť zameraná na distribúciu a predaj olejov – Prista Oil. V kooperácii s americkým koncernom Chevron sa chce stať lídrom v predaji a distribúcii olejov a mazív v štátoch strednej a východnej Európy a na Balkáne, v ktorých súčasnosti pôsobí.

Prista Oil a Chevron na Slovensku
Spoločnosť Prista Oil predstavila na stretnutí s novinármi Aleksandra Rikovski-Mihajlidi

Barličkou spoločnosti Prista Oil pri dosiahnutí tohto cieľa je podpora nadnárodnej korporácie Chevron, ktorá pôsobí v oblasti ťažby ropy, spracovania a distribúcie ropných produktov. Práve Chevron má svojou účasťou a prítomnosťou svojich produktov na slovenskom trhu podporiť Prista Oil pri jej expanzii na náš trh.

Prista Oil má v súčasnosti v ponuke viac ako 800 druhov výrobkov z vlastnej produkcie. Bude ponúkať mazacie oleje, základové oleje, plastické mazivá, nemrznúce zmesi, produkty AdBlue, ale aj autobatérie štartovacie, poháňacie a stacionárne.

Vďaka partnerstvu s Chevronom sa spoločnosť Prista Oil stane autorizovaným distribútorom produktov značky Texaco na Slovensku, napríklad aj olejov Ursa, ktoré sa postupne dostanú na pulty slovenských predajcov a do skladov distribútorov.

Prista má v ponuke až 150 druhov olejov. Nielen pre spaľovacie motory áut, ale aj priemyselné motory, motory námorných lodí, ponúka tiež plastické mazivá a rôzne druhy špeciálnych olejov. Osobitou ponukou, s ktorou Prista Oil prichádza na Slovensko, sú oleje Ursa pre ťažké stroje od spoločnosti Texaco.

Posolstvom Prista Oil, ako to odznelo z úst jej predstaviteľov pri prezentácii spoločnosti, je priniesť na náš trh kvalitné produkty. Najmä mazivá, aby prevádzkovanie motorov pre ťažké použitie bolo bezproblémové.

Cieľom novej spoločnosti je stať sa lídrom na slovenskom trhu v portfóliu polosyntetických, plne syntetických, minerálnych a biologicky odbúrateľných olejov. Dosiahnuť to chce klasickou reklamou, spoluprácou s médiami, výberom správnych distribučných partnerov, ale najmä spokojnosťou svojich zákazníkov.

Autor: J. Goldberger
Komentáre
Spoločnosť Prista Oil je prítomná už 7 rokov na Slovenskom trhu cez svoju dcérsku spoločnosť, ktorá predáva oleje zn. PRISTA a autobatérie MONBAT. Novinkou je že sa stala aj oficiálnym distribútorom značiek TEXACO ( Havoline, Ursa ).
Pridal Š. Jánosdeák vo štvrtok 02 júna 2011 o 14:08
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.